Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan eméssze meg egy szülő,...

Hogyan eméssze meg egy szülő, hogy az egészséges gyereke ahelyett, hogy szülne neki egy unokát inkább örökbefogad egy öt éves vadidegen gyereket?

Figyelt kérdés
A mentsége az, hogy ő nem a kisbabákat szereti, hanem a gyerekeket, és egyébként sem akar 3 évre kiesni a munkájából, mert úgysem vennék vissza. Hiába mondja neki bárki is, hogy majdcsak lesz valahogy, nem hajlandó elgondolkozni azon, hogy saját gyermeke legyen, pedig már 30 éves.

2013. márc. 14. 19:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%
En is pont ilyen vagyok. Eljutottam odaig, hogy vegulis jo lenbe egy gyerek, de nekem az elso 3 ev nem hianyzik. Ugy is volt, hogy orokbe fogadunk, anyu sem orult neki, de nem szolt. Es itt teherbe estem. Most vagyok felidos, anyu persze majd kiugrik a borebol. En meg sajnalom a kislanyt, aki igy nem kerulhet hozzank es rosszul esik, hogy anyunak ez csak egy megkonnyebbules. Annak a kislanynak pedig a sorsa. O amugy neg kissebb, de mire hozzank jutott volna turi eltelt volna meg egy ev. Szerencsere ugy nez ki csaladhiz kerul majd es nem intezetbe. De en igy is sajnalom picit. Es rosszul esik, hogy anyu pedig szerencsenek erzi, ami tortent, mert igy nem "zabi gyerek" lesz a gyerekunk.
2013. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
68%

Én sem akartam soha gyereket. Aztán megismertem a férjemet, akinek már volt egy. Kicsit féltem a helyzettől, de gondoltam próbáljuk meg. (8 éves volt). Őt elfogadtam sőt szeretem. Minden második héten velünk van, utána egy hét "szabi". Most 14 éves. Többre nem vágyok gyerekből.

Az én édesanyám sem érti meg. Már azon agyal, hogy egy mostoha gyerek fog örökölni egyszer mindent utánuk. (nincs más gyerekük). Nem igazán érdekel mit mond. Ez lehet csúnyán hangzik. De annyira fel tud bosszantani. Ha egyszer már nem lesznek a házból befolyó összeget biztos felajánlom majd valamilyen szervezetnek :)

2013. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindenki akar gyereket szülni, de ez az ő dolga és senki másé. Én is inkább örökbe fogadnék, minthogy szüljek. Nekem az örökbefogadott gyerek is saját lenne ha befogadom, nem egy vadidegen. Nem értem az ilyen hozzáállást. Amúgy sem másnak szül az ember, főleg nem az anyjának...
2013. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
Az örökbefogadott is saját.
2013. márc. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
67%
Ha rolad van szo, akkor a lanyod a lelkitarsam! Pontosan ugyanezt szeretnem. A kisbabakert nem vagyok oda es annyi szerencsetlen kicsi van nevelointezetben. Sokkal nkabb segitenek egy ilyen arvan, mintsem szuljek. Megkerdeztem anyukamat, azt mondta ez az en eletem, en dontesem, o egy orokbefogadott gyermeket is sajat unokakent szeretne.
2013. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
26%
Törődj bele, nem kell a felesleges feszültség emiatt, a valós okát pedig tudnod kellene.....
2013. márc. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
14%
Ez az ő élete, te nem szólhatsz bele. Viszont, hogy neki nem hiányzik az első 3 év? Inkább ne vállaljon gyereket, mert nem méri fel mi az.
2013. márc. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ezt el kell fogadni, viszont könnyen lehet hogy szeretni fogod az örökbefogadott unokát is. Bár biztos több problémájuk lesz vele, hiszen eddig nem ők nevelték, ki tudja miket szokott meg, miket élt át.

Az nem lehet hogy valamiért nem lehet gyereke de ezt nem köti az orrotokra? Én erre gyanakszom. És miért pont 5 évest? AZ 1 éves sem csecsemő már.

2013. márc. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
59%

Lehet pont azért nem, mert "Hiába mondja neki bárki is, hogy majdcsak lesz valahogy..."


A majd lesz valahogy kevés. Sokan szülnek így, aztán van a mélyszegénység, válás stb.


Viszont az is igaz, hogy pont az első három év a meghatározó egy gyermek és a szülő életében. Az anyák még csak-csak, de az apák fele kimarad ebből, nem is kíváncsi a gyerekére, inkább estig dolgozik (kamu) vagy csavarog.

2013. márc. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
97%

Érdekes, hogy akik azt írták, hogy örökbefogadott gyereket is lehet szeretni, azok 50% ra le lettek pontozva.

Nekem van örökbe fogadott és vér szerinti is. Miután megszületett a kicsi nálunk anyós kattant meg. Onnantól kezdve a nagy úgy volt kezelve mint valami leprás. Az nem zavart volna sem engem, sem a férjemet, hogy nem tudja úgy szeretni, ha ilyen lelkiszegény valaki nem lehet ellene mit tenni. Az viszont kiütötte teljesen a biztosítékot, hogy egyáltalán nem is akart úgy tenni, mintha a nagyot is gyerekszámba vette. A kicsit akarta vinni, neki vett valamit egy tizesért, a nagynak egy ezresért. (és nem a pénzen van a hangsúly), megérkezett a kicsinek azt mondta gyere mamához, a nagynak odaköszönt hogy szia. Ezek miatt lett leépítve vele a kapcsolat évi kétszeri találkozóra. Van "munka" azzal, hogy a nagy ne érezze azt, hogy ő "csak" egy örökbefogadott, egy ilyen kicsinyes, elvileg felnőtt asszonyra semmi szükségünk.

Emiatt is a gyerek a hibás, és persze én. Pedig a férjem hozta meg a döntést, mivel az ő anyja csak neki volt ehhez joga.

2013. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!