Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha mama nem...

Mit csináljak, ha mama nem érti meg, hogy ne beszéljen előttem betegségekről?

Figyelt kérdés
Hemofóbiám van, és mama nem érti meg, hogy ne beszéljen olyanról. Mikor jön át egy szomszéd vagy rokon, mindig arról beszél, ha rászólok, akkor csak annyit mond, hogy ne hallgassam. És, hogy ne hallgassam mikor előttem mondja. Karácsonykor is itt voltak kereszt anyuék, és elkezdett betegségekről beszélni, meg, hogy a cukra magas. Mikor bementem a szobába, akkor meg az volt a baja. Elmentek kereszt anyuék, utána mondta, hogy csodálkozott, hogy bementem a szobába. Azt mondja, ne legyek olyan ájulós, meg, hogy ne beszéljem be magamnak a szédülést.
2013. márc. 25. 19:11
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
És, ha nem tudok mit mondani a pszichológusnak arra amit kérdez? Mert ilyenekre, hogy szerintem mi válthatta ki nem tudok mit felelni.
2013. márc. 25. 20:26
 32/45 anonim ***** válasza:

Ilyet nem is kérdez, erre ő maga jön rá.

Nem kérdez olyat, amire nem tudsz válaszolni, vagy ha mégis, akkor megmondod, hogy nem tudom és kész :)

2013. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus a legjobb megoldás.


Nem értem azokat akik a nagyit hibáztatják,kb minden nagyszülő ilyen.

Elájulni a vér puszta gondolatától is pedig nem normális, még általánosban nekem is volt egy osztálytársam aki egy sima biosz órát nem bírt. És itt sem mondhatjátok,hogy: "de legyünk rá tekintettel" mert rajta kívül még 25 embert tanított a tanár és egy ember miatt nem hagyhatta abba a munkáját,ahogy pár ember miatt a világ sem áll meg.

2013. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Azt áruld már el, mindig ájulva menstruálsz? Sose értem az ilyen hisztigépeket meg, hogy a fenébe cserélsz tampont??? Összeesel a wc-n, vagy mi? Ha ott megoldod, oldd meg máskor is.

Ilyen durva fóbia már a normális életvitelt gátolja, szóval ha tényleg ennyire gáz van, kezeltesd.

Nem fog a világ alkalmazkodni hozzád, küzdd le a problémádat, mert sose lesz normális életed.

Szép is lenne, ha mondjuk a párom elvágja/eltöri valamijét, és meg ájuldozom ahelyett, hogy segítenék neki...

2013. márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Nem menstruálok ájuldozva. A pszichológusokban nem nagyon hiszek. Sok embernek van ilyen fóbiája, mint nekem, és felnőttek is vannak így akiknek családjuk van. Tudom mert egy ismerősöm is így van ezzel, és van családja. A legyőzésében sem hiszek a fóbiának, ennyi év alatt már megszoktam.
2013. márc. 26. 23:22
 36/45 anonim ***** válasza:

Ha megszoktad, akkor meg semmi gond, nem igaz? Nehogy már a nagyid ne beszélhessen a bajairól az ismerőseivel, mert összeesel.

Szokd meg azt is, és minden gondod megoldódik.

2013. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Könnyű mondani. Állandóan panaszkodik, hogy ez a baja, az a baja. nem elég, hogy elmondja a telefonba, és azóta nem is volt orvosnál. Más téma is van, nemcsak a betegségek, én meg képzeljem be magamnak, hogy nekem is az a bajom. A hipochondriára is hajlamos vagyok.
2013. márc. 27. 19:40
 38/45 A kérdező kommentje:
Egyébként direkt csinálja.
2013. márc. 27. 19:43
 39/45 anonim ***** válasza:

na persze. A mami direkt beteg, hogy bosszantson.

A hipohondria már komoly betegség, orvos mondta, hogy hajlamos vagy rá, vagy egyedül találtad ki?

Mert ez a kedvencem, hogy valaki kitalálja, hogy ő fóbiás meg hipohonder, meg minden szirszar, de orvos még nem látta.

Doktoráltál időközben, hogy ilyen remekül diagnosztizáltad magad? Mert ha nem, akkor maradjunk annyiban, hogy akkor vagy fóbiás meg beteg, ha van róla papírod, addig hisztizel. Mert ha nem hiszti lenne, már rég orvoshoz futottál volna, mert normális ember nem akar így élni, ha van rá mód, hogy kikezeljék.

2013. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Talán ismered? Mert szerintem nem. Meg más betegségéről is beszél. A hipochondriát meg a háziorvos mondta. És nem hisztizek, te meg okoskodsz itt nekem. Ugyanolyan az állapota, de mindig mondja, ÁLLANDÓAN, HA ITT VAN VALAKI. Annak fáj a lába, aki a szomszédba járkál? Mert szerintem akinek tényleg fáj a lába, nincs kedve járkálni. Ez nem hiszti. A pszichológusokban nem hiszek, se a pszichiáterekben meg a hülye kábító gyógyszereiben.
2013. márc. 27. 22:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!