Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit magányosnak érzem...

Kicsit magányosnak érzem magam a férjem mellett, többre vágynék, hogyan juttassam a tudatára?

Figyelt kérdés

Úgy érzem kissé lefelé ívelünk, amíg a szerelem tart olyan egyszerű előre menni és építeni... most sokkal nehezebb, és úgy érzem csak nekem lenne fontos. 10 éve vagyunk együtt, 3 éve házasok, egy éves kislánnyal.

Úgy érzem a férjemnek természetes hogy nem kell semmit tenni a házasságért, mert az van. De nekem nagyon nem jó így. Sokszor tiszteletlenül beszél velem, ami nagyon zavar, nincsenek meglepetések, semmi amivel úgy érezném neki is fontos hogy tegyünk kettőnkért. Mert ügye a szürke hétköznapokból ki kell zökkenni. Mindenki tudja, babával nem olyan egyszerű eljárogatni, az estéket otthon kell tölteni. Épp ezért lenne fontos programot szervezni, és építő jelleggel együtt lenni.


Próbáltam elmondani, mit szeretnék, de süket fülekre találok.

Ezt tetézi, hogy kicsi a lakásunk, átalakítjuk (de nem igazán halad a dolog), felfordulás van, nem férünk, elegem van egyszóval úgy mindenből. kb egy hónapot vártam arra, hogy lepadlózzon. (fél nap volt)


Úgy általában azt veszem észre hogy negatívan látja a dolgokat, nem akar tanulni, belevágni dolgokba- és nem ilyennek ismertem meg- ahhoz meg fiatal hogy ilyen maradjon.


nehezíti a dolgokat hogy marha rosszul állunk pénzügyileg, tehát egy kizökkentő "álomutazás" szóba sem jön. Nem is tudom, ki tudnám-e zökkenteni.


2013. márc. 25. 20:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Engem eléggé elkeserít hogy az emberek nagy része úgy gondolja, "kár erőlködni", meg hogy szakítani kell rögtön. 10 éve vagyunk együtt, kimondtunk egy házassági esküt (komolyan gondoltuk), és van egy kislányunk akiért felelősek vagyunk. Szerintem ez nem az a helyzet amikor gyorsan válni kell. Inkább dolgozni a javulásért. Lehet hogy ez most nehezebbnek tűnik. de én a házasságunkért szeretnék tenni.
2013. márc. 25. 21:24
 12/21 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ezt úgy értettem, hogyha valamelyikőtök nem akarja rendbe hozni a dolgokat, akkor annak a kapcsolatnak már befellegzett, csak vergődés lesz belőle. És sok esetben ilyenkor valamelyik fél félrelép azért, hogy ne legyen magányos. Ilyen az emberi természet, kár szépíteni. persze ez nem azt jelenti, hogy titeket is ide sorollak, csak úgy általában beszélek.
2013. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én is így értem.

Szemmel lathatóan érdektelen a téma iránt. Innentől kezdve már csak rajtad múlik, meddig tűröd. Egyik nagynéném 25 évig, másik 23, hála istennek anyám csak tíz.

2013. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Vivianaaa válasza:
Igen tudom, hogy sokkal nehezebb fenyegetőzni egy házasságban, de ha csak Te akarod megoldani az nem fog menni, két ember kell hozzá és ha a férjed nem úgy áll hozzá sajnos nem sok választás marad.. Ha csak nem akarsz "szenvedni egy ilyen kapcsolatban"
2013. márc. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem felelőtlenség az, ha nem szenvedsz évekig a párod mellett úgy, hogy reménytelen a kapcsolat. mert ha őt nem érdekli, akkor ennyi volt, ez a dolog meghalt. Az én szüleim is így pocsékoltak el az életükből 20 évet és szerintem még 20-at fognak, mert ők is ezt az elvet vallják, hogy javítsuk meg és ne dobjuk ki. Ez mind nagyon szép, csak meg kell találni a megfelelő embert hozzá.
2013. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Szépen leírtátok 30 perc alatt a kapcsolatunkat. Én még nem érzem reménytelennek.

És a jóban- rosszbant komolyan gondoltam- azért mondtam ki--- nem a fehér ruháért.

2013. márc. 25. 21:42
 17/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk beszélj vele esetleg róla?
2013. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy már beszéltél vele róla. Hát akkor már tudtára juttattad végül is...
2013. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szánj még rá 1-2 hónapot és mondd neki folyton, hogy mit szeretnél. Beszélj neki arról, h szét fog menni a kapcsolatotok, ha ez így folytatódik, te nem bírod és kész.

Ha nem fog ráijeszteni, hogy elveszíthet, akkor lépj le.

2013. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem olvasd vissza a kérdésed, hátha világosabb lesz kicsit....
2013. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!