Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm egyszerűen az életem....

Gyűlölöm egyszerűen az életem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval ez az egész "gyűlölöm az életem" onnan jön, hogy anyám egyáltalán nem foglalkozik velem, vagy ha akarna, akkor is csak olyan programokra akar elránganti, ami őt érdekli.

Soha nem kíváncsi semmire, amikor mesélnél vmi firss élményt, pl. legutóbb az volt, hogy hazajöttem Skóciából, páromnál voltam kint egy hetet, hazajárve leakart passzoolni apámhoz, mondván, hogy ő beteg és nem akarja, hogy elkapjam (aztán persze, hogy tőlem ő ne kapja vissza). Amint hazaértem, jött azzal, hogy ő ilyen beteg, nmozdulni sem tud, és takarítsam már ki a konyhát (bulit tartott előző este, óriási kupi)... Amikor meg akartam ölelni, akkor elüldözött azzal, hogy ne ne, mert elkapom!!! A takarításról meg annyit, hogy aznap hajnali fél6kor keltem, átszállássaé repültem, 6ra értem haza Ferihegyről... Gondolom senkinek nem az az első dolga, hogy 3 órán át mosogasson az út után. A szomorú az egészben,m hogy másnap, amikor a szeretőjének papolt erről az egészről, azt mondta, hogy megköszönte...! Egy árva szót sem mondott igazából... Meghogy ez a feladatom volt, és elvárt volt, hogy megcsináljam.

Minden oké lenne, de ő szinte csak arra tart, hogy szolga legyek, hogy takarítsak.

Csakm azzal tud szivatni, hogy milyen egyetemre menjek, és okoskodik, hogy amit én szeretnék tanulni, azzal nem megyek semmire.

Meg egy féregnek tart, egy élősködő kis dögnek, akit etetnie kell, és ruházni, ki van bukva, hogy új cipőt kell vennünk, mert a többi tornacipőm teljesen szét van szakadva, míg ő neki van vagy 150 pár cipője, és vmi 3-4 m hosszú gardróbja.

Ha ő beteg, állandóan panaszkodik, hogy ennyire beteg, meg annyira, én most picit szarul voltam, és mondtam, hogy nem vagyok jól, erre annyit mond, hogy: Jaj, majd meggyógyulsz!! *pofavágás*

Apum picivel jobb, de ő is megakarja szabni, hogy hova menjek tanulni, és nála is az ő szempontja a legfontosabb, egyáltalán nem tanulhatom azt, amit szeretnék.


Leszólják az egész külföld ötletemet is, barátom külföldön tanul, szeptember óta, és szeretnék kimenni hozzá szeptembertől. Van egy ESOL tanfolyam, de szerintük hülyeség, mert csak elbvesztek itthon egy év támogatást, meg nincs értelme, mert az angollal semmire nem megyek.

Meghog y mindenképpen itthon kell tanulnom, meg itthon kell maradnom majd életem végéig, mert apám nem akar elveszíteni, és emiatt nem megy bele külföldbe.


De én ezt egyszerűen NEM BÍROM MÁR!!! Idegileg teljesen ki vgayok, hogy semmire nem tartanak, hogy béna vagyok mindenben, és hogy senkinek sem számítok semmit! :(


Már egyszerűen attól is rettegek, hogy majd egyszer családom lesz, pláne a gyerek-rész, mert rettegek attól, hogy én is egy ilyen szívtelen dög leszek, mint az anyám, aki csak azért szült gyereket, hogy legyen egy szolgája... Meg régebben, amikor ide költöztünk, és depis voltam a költözés és egy szerelmi csalódás miatt, és nem voltam hajnalndó segíteni, jött azzal hogy: Hülye kis k*rva, meg minek szültem gyereket??? Normális az ilyen anya???


Mit tegyek? :(


19/L


2013. márc. 16. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
19 eves vagy, elvileg felnőtt. Menj el dolgozni, vegyél ki egy albérletet. Nem kotelezo otthon laknod.
2013. márc. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
a szülednek kell beolvasnod másként tényleg nem lesz kiutad ebből az egész ....-ból kíváncsi lennék mit szólnának hozzá biztosan támadnának de utánna talán belátnák h valamit kezdenejk elbaszni. 20/F
2013. márc. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy anyának nem így kéne viselkednie. Ne foglalkozz vele, nem éri meg. Egy anyának az a dolga hogy törődjön és gondoskodjon a gyerekéről. És ahogy olvastam elég rendes lehetsz, ha kitakarítod a házat még úgy is hogy fáradt vagy. Nem érdemli meg hogy a lánya legyél. Inkább foglalkozz apuddal, ő az aki még szeret. Anyádat meg hagyd ott, ne törődj vele. Mert én is tudom hogy milyen fontossak az anya lánya beszélgetések. És ha othagyod talán ráeszmél hogy mit veszített.

Amiatt meg ne aggódj hogy te is ilyen anya leszel, mert te inkább pont az ellenkezőjére fogsz törekedni.

2013. márc. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

neked nem az eletedbol, hanem anyukadbol van eleged. allj a sarkadra, es hagyd ott. biztos, hogy meg lesz sertodve, hogy te nem is torodsz vele (a (nathas) bulibol kovetkeztetve, nincs baja az alkohollal? csak kerdezem. innen zullottnek tunik) menj ki skociaba, es viszont latasra! sajnos vannak ilyen szulok, akik nem kepesek szulokent viselkedni, hiszen mindenki kulonbozik.

azt mar csak hallkan jegyzem meg, hogy az angol a mai vilagban elengedhetetlen.

a Te valasztasod, hogy hagysz-e az erzelmi zsarolasnak, es hogy elnyomott leszel-e. elhiszem, hogy szereted az anyukadat, de talan nem artana egy kis szunet a kapcsolatotokban, erre tok jo indok a kikoltozes. legy nagyon hatarozott, de udvarias, es szamits a legrosszabbra mindig. (ismerem az ilyen szituaciot, csak azert mondom)

2013. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy apám meg nem akarja, hogy elmenjek külföldre, mindig csak azzal jön, hogy külföldön diszkriminálnak, meg cigánynak néznének meg satöbbi. Vele az a baj, hogy teljesen a '80as években ragadt gondolkodásilag, meg a félelme az, hogy ott telepszem le, és nem akar elveszteni... Idén lesz 60 éves, és oké, értem hogy rossz, mert akkor lehet hogy több évig nem is látna, de nem értem, hogy miért nem engednek el...

Elköltözni azért nem tudok, mert még gimi, és így érettségi előtt muszály tanulnom, és elég sok van, utána meg egész nyáron munka, és talán lesz vmennyi kezdőtőkém, párszázezer, ami nem túl sok, de talán vhogy megleszek...

2013. márc. 16. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!