Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utánozza azt a lányt, pedig...

Utánozza azt a lányt, pedig nincs rá oka. Hogyan téríthetem őt jobb belátásra?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, és látom hogy egyre jobban belegabalyodik az utánzásba...

A pasijának a volt barátnőjét majmolja egyfolytában. Magassarkút hord, mert a másik is, pedig nem szabadna neki egy balesete miatt. A másolt csaj 165 cm magas, barátnőm pedig 10 cm-rel magasabb, ez szintén bántja. Testalkatra is olyan akar lenni és koplal, pedig kórosan sovány lenne annyi kg-val mint a "vetélytárs", aki rövid szőke hajú, hát tönkretette a szép hosszú haját is a barátnőm. Még a szemszínét is megváltoztatná, ezen kívül ő szép barna bőrű a másik lány pedig hófehér, de hiába mondom hogy nem tud mindenen változtatni. Ezen kívül a barátnőm gépén van pár kép a csajról, és azokat nézegeti, hogy min kell még változtatnia. A barátja semmit nem tud erről, ő azt hiszi, hogy barátnőmnek minden tetszik amin változtat, azért csinálja. A srác szerelmes a barátnőmbe, bármit is csinál pl. a hajával, minden tetszik neki. Imádja őt, az ex-szel meg kb. köszönőviszonyban vannak. A barátnőm tudja hogy szereti a párja, de ami féltékenységgel indult nála, az mostanra már kóros utánzás lett. Nem is a pasija tetszésére csinálja, hanem csak azzal a másik csajjal van elfoglalva, és pontos mása akar lenni kívül-belül. Mintha belé lenne szerelmes. Pedig szegény sokkal csinosabb és jobb természetű is mint a másik, de nem tudom neki megmagyarázni. Lassan már szerintem még az arcát is átplasztikáztatná. Hogy lehet segíteni? 27-28 évesek amúgy.


2013. márc. 4. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Úristen..azt hittem kb. 15-16 évesek. Szegény barátnőd. Ez nagyon gáz. Nem tudom, hogy te milyen viszonyban vagy a barátnőd barátjával? Lehet érdemes lenne vele beszélned erről, hátha észhez téríti a barátnődet.
2013. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, először is beszélj erről a barátnőddel. Ha az sem működik, csúnya dolog de beszélj a barátjával. Esetleg kérdd meg a barátját hogy hozza szóba az exet, és mondja róla azt hogy nem tetszett neki külsőleg annyira, de azért szerette.
2013. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem akarom hogy miattam vesszenek össze. Régen mikor "csak" féltékeny volt a barátnőm, akkor ebből tört ki veszekedés, mert a srác hiába kerülte még az utcán is ki a volt csaját, rögtön az volt hogy miért néztél arra? De itt már féltékenységről szó sincs... ez már rosszabb...

Ráadásul a célját soha nem éri el a barátnőm, mert teljesen más típusúak is: ő barna bőrű, déli típus, a másik meg ilyen skandináv: szóke, kék szemű, hófehér. Félek hogy butaságot csinál a barátnőm, A hajfestés még nem az, de vannak itt komolyabb dolgok is. Pedig szép lány. :(

2013. márc. 4. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok: nekem az jött le, hogy próbált már nem egyszer beszélni a csajjal a kérdező, de reménytelennek látja. Jól gondolom? Ezért is írtam én is a barátját. Nyilván nem úgy, hogy álljon a csaj elé, hogy "Kati mondta, hogy...", hanem vezesse rá, hogy nem is jön be neki az exe.... valami ilyesmi...
2013. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, és mindkettőtöknek köszönöm, csak a barátja nap mint nap elmondja neki hogy ő a legszebb neki és szereti úgy ahogy van. Hogy nem érdekli senki más.

Szóval szerintetek is beteges? Nem kéne szakember segítségét kérni? Vagy arra gondoltam, anyukájával lehetne erről beszélni valahogy.

2013. márc. 4. 15:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Bár a csaj még amaga őrületén belül i slogikátlan. Ha szeretne 10 centivel alacsonyabb lenni, akkor minek hord magassarkút?!


Egyébként annyira komoly önértékelési zavara van, gyakorlatilag semmilyen önálló "én-képpel" nem rendelkezik, hogy ezen egy nagyon jó pszichológus is maximum évek munkájával és heti 2 terápiás beszélgetéssel segíthetne. Már persze, ha a barátnőd kérne belőle.


Lehet, kegyetlennek fogok tűnni, de hagyd.

Nem kislány már. Tudja, hogy a sorsának ő a kovácsa. Ha tönkremegy a lába a hülye magassarkú miatt, akkor őt fogják műteni-összerakni-műteni-összerakni egy életen át.


Azt még megpróblhatnád, hogy a pasijával beszélgetsz el erről, de sokat ő sem fog tenni. Ha amúgy figyel rá, szereti, törődik vele, akkor mit tehetne? Ő sem isten, hogy józan ítélőképességet tudjon csepegtetni a lányba.

2013. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, lehet ezt kell tenni. Amúgy régebben egyszer előfordult már ez vele hogy ennyire "utánzott" valakit. Nagyon csinos, de van némi felesleg rajta, és lehet hogy ezért, hogy kiskorában talán beszóltak neki vagy ilyesmi, nem tudom. De azt is gondoltam már, hogy stílusban valami hozzá hasonlót állítani elé, amihez nem kell annyit változtatni magán. Olyan vagyok neki kb. mintha a testvére lennék, segíteni szeretnék de nem akarok belehülyülni a saját őrültségeibe.
2013. márc. 4. 15:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még az Anyukájával próbálhatod megbeszélni a dolgot, ahogy te is írtad. DE az tény, hogy egy 27-28 éves nőnél ez nagyon normális dolog. :(
2013. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Ne haragudj, de a barátnőd beteg, kezelésre szorulna, mert az lesz mint az Elemi ösztön c. filmben.


(Ott is utánozgatott a csaj suliban egy lányt akibe szerelmes volt, aztán később bekattant, és kefélés közben nyirbált ki embereket.)

2013. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!