Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyát zavarja, hogy jobb...

Anyát zavarja, hogy jobb háziasszony vagyok, mint ő. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ő takarításmániás, fél nap csak takarít (még a csempét is, naponta), neki semmire sincs ideje, így fáj a háta, úgy fáj dereka... De senki sem kötelezte erre soha.

Engem mindig leszólt, hogy milyen béna vagyok, ha ő nem lenne, akkor nyakig járnék a sz@rban, stb kedves mondatok..

Elköltöztem a barátomhoz 17 évesen. Már akkor kaptam az ívet, hogy most mi lesz velem, jajj takarítás, mosogatás, főzés...


Vasárnap feljöttek ebédre, anya meglepődött, hogy milyen finomat főztem, milyen rend van, pedig csak heti 1x mosom le a csempét, meg napi 15-20 percet szánok csak a takarításra.


Teljesen féltékeny, hogy én suli mellett ezeket megcsinálom és nem este 11-kor esek be az ágyba, van időm megnézni egy filmet este a barátommal, van időm reggel sminkelni, stb. Mit tehetnék?

(Amúgy magának csinálja a dolgait, mert szerintem senkit sem zavarna, ha nem lenne 1 nap lemosva a csempe..)


2013. márc. 27. 13:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

hát, én háromnegyed 6 körül érek haza, megfőzök, közben felporszívózok, vagy egyik nap főzőcskézek, másik nap pakolok. Most is ez lesz. Tegnap főztem, ma kb. pakolok egy órát és kész. Ettől függetlenül bőven lenne még mit takarítani, de nem akarok. A csempét fogalmam sincs, mikor takarítottam le utoljára.

Anyukádat valószínűleg az bántja, hogy rájött, hogy sokkal kevesebb erőfeszítéssel is lehet elérni azt, amit ő.


Off: aki 1 óra alatt levest és másodikat főz, az mit csinál? Mert én akárhogy erőlködök, előkészüléssel, mosogatással is leghamarabb másfél óra. Tényleg érdekel, mert hétköznap én is inkább olyat főzök.

2013. márc. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Egy órás kaja például a zöldségleves (előkészített zöldségből) meg a bármilyen főzelék vagy tésztás étel. Mondjuk én a rakottakat is ide számolom, mert amíg sül, nem kell ott lenni :)

De attól is függ, hogy csinálod, mennyire hatékonyan. Én amit rendszeresen főzök, azt borzasztó hatékonyan csinálom, a favorit a borsófőzelék, szintén mirelitből: felteszem főni, közben befűszerezem a habarást, mire azt kikeverem, már forr is a víz, belekeverem, beleteszek virslit és 3-4 percig kevergetem. Mosatlan: egy fakanál, egy evőkanál, meg a habarásos tál. Ezt egy perc elmosogatni :) Szóval mindennel együtt 15-20 perc az egész. Nem véletlen a fagyasztó tele van borsóval meg virslivel :D

2013. márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
21-es vagyok :) köszi a választ :) azért kérdeztem csak, mert ezeket én is szoktam, de nem lehet minden nap zöldséglevest és főzeléket enni. Hozzáteszem, imádom. Azért merült csak fel a kérdés, mert hétköznap én is ezeket főzöm, sőt, tegnap fasírozott volt, jó nem egy óra alatt, de megvolt negyed kilencre és háromnegyed 7-kor kezdtem. De hétvégén, felkel 10-kor, délben odateszi a kaját, egy órára már kész az ebéd, én akkor nem főzeléket szoktam, ezért kérdezem :) de tényleg nem kötekedésből, mert én sem vagyok a magam ellensége, ha tud valaki jó praktikát, szívesen veszem :) mindig van hova fejlődni :)
2013. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
sorstársak vagyunk, az én anyámat az zavarja, hogy jobban sütök és főzök. annyira bele van betegedve, hogy szinte csak enni enged be a konyhába! szánalmasnak tartom, de sajnálom is, amiért ilyen undorító. ha az én lányom lesz valamiben jobb nálam, engem a BÜSZKESÉG fog szétvetni, nem az ideg!
2013. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Amugy akkor azt hiszem nekem szencsem, van. Anyukam buszke ra es az anyosom is hogy jo haziasszony vagyok. Bar szerintem koran sem annyira jo, mint ok gondoljak. Nekem sajnos nagyon nehezemre esik a rend megtartasa, a takaritas sem megy gyorsan, azert igyekszem. De a konyhaban tenyleg jo vagyok, anyosom mindig oda van meg vissza, de amugy mindig azt erzem, hogy neki aztan nem lehet megfelelni. Igy amir jon kiteszek magamert... O is olyan aki mindig mindent puccban tart, de hogy tetezzem. ELVEZI mindezt.... Leteleme a pakolas, itt sem tud leallni, ez viszont engem idegesit, mert ugyerzem ilyenkor hogy nem vagyok jo haziasszony, hiaba ezt mondja.

De mar rajottem, hogy eleg ha magamnak es a paromnak megfelelek, akkor a tobbi mindegy.


Anyukad feltekenysegevel ugysem tudsz mit tenni. Maximum nem dorgolsz mindent az orra ala(ezt ennyi, meg ennyi ido alatt csinaltam, ezt meg csak 2 hete de megis tiszta...stb erre gondoltam orraaladorogoles cimen)

O is lehetne busze rad, mertaz alapokat tole kaptad, itt gondolok arra, hogy igenyed van a tisztasagra, sajnos nem mindenkinek van ez meg. Amugy bennem s van egy kis irigyseg a gyakorlatias haziasszonyok fele, akiknek ez csak 1 perc ez meg 2, aztan 1 ora alatt puccban a lakas... Nekem sajnos tobb ido kell ennel, de talan azert mert nem minden nap takaritok, napi szinten sak a mosogatast fozest csinalom.

2013. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Enyém is mindig féltékeny rám. Nem kell vele foglalkozni. Néha még engem is bosszant. De a férjem is megmondta, hogy "egyik fülemen be, a másikon ki" és ne idegeskedjek rajta. Anyukám kárörvendő is, örül, ha valakinek rosszabb, mint neki. Ha megmondom neki a véleményem, akkor meg megsértődik. Egyszer például nálam töltött egy szünetet a húgom és elmesélte anyumnak, hogy milyen finomakat főztem és sokkal jobb a gyümölcslevesem, mint az övé. Tisztára berágott rajta.

Nem mondom, hogy elmúlik, mert én is már pár éve külön élek tőle (18 voltam, amikor elköltöztem), de legalább nem kell mindennap hallgatni az állandó nyafogást.

Csináld a dolgaid úgy, ahogy neked jó.

2013. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!