Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért cseszeget anya, hogy...

Miért cseszeget anya, hogy túl vékony vagyok és ezzel együtt csúnya is?

Figyelt kérdés

49 kiló vagyok és 165 centi. Tényleg vékony vagyok, ha rámnéznek meg nem mondják,h ennyi a súlyom, de nem tehetek róla... Anya minden nap 20× elmondja, hogy csúnya vagyok amiért ilyen vékony vagyok. És hogy miért nem eszek, meg hogy a szerelem tönkretesz. Ez baromság, mivel ha éhes vagyok eszek. Nagyon is sokat. Ezt pont neki kéne a legjobban tudni. De ha egyszer nem vagyok éhes, akkor nem bírok enni 2 falatnál többet, hiába eröltetik. Meg na. Hova legyek kicsit is kövérebb, mikor ő is meg apa is totálisan vékonyak voltak fiatal korukban? Most kezdtek el némi súlyt felszedni, ahogy betöltötték az 50-et. Akkor tőlem miért várja el?


+ lassan mindenki ezzel cseszeget. "Jaj, de kényon vagy. Atya úr isten!" Meg hogy biztosan anorexiás vagyok. Miért kell ezt csinálni? Lassan oda az összesz önbecsülésem..



17/L


2013. márc. 3. 08:32
1 2
 1/11 Emyke031 válasza:
64%
Ha ilyen az alkatod, és így jól érzed magad, akkor ennyi. :) Esetleg sportolj vmit, m az izmok is sokat számíthatnak az összképben. :)
2013. márc. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Ismerem ezt az érzést, engem is mindenki cseszegetett, jöttek a rokonok és sápítoztak, hogy hogy nézek ki, pedig én is ettem eleget, de nem tudtam hízni, ilyen az alkatunk, majd 40 után mennek fel a kilók.

Anyukád lehetne megértőbb, pont neki nem kellene bántani téged, mondd el neki, hogy ez neked mennyire fáj.

2013. márc. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

szerintem féltenek. Nagyon sokat hallani manapság az anorexiáról és tudják, hogy ez nagyon veszélyes. Te tényleg vékony van és gyanítom ezért fordult meg a fejükben, hogy nem e küzdesz te is evési zavarokkal.

A sportolás jó ötlet, az izmosít és formálja az alakot. Ha elég kitartó vagy fél év alatt meg fog látszani. Főleg erősíts, mert neked izmot kell építened és egyél hozzá sok fehérjét.

Akár tudsz enni, akár nem, egy rendszeres étkezéshez is hozzászoktathatod magad, amiben van bőséges reggeli. Sokaknak ez a legnehezebb, de fokozatosan ehhez is hozzászoktathatod a gyomrod. Eleinte csak egy narancslé, aztán kicsit bőségesebb turmix, majd már valami zabpehely vagy zabkása és egyre szilárdabb kaják. Ez is idő, de ha anyukádék látnák, hogy jó étvággyal reggelizel otthon, mielőtt elmélsz, biztos nyugodtabbak lennének és egy idő után leszállnának rólad.

Végső esetben elmehettek együtt egy diatetikushoz is tanácsadásra, vagy vesd alá magad egy komolyabb kivizsgálásnak, hogy megnyugtasd, nincs semmi bajod.


Nem jó, ahogy kezelni próbálják a félelmükből fakadó problémát. Ha tényleg annorexis lennél, akkor pont ezzel a hozzáállással érnék el a legrosszabb hatást. Mivel ők nem tudják okosan kezelni a helyzetet, ezért neked kell. És nem veszekedni, hanem szépen változtatni a szokásokon, mert úgy fognak csillapodni a kedélyek.

2013. márc. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki: "Ez van, akkor hízzál és nem piszkállak.!"
2013. márc. 3. 08:57
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Engem a kövérségem miatt csúfolt apám, de azért hozta haza a csokit, csipszetr, mindent gyerekkoromban...

Egyet tehetsz: nem figyelsz oda.

Én is azt csináltam, beszólt valamit, akkor csak ennyit mondtam: aha, ez van. Folytatta, nem húztam fel magam, aham, hát ez van... aztán feladta. :D Én meg megspóroltam az idegeim, h ilyen lökött helyre születtem....

2013. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként én is nagyon vékony voltam, de nem tudtam mit csinálni, hiába ettem, nem híztam. Meg hát állandóan mozogtam, csináltam valamit, biztos az is közrejátszott. Minden nap azt hallgattam, hogy hízzak, mert így nagyon sovány vagyok, ez nem szép, stb. De ha egyszer nem tudtam.. Aztán tiniként felszedtem pár kilót, 160 centihez 51-52 kg voltam. Na akkor meg az volt a baj anyám szerint. "Meghíztál, fogyj le.. már tokád van, vastag a lábad.." Szóval az ilyen embereknek sosem lehet megfelelni. Most 160 centi és 47-48 kg vagyok. Valaki szörnyülködik, hogy nagyon vékony vagyok, valaki szerint pont jó, valaki szerint meg fogynom kéne. Szóval sosem tudsz megfelelni az embereknek mert vannak, akik abban lelik örömüket, hogy a másik súlyáról beszélnek. Azt nézd, hogy neked mi tetszik, mert az a lényeg, az látszik a kisugárzásodon, nem az, hogy mások mit gondolnak rólad.
2013. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Eldobom az agyam milyen szülők vannak....Ne vedd a szívedre,engedd el a füled mellett amit mondanak..."-Jó,persze,ok eszem...azon vagyok...rendben..."

Azután meg azt csinálsz amit akarsz,tuti nem vagy csúnya,ha tornázol és izmos leszel sokan fognak irigykedni az alakodra.Fel a fejjel! (egy anyuka)

2013. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 174cm vagyok és évekig 47-48kg voltam. Az utóbbi pár hónapban híztam 2kg-t és nagyon boldog vagyok! Szerintem te nagyon jó vagy ezekkel a paraméterekkel! :)
2013. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
165 cm és 37 kg. ne aggódj én is mindenkitől hallom ezt, sz*rni kell rá és csak a saját véleményeddel foglalkozni amit nem másíthatnak meg kívülálló emberek. rám már volt fogva anorexia,bulémia meg mindenféle nyomorultság miközben csak egyszerűen nem hízok pedig énis degeszre zabálom magam:)
2013. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős.....ugyan ezt csinálja anyukám is....
2013. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!