Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelességem egy olyan nagyszü...

Kötelességem egy olyan nagyszülőről gondoskodni, akit szinte nem ismerek és rám akaszkodott?

Figyelt kérdés

Ennek a kérdésnek az előzményét már feltettem korábban. Csak azt szeretném tudni, hogy elvárható-e tőlem, hogy az apai nagyanyámról gondoskodjak, aki éveken keresztül felém sem nézett. A szüleim elváltak, apám nem lakik Magyarországon (sőt azt se tudni, hogy hol van).


Tudni kell, hogy amikor kisgyerek voltam, nagyanyám szabályosan kicsinálta anyukámat és kidobott minket a cuccainkkal együtt, mert utálta anyámat. Most pedig nagyanyám abba a házba jönne lakni, amelyikben anyám él az élettársával egy elszeparált szinten, valamint én és a párom a két felső szinten.


A mami állandóan hívogat telefonon, hogy segítsek rajta, mert ő hajléktalanná vált, és azért hisztériázik, hogy költöztessem hozzánk.


2013. márc. 15. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Így egyáltalán nem kell. Mitől lett hajléktalan? Ez is számít. Ha így bánt veletek, akkor ne számítson rátok. Más rokona nincs?
2013. márc. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen szemét volt veletek, nem vagy köteles.
2013. márc. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles,oldja meg.Aki az élete teljében jót nem adott az ne várjon segitséget akkor sem ha megöregedett.lehet kegyetlenség de igy gondolom.
2013. márc. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Ő is kihajított anno.

Ezért mondom, hogy a hajléktalanságnak 95%ban oka van. Ha normális lett volna anno, akkor most lenne hol laknia gondolom.

2013. márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Csak azt az apróságot felejtetted ki, hogy az ő pénzéből épült a ház, amiben éltek... Érdekes módon az előző kérdésedben nem említetted, hogy kidobott titeket...
2013. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Utolsónak teljesen igaza van. Érdekes, pont azt a részletet hagytad ki, ami miatt az előző kérdésednél mindenki a nagymama mellé állt.
2013. márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tenyleg mokas, hogy a korabban emlitett infot kihagytad.

Valami olyasmi volt, hogy a nagyszulok epitettek a hazat, ti bekoltoztetek azzal a feltetellel, h egy szint nekik lesz fenntartva. De eddig makotok volt, mert nem jottek. Most menne, de mar el van felejtve a megallapodas, mert ti harman kenyelmesen berendezkedtetek harom szintre.


Azt nem ertem, h miert jobb neked emez info nelkul kerni tanacsot?

A lelkiismereted igy tisztabb lenne?

Mert nem azoknak a valaszoloknak kellene ezzel a tudattal egyutt elni, akik felig felvilagositva tanacsoltak vmit.


OK, rosszban voltatok, tonkretettek benneteket.

De akkor a hazat miert fogadtatok el toluk es miert vallaltatok a kockazatat annak, h egyutt kell majd veluk elni valamikor?


Nyilvan ha nem teszitek meg, akkor most nem egy szint jutna egy fore nalatok, hanem egy szoba, vagy annyi sem.

Nem kaptatok volna ajandekot, de nem is kellene az ellenseggel egyutt elni.

Most mar mindegy.


Szerintem muszaj lesz befogadni, mert ha ajandekozassal kaptatok es van esze, vagy segitsege, akkor erdemtelensegre hivatkozva vissza is kerhetne az ajandekot. De lehet h rossz az infom.

Jarj utana, kalkulalj a lelkiismereteddel es ugy donts!

Minden jot!

2013. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kék kolibri ***** válasza:

Azt hiszem, ezt hívják "érdektelenségnek". Pontosan pár napja hallottam róla. Ha nem tartottátok a kapcsolatot, akkor nem kötelezhetnek a tartására.

Én az apám jelentkezésétől félek. Nem láttam 33 éve, de még él.

2013. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!