Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, Ti mit...

Mi a véleményetek, Ti mit csinálnátok a helyemben? (Hazugsággal, füllentéssel kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám a következő. 1 éve vagyok együtt a párommal, aki olykor füllent/hazudik különböző dolgokkal kapcsolatban. Tegnap este is kiderült egy kis hazugsága, olyan dologgal kapcsolatban amire az 1 év alatt 5x (ha nem többször) is rákérdeztem, és mindig hazudott a dologról, majd kiderült végül az igazság..Inkább a kisebb, lényegtelen ügyekben jellemző ez rá.

Lényegében az zavar, hogy elméletileg mindent tudunk egymásról, mindent meg tudunk beszélni és meg is beszélünk, aztán 2-3 havonta kiderül, hogy hazudott ebben, vagy abban. Engem ez nagyon bánt, hogy miért kell hülyének néznie, és nem tisztel meg annyira, hogy elmondja/elmeséli az igazat.

Mikor megkérdeztem tőle,hogy miért nem tudta elmondani amikor először megkérdeztem, és miért hazudozott 1 évig, azt felelte, hogy nem tudja...

Ez már nem az első alkalom volt, szóval kezd betelni a pohár..

Ti mit csinálnátok a helyemben? Mi a véleményetek az ilyen hazudozásról?


Köszönöm előre is!


23/N


2013. márc. 13. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd, (sajnos) tapasztalatból tudom, hogy nem fog változni.

Mániákus hazudozók. Szinte élvezik, hogy kisebb (olykor nagyobb) hazugságaikat simán beveszik.

A bizalmad szép lassan elveszik a sorok közt, a végén már azt sem hiszed el amit kérdez.

Az efajta kapcsolat addig tart amíg a tűréshatárod.

Gondolj bele! Szerintem lassan ott tartasz, hogy egy beszélgetés után azon agyalt, valyon most mit, mennyit hazudott.

2013. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én Andersen reinkarnációjához mentem feleségül.

Végül nem emiatt váltunk, de a hazudozásaival kikészített. Ha szembesítettem vele, akkor még ő hisztizett.


Engem az zavart, hogy abban is hazudott amiben nem kellett volna, hiszen nem volt következménye a dolognak - tudta is, és maga sem értette, hogy miért hazudott. Szerintem mániákus hazudozó, mondtam már neki, hogy menjen pszichológusoz. Sokszor belezavarodott a meséibe.


Azt látom, hogy a haverjait is idegesíti, múltkor ketten is rám zúdították a panaszáradatot, hogy képzeljem el, mekkora szemét volt. Nem tudtam mit mondani, bólogattam.

2013. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

valoszinuleg naiv vagyok de engem kedvelnek az ilyenek. az elso baratom vegig hazudott ket (!) evet, es mikor szakitottunk ismerte be, hogy a csaj akit mindig emlegetett, mint jobaratja, nem letezik, persze arra jo volt hogy feltekennye tegyen. elotte mindig terelt, hogy miert nem mutatja be, maskor meg az utcan is mondta, hogy az elobb itt ment el mellettunk. ha ezt tudtam volna, valoszinuleg hamarabb szakitunk:)

a masik baratom egy drama-fuggo volt, vele egy rovid futamideju kapcsolatban voltam. Vele mindig tortent valami, de olyan kis benan csinalta, hogy hamar atlatott az ember a szitan, hogy csak vetit. biztos unta az eletet, vagy nem tudom. minden sztorit kiszinezett es hatalmas hevvel adott elo, vegul gyokot vontunk, akkor is ha koszont csak. es meg o volt megsertodve mikor lapatra tettem.

Aztan lett egy kolleganom, aki ilyen volt, neki volt parja, de jol elvoltak egyutt. A srac nem volt hulye, de ot nem zavarta a dolog.

egyebkent azota tudom, hogy ezeken lehet segiteni, de persze ehhez kell az egyuttmukodesuk.

szerintem merlegelj, mert ha mar most idegesit ez a dolog, akkor kesobb megjobban fog. azert is javaslom a minel elobbi hatarozott donteshozast, mert a bizalom torekeny dolog, nem kettotok kozt fog osszetorni, hanem benned, es a kovetkezo kapcsolatban gondod lehet a bizalmatlansagoddal.

2013. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen volt az exem is, nagyon idegesítő. Egyszerűen mindenben hazudozott, kicsitől a nagy dolgokig, és nem fog soha megváltozni.
2013. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam is szóról-szóra ugyan ez a helyzet, mint nálad kérdező.

Tegnap este volt is egy vitánk emiatt, megmondtam neki, hogy vagy változtat ezen, vagy ennyi volt.

Nem tudok egy olyan kapcsolatban élni, ahol nem bízok meg a partneremben. Kapott 1 hónapot ha nem látok változást akkor nem látom értelmét a folytatásnak, nem akarok örök bizonytalanságban élni.

Annyi, hogy nálunk a nehezebb tényező, hogy együtt élünk.


23/N

2013. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!