Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy menjek haza, ha az egész...

Hogy menjek haza, ha az egész családom utál, mert külföldre költöztem?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosban nőttem fel és mindig utáltam ott élni.Érettségi után külföldre költöztem a barátnőim miatt és lett egy barátom,aki pénzt és drága ajándékokat adott (igen,tudom mi néhány ember véleménye erről,nem érdekel).A családommal próbáltam jobbá tenni a kapcsolatot,de nem sikerült,mert azt akarták,hogy hazamenjek.

Imádom az életemet és nem hiányzik a régi.De hamarosan lesz az unokatestvérem esküvője (az egyetlen ember,aki nem gyűlöl) és meghívtak.

Amióta külföldre költöztem,egyszer voltam otthon és akkor mindenki úgy viselkedett velem,mintha embert öltem volna.Kellemetlen volt és semmi kedvem ehhez megint.



2013. márc. 12. 10:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező: ne foglalkozz az irigyekkel.

Menj szállodába, az esküvőn vegyél részt majd hagyd ott őket. Ne vedd fel a kesztyűt, ne állj neki vitatkozni.

Néhány válaszoló igen irigy fajta, esetleg ha ők lennének ebbe a helyzetbe most erősen hallgatnának.

2013. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

Konkrétan mire is kellene irigynek lennünk?


Hogy a kérdező lusta, képtelen magáról gondoskodni, és eltartatja magát azért cserébe, hogy szétrakja a lábát egy külföldi fazonnak? Szerinted egy ilyen élethelyzetre komolyan van, aki irigykedik?

2013. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk Te.

Nem értékelést kért az életvitelèröl hanem tanácsot.

2013. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%

A te esetedre is lehet mondani, hogy az ember megfizeti mindennek az árát.

Az életviteled miatt most úgy fizetsz hogy a családod lenéz, semmibe vesz, utál.. Hát vállalni kell mindig a következményeket.

Ha sosem érdekelt hogy mások mit gondolnak az életviteledről akkor az se érdekeljen hogy a családod miért reagál ellenségesen..

Hogy mit tegyél az esküvővel kapcsolatban, azt neked kell eldönteni.

Vagy hazamész az esküvőre és szembesülsz azzal az érzéssel hogy a családod nem kíváncsi rád. Vagy nem mész haza, hanem csak küldesz egy szép képeslapot.. Te döntesz..


Még valamit annak az írónak aki szerint irigykedek rád..

Az irigykedés és a lenézés között hatalmas különbség van. Nem árt ha az illető hozzászóló megérti mi a különbség..

Bár én nem ítélkezem soha, és ezért nem ítélkezem a kérdező részéről sem, de az ő életvitelét nem irigyelik az emberek hanem inkább lenézik, megvetik, szánalmasnak tartják.. De ezzel a kérdező is tisztában van, hiszen a kérdése is pont erről szól.

2013. márc. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztem ítélkezni, ezért csak nézzük a tényeket, szerintem a legjobb megoldás:

Ha az unokatesódék nem engedhetnek meg maguknak külföldi utat és van rá lehetőségetek (pl. vendégszoba/vendégház vagy simán fizetni tudtok egy szállodát) akkor küldjetek nekik nászajándékba két repülőjegyet és hívjátok meg magatokhoz őket. Lehetne afféle nászút, csak figyeljetek, hogy hagyjátok őket eleget kettesben és legyen legalább külön szobájuk, ahol élvezhetik a mézes heteket:) Elhívjátok őket egyik este étterembe és megünneplitek még egyszer a lagzit, elhozhatják a fotókat!videót stb.. Ha unokatesód normális, tuti meg fogja érteni,h a balhé miatt nem mész haza de amúgy nagyon szeretnél vele ünnepelni.

2013. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Az a bajuk,hogy szerintük én lenézem őket,mivel ők nem gazdagok,nem utazzák be a világot,nem olyanok,mint az új barátaim és hogy nem kerestem őket.Persze,hogy nem,amikor csak azt hallgattam,hogy cserben hagytam őket és hogy inkább vagyok egy kiegészítő egy férfi mellett,minthogy dolgozzak.

"


És milyen igazuk van.


Ez nem irigység...

2015. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne menj hazaés mond meg neki ami a szíved nyomja, az sem gond ha ezen megsértődnek, nem muszáj foglalkoznod vele
2016. nov. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!