Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha a...

Mit szólnál hozzá, ha a férjed ilyet csinálna?

Figyelt kérdés

A munkahelyen voltam mikor jött egy SMS a banktól, hogy a közös megtakarítási számlánkról levett rengeteg pénzt. Hívtam többször, de nem vette fel. Vissza sem hívott. Tiszta ideg voltam egész nap. Aztán most délután mikor hazaértem kérdem tőle, hogy hova lett a pénz. Azt mondja vett egy új motort. Ráadásul egy méreg drága motort. Teljesen kiakadtam a dolgon és persze összevesztünk. Aztán ő azzal zárta a vitát, hogy ezt a békát márpedig lekel nyelnem. Meg, hogy nem érti mit drámázok rajta ennyit. Meg azt mondja ő se szól bele ha én veszek magamnak valamit. Igen, csak én nem milliós dolgokat szoktam magamnak venni a megkérdezése nélkül.


Ugye, hogy abnormális ez a viselkedés?


2013. márc. 27. 17:06
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
84%

Döbbenet, egyesek mit meg nem engednek maguknak...

Hát az biztos, hogy többet nem lenne közös számlánk, de megmondom őszintén, szerintem ez olyan szintű semmibe vétele a másiknak, amin én nem tudnám túltenni magam és erőteljesen elgondolkodnék a váláson... De ez én vagyok. Nem tudom nálatok vannak-e mondjuk gyerekek, nálunk nincsenek, szóval lehet ezért is könnyebb ezt mondanom, de nem tudom.... Hát biztosan felrobbannék a dühtől..

Ja, és igen, abnormális viselkedés. Nem kapuzárási pánik esetleg?

2013. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
76%
Na nekünk ezért nincs közös számlánk. A sajátunkon takarítunk meg, a költségeket fizetjük együtt, ennyi elég is. Én magamat ismerve, annyira kiakadnék, hogy azonnal felrúgnám a közös számlát és utána kezdheti visszatörleszteni nekem egy részét a motornak is. Gondolom azért nem kérdezett meg, mert ellenezted volna.
2013. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
12%
Addig örülj hogy nem játékgépbe dobta vagy nem kábszerre ment el..nézd pozitívan motorral ketten is tudtok menni évekre szól , mehetek vele nyaralni és sok közös életre szóló élményt tud okozni egy túra.Gondolom ha megvette a drága mocit nem jelent gondot nektek a minden napi megélhetés.Persze ha lakásra gyűjtöttetek vagy valami fontosabb dologra akkor más a helyzet.
2013. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
98%

valószínűleg nagyon, nagyon kiakadnék. Azon meg, hogy "ezt le kell nyelnem", még jobban.

Mi akkor, amikor közös kasszára tértünk át, megbeszéltük, hogy egy bizonyos összeg feletti kiadásokról mindenképpen szólunk a másiknak.

2013. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
90%
Az is nagyon fontos, milyen anyagi körülmények között éltek, hiányozni fog-e ez a pénz. Mert ha mondjuk 4 éve kuporgattátok, és konyhafelújításra, akkor igen, nagyon-nagyon kiakadnék. Ha van még másik 50 millió a számlán, és ő is jól keres, nincsenek anyagi gondjaitok, akkor máshogy látnám a dolgot. De az akkor is zavarna, ha titokban csinálná. Álljon elém aznap reggel, mondja azt, h nem szólt előre, mert lebeszélném, de ő már eldöntötte, és egy motort vesz ma. és ez nem vita tárgya, neki motor kell. Kész
2013. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
88%

OFF "Ezt írtam: "eléggé el nem ítélhető", vagyis: annyira galád dolog, hogy eléggé el nem ítélhető, vagyis nagyon-nagyon elítélendő."

Ez oly mertekben ertelmetlen, kedves hozzaszolo, hogy szavakat nem talalok ra. Gondold at megegyszer.


ON Kerdezo, te megyel le ugyanannyit a szamlarol es fizesd be a sajat szamladra.

2013. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok egy verekedős ember, de én akkorát lekevertem volna Neki, hogy az nem igaz és úgy otthagytam volna (elmentem volna anyámékhoz, akárkihez), h tanuljon a dologból. Vissza lehet még vinni az üzletbe, h mégsem kell? Vagy kéz alól vette?
2013. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
79%
Egy-két extrém eset, amikor nagyon kell/lene a pénz. Betegség, baleset, ami százezreket vihet el; tűz... nem is sorolom. A motorral könnyen a halálba lehet mocizni, ha pechje van valakinek. Szóval nélküled nem csinálhatott volna ekkora kiadást. Az biztos, hogy ezek után rá nem ülnék arra a motorra, de a gyomrom is liftezne, ha elindul motorozni vele.
2013. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
89%

Beszéltetek már erről korábban?


Amúgy eléggé felháborodnék. Emiatt nem válnék, de tuti megbosszulnám.

2013. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
97%
Kedves 14-es! A "lebeszélem róla" és a "hátam mögött csinálja, majd leb*sz, hogy miért akadok ki rajta" között van egy hatalmas rész. Előbbi esetben tudok a dologról, bele vagyok vonva a döntésbe, talán még meg is tudna győzni. Utóbbiban meg csak úgy mellékesen odavágják, semmi tisztelet, semmi korrektség.
2013. márc. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!