Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családja is ennyire...

Más családja is ennyire támogató volt amikor meglett a jogosítvány?

Figyelt kérdés

Nem rég óta van jogosítványom, vizsgán is vért izzadtam, olyan stresszelős típus voltam, amint beszállt mögém a vizsgabiztos...


Most ez van a családommal is, pl. ma tesóm megkért hogy menjek el érte valahova,anya eljött velem, út közben is piszkálgatott, amikor hazaértünk pedig álltam volna be a garázsba, először jobban ráálltam az egyik oldalra próbáltam korrigálni vissza tolattam, erre rám ordít tesóm, hogy szállj már ki te béna és beállt ő.

De ez is csak ilyenkor fordul elő, amikor ott állnak felettem és azt méregetik na mibe kössenek bele.


Vagy ha megyünk valahova anya próbálja mindig úgy rendezni hogy minél kevesebbet vezessek én. Kérdem én így hogy várják el, hogy 10 év rutinnal vezessek?

Olyan nagy gond nem lehet pedig a vezetésemmel, mert apa pl. direkt mindig mondja hogy vezessek, ő igazán nagy kritikus, de egyszer sem szólt be, hogy valami nem jó.


2013. márc. 6. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Bunkók.

Bocsi, erre nincs mit mondani.

Engem apa tanított, ahogy meglett a jogsim.

2013. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Párom két hét alatt szokta meg az autót.Ne törődj velük,menj el valahova gyakorolni ahol nem piszkál senki,pl egy gyár parkolója vagy hasonló ahol van patka meg ilyenek és gyakorolj.Menni fog az csak meg kell szokni az autót.Ha pedig a kocsiba beszólnak akkor peregjen le rólad.A páromat anyukája piszkálta mindig akinek jogsija sincs és persze hogy hibázott mert már előre ideges volt,míg nem egyszer meg mondta neki hogy a busz is elviszi 30km-t.Azóta csend van a kocsiba.
2013. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem nagy félve adták ide a kocsit, árgus szemekkel figyeltek mikor elindultam erre már a kapubejárót sem tudtam kicentizni

utána kitalálták, hogy eljön velem anya v apa, ha vezetek. mivel halálfélelmük volt mellettem (de nem szóltak bele a vezetésbe) eldöntötték, h nem adják oda a kocsit


szóval a későbbiekben tesom vezetett


utána a barátom adta ide, h vezethetek, de a végén azt mondta egyszer elég is volt.


amikor elújságoltam haveroknak h megvan a jogsim (azoknak akik tanítottak vezetni is parkokban) csak annyit kérdeztek: "neked??"


de: senki soha nem szólt bele a vezetésbe, nem nyúlkált a kormányért.

2013. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

El kell viselni. Mert a vezetés nem játék.


Amúgy nekem nem szólnak be a haverok, pedig otthon nincs is autóm. De minden érdemleges beszólást meg kell jegyezni, mert személy-, és vagyobiztonságot kockáztathatsz.

2013. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nálunk is hasonló volt. Apukámnak semmi türelme nincs, de mindig halál nyugodtan ült be mellém, mondta mit csináljak, sosem idegeskedett. Anyukám még mielőtt elindultam volna parázott, hogy jajj mi lesz, figyeljek oda, meg mindenbe belekötött. Aztán egy idő után meguntam, és nem vezettem, ha anya is bent ült a kocsiba.. Sajnos mostanában meg egyre ritkábban már.. :/
2013. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlás kérdése, hiszen a jogosítvánnyal még csak az alapot tanuljuk meg. Nekem már nem szólnak be.

Mondtam, most szállsz ki, vagy megálljak előtte?

Azt meg nagyon utálom, mikor az dumál, akinek jogosítványa sincs. Ne engedd, hogy olyanokat szóljanak be, ami elveszi az önbizalmad. Garázsba beállást gyakorolni kell.

Mondjuk, ha áthajtanál a piros lámpánál, akkor szólnak, az jogos, de egyébként meg majd gyakorlással belejössz,

mint kiskutya az ugatásba.

Balesetmentes vezetést kívánok! :)

2013. márc. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nekem is friss a jogsim. Akkor szeretek vezetni, ha a párom is mellettem ül, mert akkor rám szól, ha valamit elszúrok, de nem bántó stílusban. Ő még emlékszik, hogy milyen volt kezdő vezetőnek lenni :)

Van, hogy rágörcsölök a dologra, akkor inkább helyet cserélünk, mert ha idegesen elkezdek parkolni + bénázni, abból csak idegbaj lehet. Olyankor inkább helyet cserélünk, és ő áll be helyettem.

2013. márc. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mivel engem először a párom tanított vezetni, így odaadja a kocsit ha kérem. a jogsiszerzés után 1 hónappal már mehettem egyedül is, bár fostam is rendesen :)


anyám régebben visítozott és beleszólt, de neki kb annyit ér a jogsija, mintha nem is lenne, mert megszerezte, és azóta nem ült a bal egyben :) leszoktattam a károgásról, mert baromi idegesítő. mások nem mernek virnyákolni, ha valami nem tetszik, akkor ki is lehet szállni :)


amúgy én is a forgalmi vizsgán paráztam a legjobban, 4. próbálkozásra sikerült, némi korrupcióval megtámogatva. de nem érdekel, az a lényeg, h megvan, figyelmesen vezetek, de vizsgahelyzetben anno nem ment ilyen jól.


szedd össze a lóvét egy kezdő kocsira, aztán ints be a családnak! :P

2013. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mikor 17 évesen(vagy épp 18)meglett a jogsim,akkor már nem a szüleimmel éltem,saját életem volt,így nem szóltak bele.Anyukám tőlem 160,apukám 20 kilométerre.De amikor apukámhoz mentem a saját autómmal,ő árgus szemekkel figyelt minden mozdulatot,mikor beálltam az udvarba.Anyukámhoz nem szoktam menni kocsival,mert ő vonaton ingyen utazik és így ő jön hozzám.

Pár év után már apukám is beült mellém,nem szól bele,jót beszélgetünk.


De ha annak idején apának van autója,én otthon lakok és kölcsön adja,tuti beült volna mellém oktatni,mert mégiscsak az övé és félti a kocsit(meg engem is,de a karcolások,padkázások kivédése miatt). Saját autómon úgy gyakoroltam,ahogy nekem jó volt(nem sérült számottevően,így,hogy az enyém,jobban vigyázok rá)

2013. márc. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!