Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kell mondani egy gyereknek...

El kell mondani egy gyereknek minden esetben, hogy nem az apja a biológiai apa?

Figyelt kérdés

Ha eddig erre nem került sor, a gyerek már 14. Kevesen tudják (anya, apa, két nagyszülőpáros), mivel előtte is együtt voltunk, de míg egy ideig szüneteltünk voltak mások is az életünkben, ő ez alatt fogant, de ezt a nagyközönség nem tudja. Ha eddig nem lett elmondva, mert nem tudtuk hogyan akkor még célszerű megtenni? Kicsit bonyolítja a helyzetet, hogy 2 éve válásra került a sor, a volt férjem csak kéthetente tudja őket elvinni (van egy öccse), mivel elköltözött munka miatt. Jó a kapcsolata az apjával, de félek, hogy ez bekavarna. Mivel nincsenek sokat együtt, nem tudnák tisztázni.

A volt férjem azt szeretné ne mondjuk el.



2013. márc. 7. 09:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
40%
Hát, jobb későn, mint soha!Bár kicsi korában kellett volna elmondani neki,a kisgyerek attól, hogy kicsi, még nem hülye, felfogja a dolgokat.Nagyobb korában viszont nem fogja megérteni, hogy voltál képes éveken át elhallgatni előle az igazat!Most már problémásabb lesz ezt bevallani, de még mindig jobb,mint ha valami pletyka útján tudná meg az igazat!
2013. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
49%

Ha a volt férjed nem szeretné, hogy kiderüljön az igazság, akkor inkább ne mondd el.

Ha mégis azt választod, hogy valamikor közlöd vele, akkor nyári szünetben, ne iskolaidőben tedd, akkor van rá esély, hogy feldolgozza, amíg megkezdődik a suli, az apjával is többet tud olyankor együtt lenni, és nem hagy nyomot a tanulmányi eredményén.

Én úgy érzem egy 14 éves még kicsi ahhoz, hogy ilyesmi megtudjon, vagy egész kicsi korban érdemes elmondani az ilyet, vagy inkább csak 18 felett.

2013. márc. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
43%

Mondd el! Leginkább azért amit a 10-es válaszoló mondott. Azt is mondd el ki az igazi Apja!Ez ha most nem is, de később fontos lehet!

Nem tudom, h hallottad-e azt a története a TV-ben húúú már nagyon régen, miszerint egy pár régi fényképeket nézegetett. És azok alapján derült fény arra, h ők testvérek amit genetikai vizsgálat is alátámasztott. Házasok is voltak, képzelheted! nem véletlen mondják kicsi a világ, ne hozd ilyen kellemetlen helyzetbe a gyermekedet, mert akkor tuti egy életre megutál!

2013. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem mellesleg a gyerek előtt való mindenféle titkolózás nagyon etikátlan dolog!Így tulajdonképp egy illúzióban nő föl, nem a való igazat közvetíti felé a család, de ezt valahol érzi, vagy érezni fogja.Semmi nem maradhat örökre titokban.Ilyen hamis családképben akarod nevelni a gyermeked?

A volt férjed azt szeretné, ne mondd el neki?Szép kis volt férj!És a gyereked vajon hogy néz erre az emberre?Nem lenne helyes, ha vele kapcsolatban is szép illúziói lennének, miközben annak az embernek igazából a háta közepére sem kell, különben nem titkolná az igazat!

Szegény gyerek!.....

2013. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Az vér szerinti apa tudja. De mivel ő nem része az életének, így ez gyerek szempontjából teljesen mindegy, ő nem fogja neki elmondani. Ebben 100%-ig biztos vagyok.


Azt is tudom, hogy már kiskorában el kellett volna neki mondanunk. Ezt elmulasztottuk, ezen már késő bánkódni. Lehet kiszúrtunk vele is, de most az a kérdés, hogy ennyi idő után érdemes e elmondani.


A volt férjem reakcióját megértem (nem tudom hányas hozzászóló írt), ez a kor egyébként is zűrös, keveset van vele, nehéz lenne, ha most úgy kellene nevelnünk, megóvni a hülyeségektől, hogy közben haragszik ránk. Ha a háta közepére kívánná, akkor egész egyszerűen váláskor nem játszaná tovább az apásdit.

2013. márc. 7. 10:52
 16/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, most milyen megoldást keresel, számotokra kényelmesebbet, vagy a gyereketek számára hosszú távon jobbat?
2013. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha eddig nem tudta, épp most vagy később már ostobaság lenne: épp a legsebezhetőbb korban van, főleg, hogy el is váltatok. Úgy érezné, az egész eddigi élete szétesett.

Ha nincs rá esély, hogy valahogy kitudódjon egy harmadik személytől, én nem mondanám el SOHA!

A szakemberek is azt mondják, pl. örökbefogadás esetén: kicsi kortól kell tudatosítani a gyerekben. Most már több lenne a kár, mint a haszon.

2013. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
78%

A lelkiismereteteken akarnátok könnyíteni azzal, hogy elmondjátok? Mert ha igen, ne tegyétek!


A gyereknem nem diktálja ezt az érdeke. Van egy apja, aki törődik vele kicsi korától, neki az az apja, tök mindegy, hogy mástól fogant. A másik nem is kíváncsi rá. Minek ezzel terhelni őt? Én biztos inkább lennék boldog tudatlanságban, minthogy épp a gondokkal teli kamaszkorban hozzám vágják, hogy az apám nem is a biológiai apám.


Meg kéne már tanulni: az a szülő, aki FELNEVEL, nem az, aki MEGCSINÁL.

2013. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
48%

Elmondanám, méghozzá minél előbb!


Barátnőmet örökbe fogadták, 19 éves volt, amikor keresett valamit és a kezébe akadt az születési anyakönyvi kivonata, onnan tudta meg, h nem ők a szülei, nem is úgy hívják/hívták eredetileg. Teljesen összeomlott, h nem mondták el neki! Ne akarjatok így járni, mert előbb-utóbb minden kiderül!

2013. márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
78%
#18 - "Meg kéne már tanulni: az a szülő, aki FELNEVEL, nem az, aki MEGCSINÁL" - rajta kedves előző, győzd meg a genetikát is, hogy így működjön az általad vélt elvek szerint, és az ember örökítőanyaga meg a betegségere való hajlama is a felnevelő(k)höz idomuljon... mert ha így működne, akkor persze nem lenne semmi baj... csak hát amíg nem így működik, addig evidens, elidegeníthetetlen joga mindenkinek, hogy tisztában legyen a saját genetikai örökségével... (amitől persze még azt tart a saját szülőjének, akit akar)
2013. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!