Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy kétgyermekes családban...

Ha egy kétgyermekes családban az anyuka éjt nappallá téve dolgozik, a férj pedig arra hivatkozik amikor hosszú ideje nem akad munkája, hogy ilyen világot élünk az rendjén van ez így?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve szünt meg a férjem tartós munkahelye ,azóta dolgozott egy kicsit itt,egy kicsit ott az építőiparban ,persze nem jelentették be szinte sehol,sőt sok helyen ki sem fizették egyáltalán az elvégzett munkáját sem Magyarországon,sem külföldön,teljesen be vagyok már pánikolva ,hogy mi lesz így velünk ,mert csak az én bérem biztos,kiszámítható,a férjem pedig nem képes találni egy normális,bejelentett,kiszámítható munkahelyet .Ha ezt szóbahozom megsértődik ,hogy erről nem tehet és manapság már nem lehet találni bejelentett munkahelyet értsem már meg.Az én felelősségem az összes csekk,minden ami itthonra kell,mert ő esetleg többhavonta képes egy kicsit hozzájárulni a költségeinkhez,ha éppen talált valami kis csekély munkát.Szerinte ilyen világ van ,nem is reális,hogy én azt szeretném,hogy bejelentett,hosszútávú munkaviszonya legyen .Nagyon el vagyok már keseredve...hogy teljesen rám alapoz mident,nyugodtan elhordja a gyerekeket oviba,bölcsibe,majd egész nap oda megy ahová csak akar,én pedig dolgozom és emésztem magam,hogy mi lesz így velünk.

Ha velem valami történne akkor éhenhalna a család.


2013. márc. 10. 15:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Akkor azért nem teljesen azért áll fenn ez a helyzet, mert a férjed egy lusta élősködő lenne, hanem azért, mert nem sikerül munkát találnia. A mi környékünkön is ez a helyzet, örülni lehet, ha egy családból egy ember dolgozik bejelentetten, ezért többen vállalnak alkalmi munkát, járnak el napszámba és nem azért, mert imádnak kukoricát kapálni, vagy a cirokban olyan jó a klíma.

A férjem és én (nálunk nekem nem sikerül a környéken állandó munka és az övé is bizonytalan, a házon hitel, eladni nem tudjuk) is már külföldben kezdünk gondolkozni, főleg Németországban, de arról is felemás hírek jönnek, sokan jártak úgy, mint a férjed, hogy nem fizették ki a munkájukat.

Nem tudom. Ha nem talál a férjed előbb-utóbb valamit, akkor egyelőre csak az alkalmi munkák maradnak. Hacsak nem tudtok valahova elköltözni, ahol több a munkalehetőség. Vagy valami, az eddiginél megbízhatóbb külföldi munka. Más ötletem nincs.

2013. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
5%

Szépen beszélsz a férjedről. Ha ennyire utálod, akkor minek vagy vele?


Az a baj ,hogy a nők (és a férfiak is) elnézik azt, ha a nő nem dolgozik, majd akad valami könnyű, viszont fordítva nincs ez a megértés. Ezért is a sok válás. Hozzáteszem, megérdemelt válás. Aztán a nő törölheti a seggét a munkájával, ha egyedül marad.

2013. márc. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Bence_ ***** válasza:

Pedig becsüld meg. Férfikén marha nehéz feldolgozni, hogy tehetetlen vagy. Nem tudod eltartani a családod.

Sok pasi ilyenkor elkezd inni, begolyózik mert nem tudja feldolgozni a helyzetét.

Nem azt mondom, hogy ez így jó csak azt, hogy a férfiak nagy része így van össze rakva.

Hidd el neki sem lehetett egy álom fél évet kint töltenie, a családja nélkül. Isten tudja milyen körülmények között.

2013. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Miért nem egy munkanélkülire?

Otthon elvégzi a háziemberi (háziasszonyi) teendőket?

Ha nem akkor kérd meg rá.

2013. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

egy = megy

Előző voltam....

2013. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kicsit az az rzésem, mintha megfordult volna a világ.

A nők az alkalmazkodóbbak, kitartóbbak (olcsóbbak), őket gyakrabban alkalmazzák.

A férfiak néha kevésbbé találnak munkát.

Ha elviszi bölcsibe, oviba... a többi házi ( nem = női) munkát is csinálja ?

Mert akkor ő a "háztartásbeli", mint régen voltak az anyukák, és te vagy a családfenntartó.


Van, ahol meg a gyerekkorú fiatalokat dolgoztatják feketén, és a szülők egyáltalán nem találnak munkát.


fura világ ...

2013. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!