Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha úgy érzem nem bírom...

Néha úgy érzem nem bírom tovább! Mit tegyek? (lent) 14/L

Figyelt kérdés
A családom annyira idegesít néha,hogy nem bírom ki.Mindenbe beleszólnak.Bármit teszek,az rossz.Főleg az anyám.Állandóan kivételezik a bátyámmal,pedig ő bukott,rosszabb,mint én.Sose beszélgetünk normálisan.Én beszélek,ő hallgat.Nem kérdezi meg mi volt a suliban,hogy vagyok,van-e már pasim stb..Nekem ezek hiányoznak.A szívem szokott fájni néha,azt sem hiszi el. Mit tegyek?:/ Légyszi normálisakat!!

2013. márc. 24. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok legalább egyszer egy szakembert megkeresni együtt. Mondjátok el a gondjaitokat. Úgy gondolom, segíteni fog.
2013. márc. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, én is ugyanezt éltem át 6-7 éve. Kicsúfoltak azért, mert 13-4 évesen szőrteleníteni mertem magam ("mert minek?!" alapon), amikor pedig tudták, hogy megtetszett egy fiú, akkor is csak röhögtek rajtam meg cikiztek. Anyám folyamatosan csak a jegyeimet leste és még a 4-esért is kemény büntetés járt (ahhoz képest a húgom a szent, aki szó szerint bukdácsol és drogozik). Ja, és kb én voltak számukra a világ legrondább lánya (ahhoz képest a pasikat alig tudtam magamról levakarni :D).

A fenti cikizések idővel változtak szerencsére, már nem viselkednek úgy, mint két óvodás, de a rossz kapcsolatom sajnos megmaradt velük, sőt...

Múltkor azért anyámnak elmeséltem, milyen családban nőttem fel szerintem: van/volt egy velem állandóan elégedetlen, kötekedő anyám, egy munkamániás, velem mit sem törődő apám és van egy drogos, tolvaj húgom. Szóval nem akarlak elkeseríteni, de ez mit sem fog változni, bár tudom, mennyire tud fájni, hogy az embert pont a szülei nem szeretik. De ne aggódj, majd lesz később egy párod vagy majd egy férjed, gyerekeid, és ők szeretni fognak. :) Én is begolyóztam volna már, ha nincs a barátom mellettem évek óta. Ő megért, és szerinte is beteg egy famíliám van.

Annyit még megpróbálhatsz, szerezz be egy háziállatot, rajta kiélheted a szereteted és legalább nem érzed magad olyan egyedül. :)

2013. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
nyilvánvalóan ebben a korban igencsak úgy érzed hogy összefogott ellened a világ. Próbáld meg kicsit lazábban kezelni a helyzetet, segítst anyukádnak amiben csak tudsz, ne lázadj mert úgy is értelmetlen, tanulj, barátkozz, keress valami hobbit, végezd el a dolgodat és ennyi. Hidd el, ha kicsit másképpen állsz a dolgokhoz, akkor anyukád is másképpen fog. Szeret téged és ki kell tartanod , mert ők a családod. tudod a mondás is tartja, hogy a barátait megválogathatja az ember de a családtagjait nem! Kitartás!
2013. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pont így voltam ennyi idős koromban.csak nekem annyival volt rosszabb a helyzet h nevelőapám van!

Én is sokat voltam bántva szavakkal,meg piszkálva...

Anya sosem állt ki mellettem...

Most h 21 vagyok és kezdek a saját lábamra állni,már nem nagyon szólnak bele vagyis bele szólnának,de már annyira nem érdekel :)

csak szép türelmesen várj és ne foglalkozz velük!

Kitartás!

L

2013. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! annyi szerencsém van, hogy bátyám kollégista:)
2013. márc. 25. 18:11
 6/6 A kérdező kommentje:

-A bátyám az "egyetlen fiúgyermek" vajon ezért lehet a kivételezés?


-A féltestvérem/lány/ megért engem, de a sógoromnak az öccsével állandóan kibeszél engem. mindíg kikérdezi róllam stb. Ez azért van,mert szeretne tudni róllam dolgokat?Jobb lenne ha beszélnék vele komolyabban?

2013. márc. 25. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!