Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14-18 éves fiatalok! Milyen...

14-18 éves fiatalok! Milyen céljaitok, terveitek vannak az életben? Milyen családi légkörben éltek otthon?

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 18:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok 11.-es egy nyolcosztályos gimiben.Érettségi után külföldre megyek egyetemre, és kint is fogok maradni.(A terület, amit választottam, kint jobban támogatott, plusz semmiképp sem akarok Magyarországon tengődni a nyomorban.) Szeretnék normális életet biztosítani a majdani családomnak, és szeretnék nagyon sokat tudni erről a világról.Szeretném, ha megbecsülnék a munkámat, és szeretnék sok gyereket, akiknek rengeteg mindent megtaníthatnék.Szeretnék életem végéig ugyanolyan boldog maradni, mint amilyen most vagyok, szeretnék megtanulni hárfázni és zongorázni, és szeretném egyszer látni a sarki fényt.

Itthon nincs jó légkör, a szüleim elváltak, apámmal nem beszélek (borzalmas jellem: sajnos akivel kapcsolatba lép, azt egy idő után mindig kikészíti..én ezt többször nem vállalom), anyámmal élek, aki pánikbeteg és egy rakás gyógyszeren él, és akivel nem jó a viszonyom, ugyanis nem tudok felnézni rá, és (ez csúnyán hangozhat, de mondjuk ki: az eltérő értelmi színvonalunk miatt) nem tudunk beszélgetni semmiről.Van egy nővérem, akit nagyon szeretek, de ő már évek óta kiköltözött.

17/l.

2009. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%
Az én élet célom az, hogy kijussak külföldre és ott folytassam a tanulást (fősuli), és ott majd diplomát szerezni, mint ügyvéd vagy orvos...
2009. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Remélem még írtok sokan!

Azért tettem fel egyébként a kérdést, mert egy ismerősöm nagylánya (17 éves) előttem nő/nőtt fel és egyre több kérdést vet fel bennem az, amit mond, ahogy él, amiket gondol. Ő azt mondta egy hónap diákmunka után, hogy nem érti, hogy képesek ezt emberek 30 éve csinálni, amit neki kellett, neki ez az egy hónap is elég volt, unta. Bulik ezerrel, gyereket nem akar soha. Otthon a légkör náluk is rossz, a szülei már kezet is emeltek egymásra, serdülő fiú tesójával kell még mindig egy szobán osztoznia. Megértem, hogy nem akar otthon lenni sokat. Gondolom, hogy ő is külföldre akar majd menni.

2009. szept. 11. 19:21
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

egy diploma, mint vegzett pszichologus, aztan mesteri, kesobb felesegnek lenni(4-5 ev mulva, lehetoleg a mostani parommal), gyerekek, csalad, magankabinet...aztan jo anyanak lenni, megfelelni a gyerekeimnek, es a paromnak felesegkent, anyakent...es a barataimat sem szeretnem elfelejteni...jo lenne neha utazgatni is....

:) szeretnek maganhazat, kocsit, jo megelhetest, es a LEGFONTOSABBAT egeszseget az egesz csaladomnak:)

2009. szept. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Befejezem a középiskolát, valószínűleg 1-2 évre elmegyek dolgozni, hogy kitudjam fizetni a tandíjat.

Szüleimre nem szeretnék ekkora tehert róni.

Valamilyen természetvédelmi/természettel kapcsolatos szakra szeretnék menni.

Az országot nem akarom elhagyni, mert minden magyar szívű embernek kötelessége megvédenie, és "feltámasztania" a hazáját.

2009. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen.

16F

2009. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

16 éves lány vagyok.

Orvos szeretnék lenni; szeretnék még több nyelvet megtanulni; eljutni jónéhány helyre (Amerika, Nyugat-Európa); normális állást és férjet találni. :) Es remélem ezek 5-14 éven belül összejönnek.

A családi légkör jó, nem vagyunk gazdagok, de elvagyunk. ;)

2009. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Családi környezetem nagyon jó. Átlagos szinten vagyunk anyagliag. Szóval mindenünk megvan, de azért nincsen 3 kocsink meg luxushajónk :D Szüleim békességben élnek, semmi káros szenvedély, csak a kávé. Ketten vagyunk testvérek. Néha vannak viták, de semmi komoly.


Gimibe járok, jövőre érettségi. Szeretnék pénzügyi irányban továbbtanulni vmelyik egyetemen/főiskolán. Ez remélem sikerül, mert jól tanulok.


Egyetem után szeretnék megházasodni, majd 26-27 éves koromban kisbabót :) Aztán még egyet :D


Szeretném, hogy olyan legyen a családom, amilyen a mostani. Nem szeretnék sok pénzt, csak épp annyit, ami elég lesz a normális élethez. Remélem, normális férjem lesz és időben rátalálok :)


Ezen kívül szeretnék egészséges családban élni. De ez sajnos nem rajtunk múlik :)


Ja, és nem akarok elköltözni onnan ahol élek, szeretnék a családom(szüleim,nagyszülők) közelében élni. Annyira jó, hogy anyum anyukája 5 percre lakik tőlünk, és minden nap lehet menni látogatni:)


Azt hiszem ennyi:)


17/L

2009. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
15 éves lány vagyok. Tanulok ezerrel, művelődöm, 12.-ben szeretnék kimenni cserediákként Franciaországba vagy Angliába. Aztán később vagy itt továbbtanulni, vagy külföldön. Médiát vagy divattervezést tanulnék a későbbiekben is (jelenleg is újságírást, hírszerkesztést tanulok). A karrieremet építeném, sokat utazgatnék, nem tartom elsődleges célnak a családalapítást.
2009. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Egyetemre akarok menni, hogy fordító legyek, aztán dolgozni, család, férj, gyerekek, stb.

De persze nekem is vannak olyan céljaim h "majd az egyetemen minden második nap berúgunk"

18/L

2010. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!