Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párodat vagy a testvéredet...

A párodat vagy a testvéredet szereted jobban? Vagy mindkettőt ugyanúgy de másképp?

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 13:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Remélem, érthető lesz, amit írok, és senki nem érti félre.


Én értem a féltékenykedést, és épp a másfajta szeretetnek van hozzá köze. Ugyanúgy, mint az anyós-meny féltékenységnél.


A szexhez van köze. Ne úgy értsétek, hogy egy anya vagy egy tesó szexelni akar a gyerekével/tesójával, hanem hogy az egy másfajta kapcsolat.

A szextől egy kapcsolat intimebb és szorosabb lesz, és ez ugye testvérek, szülő-gyerek közt soha nem lesz meg. Erre a féltékenység egyfajta reakció.

2013. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ezt értem, és megértem. Viszont mi van azzal a verzióval ha párunk féltékeny, mert azt hiszi a tesót jobban szeretjük?
2013. márc. 25. 14:21
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a szeretet nem hasonlítható össze. Ugyanúgy mint ahogy párunk és a gyerekünk iránt érzett szeretet sem. Annyira más mind. Ha nagyon mondani kell valamit akkor a páromat mondom. De a testvéremet is imádom, egyébként ő az az a páromon kívül aki tudom hogy tűzbe menne értem.
2013. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a párodat, hogy miből gondolja úgy, hogy jobban szereted a testvéredet, mint őt.

Valamit csak fog rá válaszolni.

De nyugodtan mondd meg neki, hogy a szerelem és a testvéri szeretet összehasonlíthatatlan.

2013. márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Pont az a két ember akiket a világon a legjobban szeretek. (Két tesóm van, ebből a nagyobbik.) Teljesen másfajta a két szeretet, szerintem nem lehet összehasonlítani. Esetleg az talán megnyugtathatná a párod, hogy az életed vele éled, nem a tesóddal, de ettől még a testvéred a testvéred marad.
2013. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Fordított esetben valószínűleg a közös múltra féltékeny, és az elszakíthatatlan kötelékre. Gondolom, jóban vagy a tesóddal, ezért féltékeny. Lehet, hogy úgy érzi, őt bármikor dobhatod, de a tesód örökké a tesód marad. Ismer minden viccet, minden sztorit, ismeri az előtte lévő barátaidat/barátnőidet, és ismerni fogja az utána lévőket is.
2013. márc. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a páromat, de a testvéremet is,persze másképp, bár sajnos nem igazán nőttünk össze az alacsony korkülönbség ellenére.Alapból más jelleműek vagyunk,ő mindig meg,tesz-vesz,én meg jobban elvagyok egy helyben is.

Szerintem helyénvaló a kérdés,jelenleg ez a legnagyobb probléma a párkapcsolatomban. Úgy érzem, a párom és a nővére közti kötődés inkább egy anya-fia viszony,ahol a köldökzsinór soha nem akar elszakadni. Az a meglátásom, hogy mindenben neki akar megfelelni elsősorban, még olyan esetekben is,ami kettőnket érint.Ugyanígy a nővére sem lazít a kapcsolatukon, mindig mindenről tudni akar, olyanról is, ami velünk kettőnkkel történik. Elmegyünk valahova, nincs olyan, hogy ne csörögne a telefon, hogy na mizu, hol vagyunk. Egy időben képes volt fél óránként hívni minden piszlicsáré dolog miatt. Komolyan mondom, mint egy tyúkanyó,aki nem fogja fel,hogy a csibéje már kakas lett.Rosszabb egy anyósnál, nem átallt az sem megszabni, hogy szexuális életünket hogy éljük náluk (nem csapunk pedig orgiákat).

És igen, néha azt érzem, ugyanúgy bánik velünk. Rossz nézni,amikor ölelgeti és a fenekére csapkod nagyokat a lánytestvérének, egy külső szemlélő azt hinné,hogy nem is a nővére,hanem a barátnője.Bármi történik,a nővér pattan,és ott terem,intézkedik. És öcsi is mintha mindenben elsősorban a testvér kedvére kívánna tenni....ebből lett most elegem.

Tehát igen, lehet másképp szeretni a két embert, de úgy is,hogy alig érzed a különbséget,vagy épp nagyon is....

Bocsánat a túlzott ömlengésért.

2013. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!