Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti milyen megoldást találtatok...

Ti milyen megoldást találtatok a "nem akarok a mamához menni" témára? Anyós-unoka kérdés?

Figyelt kérdés

Férjem anyukájáról van szó, anyósomról, és kislányunkról, aki 2,5 éves.

Nagyon rossz a kapcsolat anyja, és fia közt, de nem nyiltan, csak amolyan évek alatt kialakult "dugjuk a fejünket a homokba" dolog, nem beszélgetnek soha, férjem átnéz rajta, nem szereti az anyját, én unszolom mindig, hogy menjünk már el hozzájuk, ráadásul itt laknak 3 házzal odébb. Az anyósom nagyon nehéz eset valóban, a családban is állandóan kavar, mindenkivel összeveszik, sztem nem teljesen normális, és ezt nem rosszindulatból írom.

Én sem szeretem, de a férjemre való tekintettel megadom a tiszteletet, de már volt jópárszor, hogy összekülönböztünk.

eddig nem is érdekelt a dolog különösebben, viszont a kislányunk, mostanában elkezdte mondogatni, hogy nem akar menni a mamához, ne menjen a mama érte, meg ilyeneket...állati kínos, mondogatom finoman neki, hogy a mama öreg, beteg, segít nekünk, meg kell látogatni, meg őszintén? Rá is vagyunk szorulva, mert nem érünk oda mindig a gyerekért a bölcsibe.

De a minap felmerült bennem, hogy atyavilág!! Mit várok a gyerekemtől? Hogy szeresse azt, akit én is majdhogynem utálok? Hisz mindkét szülőjén érzi az ellenszenvet...:-( Hogy lehet ez megoldani, hogy a gyereket se tanítsam alakoskodásra, de anyóst se bántsam meg??

Napok óta ezen küszködök...

A másik, hogy nem tudom igaz-e, hogy tényleg nem akar menni, mert mikor már ott vagyunk, akkor elvan náluk, 2,5 éves...vmelyik nap még olyat is mondott, hogy ehhez a mamához nem megyek, csak a másikhoz, és bemakacsolta magát, haza kellett menjünk...annyira gáz, tök kivagyok, nem tudom mi legyen?

köszi



2013. jan. 15. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell szeretni, de tisztelni igen. A gyerek nem hülye, érzi, hogy nem jó a kapcsolatot ok a nagymamaval. Nektek kellene változtatni.
2013. jan. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Most gondolj bele mit csinálsz:

a gyereked, és a férjedet kényszeríted egy olyan emberhez akinél szívesebben látnák az ellenségüket.


Sajnos vannak olyan esetek amikor el kell engednünk a rokonokat.

Aki jó családból jött annak nehéz megértenie, de nem mindenkinek jelenti ugyanazt az "anya" szó.

Példának okáért én már 3 éve nem láttam anyámat, és nem is vagyunk kíváncsiak egymásra.

Ha a férjem most azt mondaná hogy ugyan, látogassuk már meg, körberöhögném :)


Szép lassan redukáld le a látogatásokat, aztán már ne is menjetek. Ha a férjed úgy érzi hogy igen, ő szeretné látni az anyját, akkor kell kollektíve felvonulni.

2013. jan. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Egy kis csali ötlet: vegyetek a nagyihoz néhány olyan játékot, amivel csak ott tud játszani, de nagyon szereti.

Persze ezt nem kell mondani,hogy trükköztök, csak legyen nagyinál is babaszobád, ha ott vagyunk.

Aztán ha megérkeztek nagyihoz, rohan is a játékaihoz. Ha a nagyi is játszana vele, az már csak nyereség.

Mert nem kell neki a családi asztalnál ülni, elegendő ha játszadozik, míg a nagyok beszélgetnek.

Nálunk is van egy kosár kisautó nagyiéknál, alig várja, hogy rakosgassa, s elvan vele. De ő imádja a nagyiját, olyan jókat játszanak együtt.Mama, mégegyszer, s nagyi századszor is eljátssza vele, hogy Halló, halló! Rendőrség?...:)

2013. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Elsőnek:

nagyon igazad van, de a gyakorlatban ez nagyon nehéz egy olyan emberrel, aki állandóan követelőzik, és támad.

Miért nem jöttök többet? Miért nem alszotok itt? stb.

Rátelepszik az emberre...:-(


Másodiknak:

neked is igazad van, és szerencsés vagy, hogy a férjed képes volt rá, hogy megszakítsa teljesen a kapcsolatot. De az én férjem erre nem képes. Összevesznek, kiborul, nem megy 2 hónapig, utána elkezd hót ideg lenni, tehát ilyen se vele, se nélküle dolog ez...Én meg ugye hol erre dőlök, hol arra...


harmadiknak:

Na, ez esetleg jó ötlet lehet átmenetileg...:-), köszi.

Amúgy nem kell neki az asztalnál ülni, meg vannak is játékai ott, de olyan igazi ütős cucca nincs a mamánál.

2013. jan. 15. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!