Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak apámmal? (én:...

Mit csináljak apámmal? (én: 19F, apám: 45)

Figyelt kérdés

Bocsi a hosszúságért már előre is.


Van egy családi vállalkozásunk és amint betöltöttem a 18-at, engem is bevettek. Ez a családi vállalkozás a kereskedelemmel foglalkozik és a szomszédos faluban van egy boltunk meg egy webáruházunk. A webáruházat én csinálom egyedül kezdetleges PHP és MySQL tudással az egyetem mellett (anyának is van admin jogosultsága, csak mivel nem akarja elcseszni a dolgokat ezért csak az ÁFSZ-t meg a hasonló könnyen szerkeszthető dolgokat szerkeszti, akciókat ír ki, stb.) És apa olyan dolgokat akar, ami ellehetetlenítené a webáruházat. Pl.: csak akkor rendeljük meg a dolgokat a nagykerektől, ha a webáruházba érkezik megrendelés belőle, meg teljesen lenézi amit csinálok. Kérkedik azzal, hogy az elmúlt 2 hét amióta megy a bolt azóta volt ennyi meg ennyi vásárló, én meg nem rég kezdtem el a webáruházat és nem érti meg, hogy egy csettintéssel nem lehet jólműködő felkapott weboldalt se webáruházat csinálni. És ezért vannak a veszekedések. Végig se hallgat, de elvárja, hogy hallgassam végig, de amit elmond az még az 1900-as évek és a 2000-es évek elejebeli sima boltokra megfelelt, de most 2013-at írunk és nem lehet egy jól működő webáruházat azokkal a feltételek mellett működtetni amelyeket ő akar.


Mellékesen a gyerek korom se volt a legjobb vele:

Pl.: az esti meséknél amelyeket ő tartott és már megvolt a nagyobbik húgom (aki 4 évvel fiatalabb nállam) az első 10-15 perc azzal telt, hogy szapult engem aztán a szapulás végén egy mondatba, hogy ez őrá is vonatkozik (ami nem egyenlő azzal a 10-15 perccel) és ez miatt a nagyobbik húgommal sem jó a kapcsolatunk (amiért szerinte szintén én vagyok a hibás) (és ezért utáltam, amikor ő mesélt)

Illetve rendrakásnál meg van a szép rend erre kiszúrja a táskákat rendellenörzésnél amik a fotel mellett vannak rendezetten (iskolatáska, gitártok, tesitáska, túrázós táska) és mondja h ott nem jó keressek másik helyet. És minden lehetséges helynél eljátszotta, hogy keressek másik helyet, de nem bökné ki, hogy hova a fenébe rakjam.

És még sorolhatnám, hogy miket csinált


2013. márc. 24. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Hallgasd meg és csináld azt, amit ő mond. Ha majd lesz saját bevételed, akkor azzal a pénzzel azt csinálsz, amit szeretnél, olyan netes boltot nyitsz, amilyet csak akarsz. Addig örülj, hogy kaptál egy lehetőséget. Bocs, hogy bunkónak tűnök, de így van.
2013. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Meg pl. árazásnál: anyával szerzünk jó áron olyan fajta órát amit 5000 körüli áron röhögve el tudnánk adni, erre ő meg 1500-ért akarja beárazni és amikor azon érveltünk h ezt simán ellehetne adni 5k-ért is elkezd velünk veszekedni, hogy lehet, de ott ahol a boltunk van lehet, hogy még 1500-ért se fogják elvinni és nagy nehezen sikerült rábeszélni h ne olyan olcsón és akkor is csak 2500-ért árazta be...
2013. márc. 24. 17:17
 3/12 anonim ***** válasza:
de neked legyen teljesen mindegy, hogy mit csinál, segíts neki ha kéri és ennyi. te minden képp jól jössz ki belőle, mert ha ötszáz forintért adja el, akkor is kapsz pénzt az egész bizniszből nem? vagy te nem kapsz semmiféle pénzt sem? mert akkor ne is cseszkelődj a dologgal, az ő vállalkozásukkal, ha ennyire nem értetek egyet.
2013. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem tünsz bunkónak, de ahogy ő akarja, úgy sose lesz pluszban a vállalkozás, mert ha csak akkor rendelem meg amikor megrendelik, akkor arra az egy termékre kell a szállítási költséget fizetni(de ahogy anyával eddig csináltuk, hogy egy kis raktárkészletet megalkottunk úgy a profitból visszajön a szállítási költség is)
2013. márc. 24. 17:23
 5/12 A kérdező kommentje:
Mivel nem alkalmazottnak vettek fel, hanem tulajdonosnak, ezért nekem is akkora beleszólásom kéne legyen a dolgokba, + az egyetemen is hasonló dolgokat tanulok, amikkel a vállalkozást fel lehet lendíteni. És úgy van megbeszélve, hogy minden év végén osztalékot kapok
2013. márc. 24. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Az a helyzet,hogy apád nem kezel téged egyenlő félként mert fél.Attól fél hogy nem kapná meg tőled a tiszteletet,ha nem így viselkedne.És persze attól is fél hogy túl gyorsan önállósodsz és te hoznád a döntéseket.Meg túl gyorsan rájönnél dolgokra amiket elvileg ő tudhat csak.Szerintem,ez tipikus...egy ideig szenvedni kell ezzel a ténnyel,amíg együtt dolgozol vele...mondjuk úgy életed végéig xDDD
2013. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Antik Város válasza:

Sajnos Te vagy lépéshátrányban. Először is van egy családi vonatkozása az egésznek. Ha édesapád tart el, akkor nem tudsz mit tenni, kénytelen vagy a házirendet az ő szabályai szerint játszani egészen addig, amíg nem leszel anyagilag független, és el nem tudsz költözni, hogy a saját szabályaid szerint élj. Gyermekkorban még a törvény is véd a sérelmek ellen, de most már az sem.

Van a vállalkozás, ami viszont nem tudjuk, mit takar. Kft, Bt, egyéni vállalkozás, vagy mi. És mit jelent az, hogy bevettek? Részt kaptál a cégből? Akkor annyi szavazati erőd van, ahány százalékod. Ha édesanyáddal több, mint 50%, akkor az van, amit Ti megszavaztatok, ha apa fejre áll, akkor is. Ha csak alkalmazott vagy, akkor azt kell tenned, amit a főnök mond. Ha bevettek dolgozni egy egyéni vállalkozás mellé (netán schwarzba), de semmi egyéb, akkor futás, indíts saját vállalkozást és életet.

2013. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hány százalékkal vettek be de úgy vettek be, mint tulajdonost.

Ennyi erővel ingyen is odaadhatnánk a dolgokat, amiket árulunk. Pl.: vannak azok a feliratos fatáblák és olyan áron jutunk hozzájuk, hogy röhögve el tudjuk adni őket 1000Ft/darab áron (és mindenhol 980-1250 között van) ő meg elkezdi, hogy 750-nél többet nem adna érte. Igaz itt jogosan vissza tudtunk vágni, hogy mi meg több tízezer forintot nem adnánk egy fúrógépért/fejszéért

2013. márc. 24. 17:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát sajnos van egy főnököd, és mindig az mondja meg a tutit.

Van egy vicc: A beosztottak reggel meghallgatják a főnök utasításait, és addig röhögnek rajta, amíg rá nem jönnek, hogy azt kell tenniük.

Én olyan szerencsés voltam, hogy én kaptam egy kész vállalkozást, és 19 évesen teljesen egyedül az enyém. Én vagyok a főnök és néha rajtam röhögnek, amíg el nem mondom nekik, hogy akkor is úgy kell csinálniuk. Persze azért nem követem el azt a hibát, hogy nem hallgatom meg őket, mert hiába én vagyok a főnök, nekik nagyobb a tapasztalatuk.

2013. márc. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó neked

De így, hogy nem hallgat végig így az életbe nem fogunk semmire se menni...

Meg neki van egy olyan szokása, hogy bármibe fogok bele rögtön azt mondja h úgyse fog összejönni...

2013. márc. 24. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!