Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Van még igy...

Mit tegyek? Van még igy értelme az életemnek?

Figyelt kérdés
A szüleim elég nagy szegénységben élnek, apám alkoholista..4 év járás után összeköltöztem a barátommal egy vadiuj házba, amit a süleik huztak fel nekünk..de a kedves párom 180 fokban kifordult magábol..egész nap dolgozik(öldmüvelés)..ha hazajön ideül a kompi elé és azt bámulja..nem törödik velem..akármit csinálok mindenbe beleköt..az én szüleim bármt csinálnak az mindig csak rossz, holott jot akarnak..de amit az ő szülei mondanak vagy csinálnak az minden jo, tökéletes..nem mehetek el bulzini, mert ő sem jár..(igaz nincs is kivel mennem)mit tegyek?mindenünk mevan, de hiába mert érzem, hogy nem vagyok boldog..anyosom beszologat,bánt(mert egymás mellett lakunk)kész vagyok idegileg, a páromra az sem hat, ha bögök előtte, mert annyira bánt a viselkedése, meg az ahogyan bánik velem..nagyon csunyán beszél hozzám..tehetetlennek érzem magam..
2013. márc. 12. 15:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Először is : Én is mezőgazdaságban dolgozom és annyit tudni kell, hogy a földnek szolga kell. Olyan nincs , hogy majd levegyszerezem, majd holnap learatom ma elmegyek a strandra. Sajnos ez van. Ha munka van akkor munka van. A munkások mellett ott kell állni. Az én munkahelyemen hajtás van, nincs hétvége, nincs ünnep, most sem lesz március 15-én sem, ha csak nem esik az eső.Ezt a családnak meg kell szoknia.A férjem is alkalmazkodott, de főként ez a probléma a férfiak családját érinti, a feleségeket. Itt a cégnél ebből nincs cirkusz. Egyértelmű ha pénzt akarunk akkor hajtani kell ebben az ágazatban. Ezt megkell szoknod.Van itt egy másik társaság is, akkor egy tized annyira sem megy m int a főnökömnek, ott a tulaj fia( aki elvileg átvette a céget) strandol aratáskor.A többit nem részletezem milyen hatással van ez a munkára.Ha neki nem olyan fontos akkor a dolgozóknak sem.

Szerintem a párod azért hajt annyira, hogy bizonyítsa a szüleinek hogy megérdemeltétek a házat.És biztos nagyon ki van bukva ezért kötözködik, sajna én is elég elviselhetetlen vagyok ha nagyon sok a munka, nincs szabadnap, ilyenkor a férjem megértő, tudja mi a gond.

Az írásod alapján először azt gondoltam hogy unatkozol, nincs ami leköt , nem fáradsz el és ha hazajön a párod akkor te mennél, ő meg pihenne.Ebben szerinted mennyi az igazság? ( ezt minden bántás nélkül kérdezem) mert nekem is volt egy ilyen időszakom, a férjem akkor nagyon sokat dolgozott én suliba jártam és nem voltam úgy elfáradva és sok mondva csinált problémám volt.De viszont az nem fogadható el hogy nagyon csúnyán beszél veled. Az hogy kaptatok egy házat a szüleitől nem ok arra, hogy elnyomjon.( mi is a szüleimtől kaptunk és nem viselkedek így) Nem ér semennyi pénz annyit hogy sárba tiporjon.

Azt írtad hogy összeköltözés előtt dolgoztál. Most nem dolgozol? Ha nem, akkor nem tudnál irodai munkát végezni a párod közelében? ( Jelzem hogy semmit nem bántásból kérdeztem, csak nem ismerlek és nem tudom)

2013. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen én is igy érzem,hogy nem kéne emiatt "szabályokhoz" kötni engem...Kedves utolso! Nagyon jol látod a helyzetem..Én nem ilyen családban nőttem fel, a szüleim dolgoztak, hogy nekem és a testvéremnek mindenünk meglegyen..Nem szenvedtünk hiányt semmiben, viszont nem is voltunk elkényeztetve..Mikor idekerültem tudtam ezt az életkörülményt, csak még nem tapasztaltam..dolgoztam előtte, hogy legyen egy kis pénzem, viszont ők ezzel amit csinálnak nagyon jol megélnek, az anyosomnak is megvan a feladata ugymond, mert ő ebben e helyzetben van, igy neki sem kell dolgoznia, fontosabbnak tartották, hogy otthon maradjon..Rá voltam szokva a munkára, és itt hirtelen megszünt a "felelősség" nem érzem magam hasznosnak..unalmasan telnek a napjaim, ő dolgozik, én meg nem tudom feltalálni magam, csillog villog a ház, meg van főzve minden nap, de már mást ezen kivül nemtudok csinálni, nemtudok rajta segiteni..és a folytonos bántás..igy könnyű bántani az embert, ha nincs a "saját terepén" ha érthető mire gondolok..és ő is bánt engem, a nagyon nem esik jol..persze nemtudhatk mindent erről, hogy nekik mikor mi van, de igyekszem amennyire tudok és ezek ellenére a csunya bánásmodot kapok(amiket a kérdés alá irtam)..néha nemtudom eldönteni, hogy ezek a kezdeti nehézségek e, vagy tényleg baj van..?
2013. márc. 12. 16:42
 13/20 Bence_ ***** válasza:
Párod szeret még téged?
2013. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az ő állitása szerint igen..
2013. márc. 12. 18:56
 15/20 anonim ***** válasza:

12-es vagyok

Azt írod hogy kezdeti nehézségek.

Erre csak annyit tudok mondani hogy mi a férjemmel 3 éve költöztünk össze és már az első pillanatban nagyon jó volt.Nem voltak viták és nem volt zsákba macska ha érted mire gondolok.Úgy hogy nem egészen vagyok biztos benne hogy ezek a dolgok kezdeti nehézségeknek fogható fel.

Szerintem mindenképp próbáljátok rendbe hozni mert 4 év az 4 év. A csúnya beszédjét elítélem, attól hogy jó módú és házat kaptatok még nem ok arra hogy lekezeljen.

Szerintem próbálj meg elmenni dolgozni, még akkor is ha nem akarják. Biztos van a cégnél vagy családi gazdaságnál papír munka, támogatások benyújtása, stb... itt be tudnál segíteni. Ha meg nem, akkor is javaslom a saját munkát egyrészt, mert te is lekötöd magad,másrészt jót tesz az önbecsülésednek ha van saját kereseted. Az ilyen anyósok hajlamosak később oda vágni hogy élősködsz ( az nem számít hogy ő is, nem számít hogy a párod mondja ne menj dolgozni stb..)

2013. márc. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az ember dolgozik, az asszonynak kuss a neve. Pénz van, dolgoznod nem kell, mást ne akarj.

Sok helyen még itt tart a magyar, ha nem tetszik, el kell menned. Kizártnak tartom, hogy figyelmes, gondoskodó férj legyen belőle. Az emberek nem szoktak megváltozni.

2013. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Bence_ ***** válasza:

Ha tényleg szeret akkor ez motiválhatja őt arra, hogy változzon.

Olvasni szokott?

2013. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

12-nek: igen vannak papirmunkák, amiket még egyelőre a szülei csinálnak nem én..jobban az anyos feladata..

Bence: nem szeret olvasni, semmit nem néz meg még filmet sem, ami neki nem tetszik, rá ugyan nem lehet erőltetni semmit, amit nem akar, viszont én alkalmazkodjak..lehet nekem sem mindegy minden..mire gondoltál?

2013. márc. 13. 13:28
 19/20 anonim ***** válasza:
Na akkor a papír munkába társulj be fokozatosan. Most van a gázolaj visszaigénylésének időszaka( pont azt csinálom én is), ez elég nagy munka. Májusig kell majd beadni a földalapút, március 31 ig kell regisztrálni a földhivatalban. Ezeket biztos csinálják a napi rutin feladatok mellett. Szerintem először az anyósnál kell bevágódni azzal hogy segítesz neki. Ha egyszer véletlen valami baja lesz,( kórház) akkor ezeket valakinek csinálnia kell és még sok mást, akik ezekkel foglalkoznak azok sok pénzt elkérnek 1-1 ilyenért, jobb ha az ember megtudja csinálni magának. Ehhez idő kell míg belejössz.Szóval hajrá.Ha a párod és a szülei látják hogy akarod talán rendeződnek a dolgok. A ocsmány beszédjéről meg beszélgess el vele, hogy nem tűröd.
2013. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Tudod, ha a papirmunkában nem is, de egy csomo más dolgoban segitek nekik, sezt ők pontosan tudják..amig nem laktunk külön tölük (mert az elején kénytelenek oltunk anyoséknál lakni) addig mindig segitettem a főzésben, takaritásban, bármiben, mindig..és azért ayoska is beszologat naponta, ami épp aktuális..ha kell is seitenem, biztos hogy fogok, de nem birom elviselni a beszolását neki sem és a páromnak sem..ugy érzem, hogy egy jopár probát kiálltam már, amiota ebbe a családba kerültem...köszi a választ, rendes vagy!
2013. márc. 14. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!