Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyát zavarja, hogy jobb...

Anyát zavarja, hogy jobb háziasszony vagyok, mint ő. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ő takarításmániás, fél nap csak takarít (még a csempét is, naponta), neki semmire sincs ideje, így fáj a háta, úgy fáj dereka... De senki sem kötelezte erre soha.

Engem mindig leszólt, hogy milyen béna vagyok, ha ő nem lenne, akkor nyakig járnék a sz@rban, stb kedves mondatok..

Elköltöztem a barátomhoz 17 évesen. Már akkor kaptam az ívet, hogy most mi lesz velem, jajj takarítás, mosogatás, főzés...


Vasárnap feljöttek ebédre, anya meglepődött, hogy milyen finomat főztem, milyen rend van, pedig csak heti 1x mosom le a csempét, meg napi 15-20 percet szánok csak a takarításra.


Teljesen féltékeny, hogy én suli mellett ezeket megcsinálom és nem este 11-kor esek be az ágyba, van időm megnézni egy filmet este a barátommal, van időm reggel sminkelni, stb. Mit tehetnék?

(Amúgy magának csinálja a dolgait, mert szerintem senkit sem zavarna, ha nem lenne 1 nap lemosva a csempe..)


2013. márc. 27. 13:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

Persze, de nem ez volt a kerdesed.

Azt irtad anyukadat bantja, hogy jobb haziasszony vagy, mit tehetnel?

De most csak lehuzod ot .... Termeszetesen en is latom, hogy sajat maganak csinalja a felesleges feladatot, , de most csak karorvendsz rajta.

2013. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? anyukádat zavarja- nem téged. Ha zavarja, majd megoldja. Te nagyon ügyi vagy. Nem kell versenyezni, rivalizálni. A takarításmánia egy kis zavar- valami defektusnak a következménye. Meg kellene találnia, mi az a tevékenység, amiben örömét leli.
2013. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

13:23 vagyok


És tudod mi a bosszantó nekem ebben?

Az,hogy irtó pazarlás ennyit takaritani és fpzni,mert a viz-villanyszámla eszméletlen sok,tisztitószerre havi több ezret költ,kajára el se tudom képzelni mennyit,dolgozik ő és a férje is,mégis hó végére már alig marad pénzük.

Aztán megy a nyavalygás,hogy nincs pénz nyaralásra,semmire.

Egyszer felcseszem magam és megmondom,hogy talán nem kellene annyit pazarolni,hogy 2 emberre panelban 15ezer legyen a villanyszámla(alig van elektronikai dolguk,de a porszivó napi 1 órát biztosan megy,ill a kisszönyegeket is mossa hetente,függönyt 3 hetente),10ezer a vizszámla (15-20m3 körül), két embernek hitel nélkül simán meg kellene élni 200-250ezerből.

(mi mindketten dolgzounk,hasonló adottságú lakásban 150ből kijövünk,többit félretesszük)

2013. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%

Talán valamit kompenzál az állandó takarítással. Mondjuk, hogy nem tudja kézben tartani az életét, nem érzi a kontrollt.

Ezen én mindenképpen elgondolkodnék, ha a 17 éves lányom elköltözne a barátjától és én még támogatnám is ebben... :/

2013. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

De zavar, mert folyton panaszkodik, hogy semmire sincs ideje, mennyire fáj a háta, stb.

És nem kárörvendek, csak már kínomban röhögök az egészen.


Az első vasárnapi ebéd így telt el.. Egész délelőtt főztem, hogy elég jó legyen, erre ő meg sem dicsérte, alig evett. Pedig otthon sosem főztem, fél főzés után meg elég jó lett szerintem.

2013. márc. 27. 13:45
 16/26 A kérdező kommentje:
Tudom, de nyugodtan eljárhatna a barátnőivel valamerre. Biztos vagyok benne, hogy az a baja, hogy 4 fal között él. De mindig hívják erre-arra, erre sosem megy. Sőt, nyugodtan foglalkozhatna saját magával, elmehetne vásárolni ruhákat, mert szakadt ruhákban van otthon, vagy elmehetne fodrászhoz például. Pénzük van rá bőven.
2013. márc. 27. 13:46
 17/26 A kérdező kommentje:
Igazából azért költöztem, mert szerettem volna önállóbb lenni. Nyilván nem vagyok 100%-osan önálló, hiszen a barátom tart el (egyelőre). De mindig gyűlöltem pénzt kérni a szüleimtől, akkor magyarázkodni, hogy mire kell, miért kell másik pulcsi a kinyúlt, kopott helyett.. Ez olyan 3-4 napos vitatkozás volt. Mindig.
2013. márc. 27. 13:49
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Senkinek semmi köze hozzá,h 17 évesen elköltözött,nem is ez volt a kérdés,birom az ilyeneket.

Kérdező,nem semmi anyukád,nem vagy könnyű helyzetben. Nem tudom én sem megérteni az ilyen embereket,akik minden nap nyalják a házat nyakra főre,kb 10 hónapja vagyok én is úgymond háziasszony,de én élvezem,én is úgy csinálom,mint te,napi 15-20 perc,aztán hétvégén rászánok többet,meg dolgozok napi 8 órát is. Kül sem ragaszkodom ahhoz,h minden 100 pontos legyen otthon,nem vagyunk tökéletesek. Anyukáddal nem tudsz mit tenni,ő úgysem tudja elképzelni,h lehet ezt máshogy is,igy szokta meg és ha másnak könnyebb akkor az már v nem jó,v féltékeny lesz és titkolni se tudja. Te csak csináld,ah neked megfelel és ne is foglalkozz vele.

2013. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Jesszus, olyan sok a defektes ember....amióta a Gyk-n olvasgatok, egyre inkább ezt látom. Szerintem ne törődj ezzel, anyukád féltékeny, hát féltékeny. Majd lerendezi magában.
2013. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom, tehetsz-e valamit, ő biztos az a régi vágású háziasszony, mint anyám, aki szerint rendes háziasszony nem ül nappal a gép előtt vagy nem néz filmet, hanem helyette inkább letörli a port. Mert szinte bűn pihenni a maga örömére, megszólják, mittudomén. Rendes háziasszony egész nap tevékenykedik, csillog-villog a lakás, meleg kaja minden nap.

Kár, hogy a saját fontosságát akarja igazolni és mellette leszól téged. Furcsa egy anyától.

Próbáld meg kicsit rávenni léhaságokra, mikor engem anyám meglátogatott, eleinte ő is nekiállt takarítani nálam, most már képes lazítani, filmet nézni, beszélgetni nap közben.

2013. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!