Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan eméssze meg egy szülő,...

Hogyan eméssze meg egy szülő, hogy az egészséges gyereke ahelyett, hogy szülne neki egy unokát inkább örökbefogad egy öt éves vadidegen gyereket?

Figyelt kérdés
A mentsége az, hogy ő nem a kisbabákat szereti, hanem a gyerekeket, és egyébként sem akar 3 évre kiesni a munkájából, mert úgysem vennék vissza. Hiába mondja neki bárki is, hogy majdcsak lesz valahogy, nem hajlandó elgondolkozni azon, hogy saját gyermeke legyen, pedig már 30 éves.

2013. márc. 14. 19:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon tetszik amit a 20. írt. Ilyen egy igazi EMBER csupa nagybetűvel! :)

Nekünk nincs örökbefogadott gyerekünk, "csak" egy saját, de szerintem tudnám szeretni az örökbefogadottat is ugyanúgy. Amúgy aki azt írta, hogy az örökbefogadott is saját, 0%-ra lett lepontozva, gondolom mi pontoztuk fel 50%-ra... Sok itt is a sekélyes lelkivilágú ember, ez csak azt mutatja.

20. gratulálok a családotokhoz, nálatok igazán jó helyen van az a kisgyerek, akit örökbe fogadtatok! :)

2013. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
89%
Úgy, hogy első körben elgondolkozol azon, hogy mégis mit gondoltál, mikor azért szültél gyereket, hogy az majd szül neked unokát?? Ha babázni akarsz, szülj magadnak még egyet. Bár, inkább ne.
2013. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon megértem a lányodat. Én sem szeretnék saját gyereket (több oka is van), viszont nagyon szívesen lennék valaki anyukája, akinek nincs.

Azt is megértem, hogy nem meri otthagyni a munkahelyét, mert sajnos manapság a "majd csak lesz valahogy"-ra nemigen szabad gyermeket vállalni.

Sőt, még azt is megértem, hogy nagyobb gyerkőcöt szeretne, szerintem dicséretes önismeretre vall, ha valaki felismeri, hogy az etetés-böfiztetés-pelenkázás mókuskerék nem az ő műfaja.

És bár a kérdésed enyhén önző személyiségre utal, mégis azt gondolom, az viszont rád nézve dicséretes, hogy felelősségteljesen gondolkodó felnőtt lett a gyerekedből.

2013. márc. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok. Én nem akarok örökbe fogadni, nekem már van saját gyerekem, de a páromnak nincs és emiatt a szülei ki nem állhatnak. Nem értem szülők, miért nem tudják elfogadni gyermekük döntését, még ha az nem is egyezik az ő véleményükkel?!Persze, mint szülő mondja el a véleményét, de ne szajkózza!! Ez a gyereke élete!!! Neki kell leélnie, és ha neki így jó, hát így!

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2013. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

szuljel magadnak gyereket. a lanyodnak nem kotelessege

NEKED unokat szulni. micsoda baromsag ez mar.

2015. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
21%
Én pluszban leírom amit nem olvastam a válaszokban (amúgy egyetértek a többiekkel): sok fiatal nőt ismerek akik ilyeneket mondanak hogy "ahh én inkább örökbe fogadok egy nagyobbat mert én ugyan nem fogok szart pelenkázni meg éjszakázni", pl. kolléganőim egymásra licitálnak ki utálna jobban egy babának "ugrálni". De ez csak gyerekes hülyeség, nyilván ha odajutnak a 99%-uk simán szül majd csak még szinglik és élvezik a parti hadjáratot meg fúj-fúj babakaki. Azt hiszik ha egy ovis vagy kisiskolás korúval kezdenek kapásból akkor nem kell annyi kényelmetlenséget elviselniük. Nem lehet hogy a lányod esetében is csak ennyi van?
2018. nov. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Jól lepontozta pár ostobenkó a 26. választ pedig valóban sok esetben csak erről van szó. Létező dolog, hogy 30 alatt a kényelem az első aztán ez sokaknál változik. Ez megtörtént eset valódi hús-vér csajokkal, nőkkel, nincs mit agyatlanul pontozgatni rajta.
2018. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!