Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem nem szeret a fiam....

Úgy érzem nem szeret a fiam. Hogyan változtathatok ezen?

Figyelt kérdés

Amikor kisebb volt sok időt töltöttünk együtt de mostanában azt érzem, hogy nem akar velem lenni, hanem inkább az anyjával. Ne értsetek félre nem ez zavar, csak az, hogy már egyáltalán nincs kedve hozzám. Kitalálok mindenfélét és mégis a nap 24 órájában az anyja mellett akar lenni. Az se tetszik már neki ha mondjuk én csinálok kaját neki sőt, sokszor a nevemen hív. Így van ez már hónapok óta, nem akar beszélgetni velem erről. Nem tudom mi történhetett. Talán valaki mondott rólam valamit? Van ötletetek? Vagy ez normális?

5 éves.


2013. márc. 20. 23:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%

Én is ilyen voltam kislányként.

Az volt a terv, hogy anyukám elköltözik a nagyimékhoz, csak én maradok apunak.

Sőt, mi több reklámoztam magam: apu, majd ha ketten lakunk itt, akkor én minden nap rántotthóst fogok sütni neked!

Kinőttem belőle, és készülök rá én is (2,5 éves a lányom).

Ez korosztályos probléma, mint a dackorszak.

Te most a szemében egy vetélytárs vagy, és a szeretett nő kegyeiért harcol.

Szeret téged, de most anya a nagy ő.

Mindjárt itt lesznek a gyerekszerelmek, és akkor a helyére kerülnek a dolgok.

2013. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A párom is szenvedett ilyenek miatt egy időben. Most 8 éves a fiam.

Bolygós filmeket néznek, rajzfilmkészítő programot próbálnak ki, madáretetőt készítenek stb.

Szerezz neki nagy papírdobozokat (hűtő, sütő stb. dobozát). Építsetek belőle kuckós várat, labirintust. Valószínűleg anya utálni fogja takarítás stb. szempontjából, de egyeztess vele ezügyben előre.

Ha kell, fessétek ki. Csinálj olyan kuckórészt, ahová mindketten befértek. Kapjon egy fejlámpát ő is, te is és a kuckóba bújva mesélj neki.

Figyeld meg, hogy vannak-e félelmei vagy bármi nevelési gondotok vele. Esteleg szerezz be ehhez való meséket. Kádár Annamária is írt most valami ilyesmit.

Vegyetek anyának virágot, legyen közös titkotok. Nem baj, ha elárulja anyának... :)

Készítsen neked egy szendvicset. Olyat, amit ő szeret. Így kiderül, hogy legközelebb milyet vár el tőled. :)

2013. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Őszintén kíváncsi vagyok, kiknek van bajuk azokkal a válaszokkal, hogy életkori sajátosságról van szó.

Mert az összes válasz levan keményen pontozva.

Kedves lepontozók, kérlek írjátok meg, hogy szerintetek ez mi lehet, mert ellenkező választ itt nem láttam.

2013. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért pontozták le a válaszom,mikor ez nem találgatás volt,hanem tény.

Kisgyermeknevelő végzettségem van,ilyen korú gyermekekkel foglalkozom,főiskolán tanultam gyermekpszichológiából az ödipusz- komplexusról,de nyilván ezek szerint hülyeséget írhattam....:)

Őszintén kíváncsi vagyok a lepontozok véleményére.

2013. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!