Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha mama nem...

Mit csináljak, ha mama nem érti meg, hogy ne beszéljen előttem betegségekről?

Figyelt kérdés
Hemofóbiám van, és mama nem érti meg, hogy ne beszéljen olyanról. Mikor jön át egy szomszéd vagy rokon, mindig arról beszél, ha rászólok, akkor csak annyit mond, hogy ne hallgassam. És, hogy ne hallgassam mikor előttem mondja. Karácsonykor is itt voltak kereszt anyuék, és elkezdett betegségekről beszélni, meg, hogy a cukra magas. Mikor bementem a szobába, akkor meg az volt a baja. Elmentek kereszt anyuék, utána mondta, hogy csodálkozott, hogy bementem a szobába. Azt mondja, ne legyek olyan ájulós, meg, hogy ne beszéljem be magamnak a szédülést.
2013. márc. 25. 19:11
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Ezen kívül van még jó pár fóbiám, de azokról, ha beszélnek nem leszek rosszul.
2013. márc. 25. 19:51
 22/45 anonim ***** válasza:
67%

Te egy életképtelen ember vagy.

Neked kell alkalmazkodnod ahhoz, aki befogadott a házába és nem elvárnod, hogy egy idős és valódi betegségekkel együtt élő ember igazodjon hozzád meg az ostoba hisztidhez.


Nem is akarok veled toleráns lenni, annyira abszurd és természetellenes mindaz, amit leírsz.

2013. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Befogadott? Itt élek, mióta megszülettem, és amúgy se ismered, hogy milyen. Mondja, hogy fáj a lába, erre megy szomszédolni.
2013. márc. 25. 19:55
 24/45 A kérdező kommentje:
Az én gondom nem valódi? Ez nem hiszti.
2013. márc. 25. 19:56
 25/45 anonim ***** válasza:
50%

Valódi a gondod,csak megoldás helyett kifogásokat keresel.

Én írtam, hogy több fóbiámból sikerült kigyógyulnom. Ennek három összetevője kell, hogy legyen: egyrészt az embernek akarni kell a dolgot, de tényleg. És mindent megtenni az ügy érdekében.

Másrészt tájékozódni. Az internet tele van vonatkozó cikkekkel, ha beleásod magad és kellően kritikusan szemléled az írásokat, rengeteg módszert, történetet láthatsz, ami segíthet.

Harmadrészt egy jó orvos. Ennek a kiválasztása viszont a te felelősséged. Ha azt látod, hogy nem akar segíteni megoldani a problémád, csak leszedálna, akkor ne váltsd ki a receptjét, és ne menj vissza hozzá többet! Menj máshoz, és ezt addig folytasd, amíg találsz olyat, aki tényleg segít.

Vacak helyzet, tudom. Több különféle problémával jártam már végig dokikat. Például amikor nőgyógyászati problémám volt, 6(!) orvost jártam végig, mire megtaláltam azt, aki tényleg hajlandó volt normálisan kikezelni. Nem egy sétagalopp, aláírom. De meg lehet csinálni :)

2013. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
54%

Bármilyen fóbiád van, azt érdemes kezeltetni. Ha pedig a nagymama direkt arra játszik, hogy akkor nyavalyog a betegségeiról és sajnáltatja magát, amikor te ott vagy, akkor amint ezt elkezdni, azonnal ignorálni kell! magyarul fogod magad és szó nélkül elhagyod a szobát. A panaszkodósdi - attól függtelenül, hogy a magyarok ngyon szeretik - nagyon megterhelő és nagyon sok energiát elvesz a másik embertől, attól, aki kényteeln hallgatni.


Ps: a fóbia nem véletlenül alakul ki. Teljesen mindegy, hogy mire vagy fóbiás, az csak az úgynevezett fix tárgy, amin lecsapódik a számodra elviselhetetlen szorongás. Azt kell megkeresni, hogy mi áll a baj valódi hátterében.

2013. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
A családban van egy pár ember aki, így van ahogy én.
2013. márc. 25. 20:16
 28/45 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdésedre ez a rövid válasz: azért nem érti meg, mert önző. Csakis azzal foglalkozik, ami neki jó, és nem érdekli, hogy a másikra ez milyen hatással van. Az öregkorára hivatkozással arra kényszerít, hogy elviseld az agresszióját. (Az állandó panaszkodás a betegségesdi pl. kifejezetten durva agresszió.)


De erre nem vagy rákényszerítve. Senki agresszióját nem vagy kényteeln eltűrni, még ha százszor rokon is. Ez már nem az a világ, hogy ha nem tűrsz és nem hallgatsz, akkor kitagadnak az örökségből és mehetsz éhenhalni.

2013. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Gondolom, ez nem véletlen. Nyílván a nagyika az egyik (ha nem a legfőbb) agresszor a családban. IGNORÁLNI!!!
2013. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Hát, hogy miket kérdez pontosan, azt nem tudom. Ezt csak ő tudná és ez ember, vagyis páciensfüggő. Feltételezem a kiváltó okot próbálja megkeresni és megoldani a problémát.
2013. márc. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!