Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám le akar beszélni a...

Anyám le akar beszélni a második babáról, hogy értessem meg vele, hogy mi döntünk, nem ő?

Figyelt kérdés

Egyke voltam, anyáék 1 éves koromban elvűltak, megértem az álláspontját, viszont mindenre azzal érvel, ha egyedül maradsz,meg amúgy sem lehet a testvérekre számítani,meg milyen nehéz lezs 2 gyerekkel, az elsőnek fele annyi jút majd,mint a másodiknak.

Tervezzük a második babát, de mindig ezekkel jön. Nagyon szeretem és tudom minden gondolatát, épp ezért nem akarom megsérteni,mégis túlzás,már mondtam neki, hogy majd mi tudjuk, neki annyi dolga van, hogy szeresse, ha akarja! Mivel győzzem meg?


2013. márc. 25. 12:28
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
81%

Akkor csak egyszerűen aggódik. Szerintem az az oka, a mi a világban van, a bizonytalanság, az állástalanság, stb... nem kell ezt részletezni, mindenki tudja. Én is ismerek olyan párokat, akik a hatszázezres havi jövedelemből a semmibe jutottak. Anyuka gyesről nem kellett vissza, az apát meg létszámcsökkentés miatt elküldték. Azóta az apának van ugyan munkája, de a három gyereket a régi jövedelemre tervezték, és sajnos ez lett belőlük. Most a szülők támogatják őket, nem is kicsit.

Lehet hogy a Te anyukád is ettől félhet, ezen aggódhat, tudod, egy szülő mindig aggódik értünk.

2013. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
14%

Az biztos , hogy nincs beleszólása, de ti se várhatjátok el, hogy beálljon dajkának akkor , akinek nem kell tanács, kalács se kelljen.

Anyukadnak igaza van, nagyon nehéz két gyerekkel, rengeteg pénz és idö, és ha egyedul maradsz a gyerektartás, már ha kaptok, az egy szimbolikus összeg. Szerintem is szép a nagycsalád, de a mai vilagba böven sok egy gyerek is, es az vallaljon 2-3 at akinek sok penze van a bankba, mert arra szülni, hogy a gyerek mindig csak sóvárogjon es ezt nem azt nem amazt sem kaphatod meg, az nagyon fájdalmas es fölösleges, ha egy gyerek mindig "nem" be ütközik.

Egyesek mintha azert szulnenek, hogy legyen vegre akit megleckéztessenek, hogy lám milyen nehéz az élet es semmi sem elérhetö.

Én sem vállalok masodikat, egy gyereknek kell tudni

nyújtani is valamit , nemcsak akciós termékeket es a vegen 18 évesen fenékberúgni ki, a nagybetus életbe , a nagy semmivel a kezében

2013. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
89%

Az első és a második világháború alatt, később pedig a kommunista terror alatt is születtek gyerekek, családonként 4-5 is akár, pedig az akkori helyzetet nem lehet a maihoz hasonlítani sehogy.

Az én anyukám bár nem vált el, de rossz házasságban él a mai napig apukámmal. Amikor férjhez mentem, anyám állandóan osztotta az észt, egyetlen egyszer kellett csak megmondanom neki, hogy anyu, ne is haragudjál, de nem tudok egy olyantól elfogadni házassági tanácsot, akinek romokban a házassága és soha nem is tett ellene, hogy másképp legyen. Azóta nem szól bele semmibe és szent a béke. Szerintem te is tegyél így.

2013. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

Ne haragudj 12-es nem értemmiről beszélsz, kioktatszmiért is ne keljen még egy gyerek és milyen jó az, ahogy ti csináljátok.

Mint írtam, nemkértem senkitől segítséget és megvan mindenünk amire jelenleg szükségünk van. Garantálni természetesen nem tudok semmit, úgy ahogy más sem: pl. te vagy anyukám.

De úgy érzemkicsit túlzásideíni, hogy akinek 2 gyereke van, csak a kirakatot nyalja és a leértékelt tescost kapja.

2013. márc. 25. 12:56
 15/44 anonim ***** válasza:
24%
A finanszkrizis utan, Kelet Európában nagyon sok kisgyerek került árvaházba, mert szüleik a hid alá kerültek, sajnos ma nem olyan vilagot élünk, ami kedvez a szüléseknek
2013. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a Space billentyűm alatt van valami ételmaradék, amit a gyermekem odapottyantott! (nem tescos)
2013. márc. 25. 12:58
 17/44 anonim ***** válasza:
81%
Ne izgulj, szeretni fogja, csak most olyan a gazdasági helyzet, hogy mindenki túl óvatos. Mi most várjuk a másodikat, gondolhatod miket hallok nap, mint nap, pedig nem rossz az anyagi helyzetünk. Én arra gondolok, hogy ég és föld, amibe én és a tesóm született és az amibe az én gyerekeim. Mégis boldog gyerekkorom volt és vittem valamire.
2013. márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
26%
Igen az elsö es masodik vilaghaboru alatt rengeteg gyerek szuletett, es lelki nyomorekokkent nöttek fel es meg tönkretettek maguk körul 2 generaciót, túlnépesedés , lakás munkahiany es csomó lelki sérult lett, visszavetve 50 evvel az orszagot
2013. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg inkább az igények lettek jóval nagyobbak, mint régen. 30 évesen berendezett ház, autó, nyaralás, jól fizető munka, amiből ezeket fizetni lehet stb.

Az én szüleim is úgy vállaltak be engem és a testvéremet annak idején, hogy egy egyszobás albérletben laktak, apukám segédmunkás volt. Ha úgy gondolkodtak volna, mint sok mai fiatal, akkor mi meg sem születtünk volna soha.

2013. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
17%

Az , hogy valahogy felnö majd , nem túl szerencsés hozzáállás.

Nem mindegy hogyan nö fel.

És masodik gyereket akkor szabad vállaljunk, ha holtbiztosak vagyunk a házasságunkban, ami te, kedves kerdezö nem lehetsz, mert azt irod, hogy anyukad attól fél, hogy egyedül maradsz.

Ha a ferjed olyan jó , bökezu , megértö es csodalatos , türelmes, támogató férj es apa, akkor vállalj másodikat

2013. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!