Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők miért nem szeretik...

A szülők miért nem szeretik ugyanúgy a nemtervezett gyereket mint azt amelyiket igen?

Figyelt kérdés

Egyre jobban észreveszem, régen mondták hogy jaj de jó hogy mégis lettem, színt vittem az életükbe amikor a tesóm már nagy lett.

De egyre kevésbé érdeklem őket, alig foglalkoznak velem. Oké hogy elmúltam 18, de attól még nem kéne levegőnek nézni vagy ha mégis észrevesznek akkor megjegyzéseket tenni...

Én ha beteg vagyok még gyógyszert se vesz anyu... ha kérem se.

Elmegy a füle mellett ha kérdezek valamit. Ha gondom van: oldd meg, így jártál.

Ha szeretnék vele sétálni, vagy vásárolni menni rám szól hogy nem, egyedül akarok menni! vagy nincs kedve.

Azelőtt sokat jártunk együtt sétálni.. Mindent megbeszéltünk és hiányzik. Ha mesélek elfordítja a fejét és elkezd apumhoz beszélni közbe...


2013. márc. 8. 19:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Amikor legutóbb beteg voltam 4 napig migrénem volt, ez látászavarral, rosszulléttel jár. Megkértem hogy vegyen fájdalomcsillapítót mert már nincs. Erre közölte hogy menjek el ha kell.
2013. márc. 8. 20:44
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

Én is észrevettem, hogy a tesómat jobban szerette anyu mindig is. Persze próbálkozott ő, de a gyerek nem hülye, látja mi a helyzet. Persze mindig tagadta a dolgot, de olyan egyértelmű volt, hogy én vagyok a második.

Mikor a fiammal várandós lettem és nem terveztük, de megtartottuk akkor mesélte el, hogy én sem voltam tervezett.

Ráadásul a szülésig azt mondta az orvos, hogy fiú leszek ( tesóm is az) és aztán kiderült, hogy sajnos nem. Amikor pedig a fiamról derült ki, hogy fiú, akkor pedig hálát adott az égnek, hogy NEM LÁNY.

Nekem nem lesz több gyerekem, képtelenségnek tartom, hogy két különböző személyt ugyanúgy lehessen szeretni, én nem akarnám, hogy valamelyik gyermekem ugyanezt átélje amit én. Így csak egy van és egy is marad.


Egyébként hamar elköltöztem otthonról és csak azóta látogatnak meg, hogy a fiam megszületett. Szomorú.

2013. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki leopntozott, legyen már szíves leírni, mi a jó életért tette, mert őszintén kíváncsi vagyok.
2013. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom hogy lehetnek ilyenek egyes emberek, még ha okot adtál volna rá, hogy így viselkedjen veled, de én nem hiszem, hogy bármi olyat tettél volna, hogy így semmibe vegyen téged. Szomorú, de próbálj meg inkább nem foglalkozni vele. Apukád jobb fej? Ha igen, inkább vele beszélgess, őt kérd meg szívességekre, ha gyógyszer kell.

Anyukádról meg szépen feledkezz meg anyák napján.

2013. márc. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Erőteljesen általánosítasz. Írd inkább így: a szüleim miért nem szeretnek úgy....


Mert amit a címben írsz, nem igaz. Biztos, hogy nincs más? Szüleid sem mondanának más okot?

2013. márc. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nálunk pont, hogy én voltam tervezett, az öcsém nem, és vele bánnak jobban, nem velem. Úgyhogy ez nem feltétlen igaz.
2013. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

De ahogy a környezetemben észrevettem nem csak velem van így. Én pedig általában kérdeztem hogy más is tapasztalta-e ezt már.

Ők nem mondanak semmit, csak éreztetik ezt.

Éreztetik hogy lassan ideje lesz elköltözni már, vagy fizessek nekik. Csak még van ezenkívül egy évem az iskolából és az órarendem és a lakhelyem se engedi hogy dolgozzak.

Azt már elmondták hogy nem akarják hogy egyetemre főiskolára menjek mert nem akarják meg nem tudnák fizetni. Szóval az érettségi után egyből mehetek dolgozni és költözhetek el.


Senki nem mondja a gyerekének hogy hát nem szeretlek.. Meg lehet nem is tudatosan teszik, csupán máshogy állnak hozzá, így.

2013. márc. 11. 14:54
 18/19 anonim válasza:
Nekem ugyan ez az érzés van, egyfolytában arra koncentrálok,hogy lesz még olyan alkalom mikor a kedvencke testvéremre nem lehet számitani, és az én segitségem kellene nekik, ebben az esetben ha nem segitek rajtuk sokkal jobban vágyakoznak irántad, és mindent megtesznek hogy veled legyenek. Tarts ki! Ez nemsokára beteljesül
2013. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálunk én vagyok a tervezett és bátyám a nem tervezett, mégis ő a kedvenc, úgyhogy szerintem nem feltétlenül ez a gond. Minden szülőnek van kedvenc gyereke, van aki ezt jól palástolja, más meg nem. Én ezen sose akadtam ki, pedig engem is sokszor le se sz@rtak, leginkább azért, mert fiút szerettek volna helyettem. Mindig is sok barátom volt, hamar elköltöztem kollégiumba, most már családom is van, szóval teljesen kárpótolva vagyok, sose érdekel a dolog igazán. Persze nekem is jól esne, ha néha felhívna anyám, meg mikor fiatalabb voltam én is féltékenykedtem a testvéremre, de hát ez van. Nem sokára neked is lesz családod és akkor már nem lesz olyan nagy gond ez. 27N
2013. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!