Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az anya csak az egyik...

Ha az anya csak az egyik gyereket akarja megkapni, az apa mindkettőt akkor is van esély, hogy az anyának ítélik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a bíróság anyapárti (elvben nem, gyakorlatilag igen). De ha van két gyerek: egy örökbefogadott, és egy vérszerinti (teljes meglepetés baba) és az anya csak az utóbbit akarja akkor van esély arra, hogy megkapja őt? Vagy az apának ítélik mindkettőt? Persze szépen meg tudja magyarázni az anya, hogy a nagy kamasz fiú apai kézre van szüksége, míg a kicsi egy óvodás kislány akinek még "szüksége" van az anyjára.

2013. márc. 21. 22:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kis örökbe fogadott, milyen rossz érzés lehet neki :(

Akkor is, ha "nagy kamasz" már.

Amúgy, ha az anyuka ilyen furán gondolkozik, akkor az csak ébreszt valamit a bíróban, hogy nem feltétlenül kelljen anyapártinak lenni.

A nagyobb fiú sem egy tárgy, akit csak addig kellett (volna) szeretnie, míg nem lett egy vérszerinti gyereke.

Nem egy pótlék, hanem végig mentek a hercehurcán, hogy örökbe fogadhassák, most meg így gondolkozik a nő. Elég fura.

De szerintem apukának meg ezzel kell érvelnie.

2013. márc. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz, hogy csak addig jó az örökbefogadott gyerek, még nem születik egy saját :( Szegény gyerek, inkább került volna olyan anyához, aki tényleg feltétel nélkül szereti.
2013. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Jah és remélhetőleg az apa szereti őket, EGYFORMÁN és neki ítélik mindkettőt. Alkalmasabb lenne rá.
2013. márc. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez marhára kevés infó, de ha a bíró is kiszúrja, hogy az anyuka simán lemond az örökbefogadottról, akkor esélyes,hogy nem lesz anyapárti a döntés. Teszem hozzá teljesen jogosan.
2013. márc. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Én is mondtam az apának (a húga vagyok), hogy szerintem tényleg ezzel kell majd érvelnie. Ez van a háttérben sajnos. Mikor megszületett a kicsi sokat változott az anya. Nem is értettük. A házasságuk is erre ment rá nagy részben.

Ha nem akarja ezt felhozni ugyebár bíróság előtt, leírva, ez a gyereknek sem tenne jót, akkor nincs esély arra, hogy nem szedik szét a két gyereket. A testvéreket együtt szokták inkább elhelyezni nem? A fiú már 16 ő dönthet úgy hogy az apjánál marad (még ha az anya közben látva hogy bátyám nem megy bele ebbe és ő is inkább mindkét gyerek felügyeletét kéri)

2013. márc. 21. 22:36
 6/24 A kérdező kommentje:
Mire vagy még kíváncsi? Nagyjából erről van szó. Meg van indokolva szépen az anya által, de az van a háttérben, hogy mióta a kicsi megszületett azóta a nagy kolonc. Ez van sajnos.
2013. márc. 21. 22:38
 7/24 A kérdező kommentje:
Senki más nem tesz különbséget a családban a két gyerek között. Hozzáteszem az anya családja sem. Csak az anyán érződik.
2013. márc. 21. 22:39
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a mondás tartja, hogy azé a gyerek aki neveli. Innentől teljesen mindegy, hogy az a gyerek két hugenottáé vagy az ördögé, már ők a szülei.

És külön gusztustalan az anya hozzáállása a dologhoz. Ez nem egy becsúszott gyerek, ezt ők vállalták.

2013. márc. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A testvéreknek a legjobb együtt nevelkedni (márpedig ez a két gyerek TESTVÉR, mégha nem is vérszerinti), a bíróságok is erre törekszenek!...

Ott fogják őket elhelyezni, ahol mindkettőjüknek jó helye lesz...


Kivéve, ha a nagykamasz gyerek külön kéri, hogy őt a másik szülőnél helyezzék el, akkor a bíróság kivételt tesz és külön is elhelyezheti őket...


Az biztos, hogy az nagyon visszatetsző lesz, ha az egyik szülő válogat a gyerekek között (egyik kell, másik nem kell), ezzel megkérdőjelezi az egész szülői alkalmaságát!!!...

2013. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az elhelyezésnél fontos szempont a testvérek együtt nevelése, egy jó ügyvéddel az apuka igenis meg tudja nyerni az ügyet!

Én drukkolok neki, ne kerüljön egy olyan anyához gyerek, aki rangsorolja, és válogatja a gyermekeit...

2013. márc. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!