Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kell mondani egy gyereknek...

El kell mondani egy gyereknek minden esetben, hogy nem az apja a biológiai apa?

Figyelt kérdés

Ha eddig erre nem került sor, a gyerek már 14. Kevesen tudják (anya, apa, két nagyszülőpáros), mivel előtte is együtt voltunk, de míg egy ideig szüneteltünk voltak mások is az életünkben, ő ez alatt fogant, de ezt a nagyközönség nem tudja. Ha eddig nem lett elmondva, mert nem tudtuk hogyan akkor még célszerű megtenni? Kicsit bonyolítja a helyzetet, hogy 2 éve válásra került a sor, a volt férjem csak kéthetente tudja őket elvinni (van egy öccse), mivel elköltözött munka miatt. Jó a kapcsolata az apjával, de félek, hogy ez bekavarna. Mivel nincsenek sokat együtt, nem tudnák tisztázni.

A volt férjem azt szeretné ne mondjuk el.



2013. márc. 7. 09:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%

18:"Meg kéne már tanulni: az a szülő, aki FELNEVEL, nem az, aki MEGCSINÁL."


Igen, ez így van. De ettől függetlenül a gyereknek joga van tudni, hogy kik a felmenői. Te nem akarnád tudni, én viszont igen, és sokan vagyunk így ezzel... függetlenül attól, hogy az igazi apám helyett édesapámnak azt tartanám aki felnevelt, aki velem örült amikor ötöst kaptam és leszidott ha rosszat tettem, én tudni akarnám ki az igazi biológiai apám.

Arra nincs garancia, hogy ez soha nem derül ki, elég egy műtét, vérátömlesztéshez adat, stb, és akkor sokkal fájóbb.

2013. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, az öccsének ő a biológiai apja is?

Ha mindkettőt úgy szereti, mind édesapa (márpedig úgy tűnik a leírásból)- teljesen fölösleges most (a legrosszabbkor) egy biológiai ténnyel bezavarni a lelkét (ha egészséges emberekről van szó, tehát nincs valami tudott öröklődő baj, nem kell ilyen vészhelyzetekre beállni, milyen betegségek voltak)

2013. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Megtörtént eset a baráti körünkben:


18 éves lány karambolozott, kórház.. vérátömlesztés, és még valami beavatkozás kellett neki azonnal, vérvétel, mintavétel apukától.. és kiderült, valami nem stimmel... Nagyon nem stimmel. Nem ő volt az apa.


Egyedül csak anyuka tudta az igazságot, senki más. Még a biológiai apa sem.


Azóta anyuka egyedül él, gyerek eltávolodott tőle, férj elhagyta... MEGÉRI?


Válasz amúgy a kérdésre: Ha már eddig nem mondtátok el neki (még ovis kor végén, kisiskolás kor elején kellett volna) mostmár várjátok meg hogy nagykorú legyen, a 14 év érzelmileg talán a legrosszabb kor egy gyereknél.

2013. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Ha a párod kívánsága ellenére elmondod, akkor számíthatsz rá, hogy megrendül a kapcsolatotok, és eltávolodtok.

Inkább ne akard ezt.

2013. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

#24 - na ya, feltételezve azt, hogy a párja egy idióta... de mivel itt a történetből számomra az derül ki, hogy Kérdező párja egy normális, lelkiismeretes ember, szerintem el kell mondani neki, hogy miért nem helyes az ő állásponta, ezen el fog gondolkodni, és azután szépen, közösen elbeszélgetnek a gyerekkel.... (mindenképpen közösen célszerű, olyankor, amikor még együtt is vannak 1-2 napig, hogy a gyerekben felmerülő kérdésekre válaszolni tudjanak) ... és kész.


Tudod, nem lehet véletlen, hogy amíg az "igazság felszabadít" jellegű gondolat a világ összes valamire való eszmerendszerében jelen van, hol Jézus, hol Buddha, hol Allah, hol Konfucius vagy Gandhi szájába adva:), addig a hazugság felszabadító hatásáról sehol egy kósza gondolat sincs... tán mert nincs neki ilyen hatása, a hazugság rabság. Ennyi.

2013. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
28%

A büdös életben nem szólnék a családomhoz, ha kiderülne, hogy ezt megpróbálták életem végééig eltitkolni előlem.

Alapból rá fog jönni egyszer, nem titkolhatod a végtelenségig.

2013. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Na, igen, az is nagyon lényeges kérdés, hogy a biológiai apa tud-e róla. Mert ha igen, csak úgy lett a megállapodás, hogy más neveli fel, neki nincs kötelezettsége, stb., akkor nem érné megrázkódtatás.

Hiszen nyilván kíváncsi lenne rá a gyerek, hogy ki is a vér szerinti apja.

És ha nem tud a gyerekéről az a férfi, akkor elég nagy kib.szás lenne vele tudatni a tényt. Pláne ha már neki is van saját családja. Nem szabad így felborítani senki életét.

Persze ha tud is róla az "igazi" apa, akkor is nyilván felfordulna az élete, mert a felesége, gyerekei (ha vannak), nyilván nem tudnak róla.

Ezzel a vallomással alaposan tönkretehetnéd jó néhány ember életét. Jobb nem bolygatni a múltat. A párod józanabb, hallgass rá!

Arról nem is beszélve, hogy ez törést okozhat a párod és a nevelt gyereke viszonyában is. Annak ellenére is, ha eddig példás apa volt. Ez pedig a te lelkiismereteden száradna. A párod is megorrolhatna rád, és joggal. Mert úgysem lenne ugyanolyan a viszonyuk, mint előtte.

Szóval ha már megtörtént a baj, ne csinálj még nagyobb problémát. Amiről nem tudunk, az nem fáj.

Most már hallgass, ha eddig nem mondtad.

2013. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
27: Sok mindenben igazad van, csak épp kifelejted a történetből a gyereket, akinek joga van tudni, hogy ki a biológiai apja, és ha ez később kiderül, akkor sokkal súlyosabb következményei lehetnek.
2013. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
#28, na ya, az a gyerek egyszer ítélni fog a hazugság és a hazugságban tartó(k) felett - teljes joggal. Én is azt tettem anno:)
2013. márc. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Meknes ***** válasza:
Már rég meg kellett volna mondanotok neki.Igen,joga van hozzá,hogy tudja!És ahhoz is,hogy tudja ki a biológiai apuka.Lehet,hogy soha nem derülne ki az igazság,de ha kiderül,akkor tudjátok mekkora csalódás lenne neki?Gondolom ti arra tanítottátok,hogy bízzon bennetek és őszinte legyen.Minden normálisszülő így neveli a gyermekét.Nektek akkor nem kellene így viselkednetek?Csak őszintén!Az én kisfiamnak az apukája még a születése előtt elhagyott bennünk.Most múlt 1 éves,de én fokozatosan fel fogom készíteni az igazságra.Ha oviba kerül és megkérdezik miért nincs apukája,akkor ne azt mondja,hogy nem tudom.Mindig annyit mondok el neki a történtekből amennyit a kisagya felfog és megért.
2013. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!