Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit magányosnak érzem...

Kicsit magányosnak érzem magam a férjem mellett, többre vágynék, hogyan juttassam a tudatára?

Figyelt kérdés

Úgy érzem kissé lefelé ívelünk, amíg a szerelem tart olyan egyszerű előre menni és építeni... most sokkal nehezebb, és úgy érzem csak nekem lenne fontos. 10 éve vagyunk együtt, 3 éve házasok, egy éves kislánnyal.

Úgy érzem a férjemnek természetes hogy nem kell semmit tenni a házasságért, mert az van. De nekem nagyon nem jó így. Sokszor tiszteletlenül beszél velem, ami nagyon zavar, nincsenek meglepetések, semmi amivel úgy érezném neki is fontos hogy tegyünk kettőnkért. Mert ügye a szürke hétköznapokból ki kell zökkenni. Mindenki tudja, babával nem olyan egyszerű eljárogatni, az estéket otthon kell tölteni. Épp ezért lenne fontos programot szervezni, és építő jelleggel együtt lenni.


Próbáltam elmondani, mit szeretnék, de süket fülekre találok.

Ezt tetézi, hogy kicsi a lakásunk, átalakítjuk (de nem igazán halad a dolog), felfordulás van, nem férünk, elegem van egyszóval úgy mindenből. kb egy hónapot vártam arra, hogy lepadlózzon. (fél nap volt)


Úgy általában azt veszem észre hogy negatívan látja a dolgokat, nem akar tanulni, belevágni dolgokba- és nem ilyennek ismertem meg- ahhoz meg fiatal hogy ilyen maradjon.


nehezíti a dolgokat hogy marha rosszul állunk pénzügyileg, tehát egy kizökkentő "álomutazás" szóba sem jön. Nem is tudom, ki tudnám-e zökkenteni.


2013. márc. 25. 20:41
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
46%

Mi csak két éve vagyunk együtt a párommal, de ő alapból az a típus, mint a férjed és kb az első néhány hónap után már ilyen volt. Megnyugodott, hogy "megvagyok" és elfelejtette, hogy egy nőt meg is kell tartani, nem csak megszerezni.

Utána fél évig csak magyaráztam, sírva, hisztizve, idegesen, nyugodtan, mindenhogy próbáltam megmagyarázni neki, hogy nekem több figyelemre van szükségem. Érintésekre, hogy spontán odalépjen és adjon egy puszit, hogy néha kapjak reggel az ágyba kávét, hogy olykor kedveskedjen ezzel azzal, hogy éjjel amikor magához tér, simítsa végig a hátam, bármi apróság, amiből az ember érzi, hogy szeretik. Nem értette. A mi kapcsolatunk még friss volt, én tudattam vele, hogy nem szeretném így leélni az életemet, szeretném ha vége lenne. Kérte gondolkodjunk ezen még kicsit, 1-2 hétig nem igen beszéltünk majd ő mindent megígért, csak ne hagyjam el.

Vele maradtam, azóta is figyelmeztetnem kell legalább havonta, újra és újra el kell neki magyaráznom, hogy mire vágyok, de talán mostmár kezdi kapiskálni, hogy miről is beszélek. :)

Nem vagyok énsem az "azonnal szakítsunk bármi is a probléma" híve. Sok fájdalmat okozott nekem a párom a nemtörődömségével, de tudom hogy ő ilyen és azt is tudom, hogyha emlékeztetem rá újra és újra, akkor összekapja magát és nagyon igyekszik. :) Kár hogy szólnom kell ezért, de örülök, hogy tenni akar.


Egyébként a szexszel is ugyanúgy vagyok. Ha van törődés, van szex, ha nincs akkor nem tudok vele ágybabújni, ennyi. Valamit valamiért. Ha ezért egyszer megcsalna, akkor így jártam. Bár szeretem és úgyérzem mindent megadhatnánk egymásnak, de nincs hozzám láncolva. Ha menni akar, menjen én pusztán megcsalástól való félelem miatt nem tudom feladni önmagam.

2013. márc. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!