Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha a...

Mit szólnál hozzá, ha a férjed ilyet csinálna?

Figyelt kérdés

A munkahelyen voltam mikor jött egy SMS a banktól, hogy a közös megtakarítási számlánkról levett rengeteg pénzt. Hívtam többször, de nem vette fel. Vissza sem hívott. Tiszta ideg voltam egész nap. Aztán most délután mikor hazaértem kérdem tőle, hogy hova lett a pénz. Azt mondja vett egy új motort. Ráadásul egy méreg drága motort. Teljesen kiakadtam a dolgon és persze összevesztünk. Aztán ő azzal zárta a vitát, hogy ezt a békát márpedig lekel nyelnem. Meg, hogy nem érti mit drámázok rajta ennyit. Meg azt mondja ő se szól bele ha én veszek magamnak valamit. Igen, csak én nem milliós dolgokat szoktam magamnak venni a megkérdezése nélkül.


Ugye, hogy abnormális ez a viselkedés?


2013. márc. 27. 17:06
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
92%

Alapból azt mondanám, szólhatott volna. Nálunk a párom szólt. Kért kölcsön félmilliót motorra :D Akkor még nem voltunk közös kasszán, bár később mindkettőnk megtakarítása belement a közös házba..


Nem ismerem a körülményeket, úgyhogy nem tudok mit mondani. Mondom, alapból nem szép, hogy közös számlával így bánik és amúgyis bejelenthette volna - de ha pl. sokat keres és az, amit ő rakott be a számlára, fedezi a motor árát s nincs is valami speciális dolog, amire megbeszéltétek, hogy gyűjtötök és ilyesmik nem férnek bele, s azért nem szólt, mert tudta, hogy balhés a párja s nem érti meg az ember hobbijait és érzelmeit... No, akkor valamelyest megértem, bár akkor sem tartom ezt jónak egy kapcsolatban. Rossz, ha a hobbik konfliktust okoznak, s ez a "megoldás" is azt teszi, bár bizonyára neki megéri, max. elmegy motorozni, de akkor minek van valakije... :-/

Minden más esetben egyértelműen nem volt szép húzás tőle, a másikat ne vegyük már semmibe, főleg közös pénz nagymértékű költésekor.

2013. márc. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
72%
16/18-as! Te vagy az, aki nem érti. Íme egy magyarázat. Különösen figyelj a legutolsó mondatra: "Az „eléggé el nem ítélhető módon” kifejezés szerintem poliszém, többértelműsége miatt pedig könnyen félreérthető, így jó ötlet elkerülni. Jelentése a beszélő (író) szándéka szerint alakul: lehet, hogy azt jelenti: „nem ítélhető el eléggé”, tehát nagyon súlyos bűn; de jelentheti azt is: „jelentős mértékben nem ítélhető el”, tehát elfogadható. Én utóbbi helyzetben talán gyakrabban látom, bár az analitikus nyelvi érzék azért az elsőt látja logikusabbnak. Itt szerintem a kontextus alapján sem mindig lehet dönteni. A művelt beszélő tudja, hogy a kifejezés eredeti jelentése, hogy a bűn nagy, nem lehet eléggé elítélni."
2013. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
77%
Dühös lennék rá, duzzognék egy darabig.
2013. márc. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
19%
Azert ne rendezzunk most szavazast arrol, hogy ki szerint pozitiv az "elegge el nem itelheto" es ki szerint negativ, mert veszitenel.
2013. márc. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Huu, de sok válasz:)


Néhány kérdésre válasz:

- Nincs kapuzárási pánikban. Jól érzi magát a bőrében.

- Nem rossz az anyagi helyzetünk. Ő amúgy jobban keres mint én. Nem emiatt fogunk éhen halni, de azért nagyon jelentős összeg. Pláne, hogy új motorról van szó és azok között is a drágább típus.


Amúgy van neki egy másik motorja is.

Biztos egyébként, hogy azért nem beszélte meg velem mert tudta, hogy úgyis ellenezném. Aztán így oldotta meg. Innen már nincs.

2013. márc. 27. 17:37
 26/43 anonim ***** válasza:
27%

Igen,a férjed egy idióta,még akkor is,ha az a saját pénze.

Én tuti,hogy visszavágnék neki.Bemennék egy plázába,és konkrétan MINDENT megvennék,ami eddig tetszett,de nem vettem meg,mert azon az elven voltunk,hogy gyűjtjük vmire a pénzt a férjemmel.Vagy megkérdezése nélkül befizetném magamat egy luxusútra valakivel,mondván nekem meg ehhez van kedvem.Én biztosan visszavágnék valami több milliós számlával+raknék el is pénz,ha már ő így költi a pénzünket.Legyél okos,még most fizess ki egy jobb ügyvédet,még hozzáférsz a számlához,és válj el,de előtte adj neki egy istenes bosszút.Egy motor minimum 5millió,nem is 1-2..

Gondolom,nem az az eset áll fent hogy te nem csinálsz semmit,és csak az ő pénzét költöd,mert akkor nem sok beleszólásod van.

2013. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
76%

"Legyél okos,még most fizess ki egy jobb ügyvédet,még hozzáférsz a számlához,és válj el,de előtte adj neki egy istenes bosszút."

XDDDDDDD a testét ne vágja ketté és tűzze ki a kéményre?

2013. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
85%
Ha mondjuk lenne még félretéve 20millió, a férjem meg keresne 500ezret havonta, akkor nem szólnék bele. Ellenkező esetben én bizony nem nyelném le, bár egy ilyen baromság miatt nem is válnék.
2013. márc. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt az a pénz közös, tehát úgy jó, ha mindenki levehet róla bármikor, annyit amennyire szüksége van. Ő most úgy érezte hogy szüksége van egy új motorra, ez boldoggá teszi. Végülis az élet arra van, hogy megtanuljuk jól érezni magunkat, a pénz pedig csak egy eszköz. Senki nem viheti magával a sírba. Írtad is hogy jól álltok anyagilag, nem vág földhöz. Plusz ő többet keres, akkor miért ne tehetné meg hogy vesz egy motort, ha megtetszik? (Ezzel nem azt akarom mondani hogy amiért ő többet keres, azért csak neki szabad ilyet tennie. Te is bármikor megtehetnéd, ebből nem szabadna problémát csinálni, erre vannak a közös bankszámlák)

Viszont igazán szólhatott volna neked! Ebben az egyben nem járt el megfelelően. Még ha nem is kellett volna engedélyt kérnie, de azért tájékoztathatott volna előre a dologról.

2013. márc. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
21%
Suttyomban visszavinném a mocit, utána megvenném neki ugyanazt egy pár centis kis modellbe és amikor hazajönne a munkából, azzal várnám egy nagy meglepetés felirattal a falon. Ha nagyon mérges lesz, mondd majd neki azt, hogy sajnos összezsugorodott.
2013. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!