Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi jellegű vita a férjemme...

Anyagi jellegű vita a férjemmel gyes alatt - kinek van igaza? Ilyenkor tényleg a férfi joga a döntéshozás?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a 1,5 éves lányunkkal. Az én gyed-em 100e (ez a maximum), ő 420at keres. Amikor terveztük a babát kiszámoltuk, tudtuk hogy ez lesz, nem érte meglepetésként.

Amióta itthon vagyok sokszor veszekszünk anyagi dolgokon, szerinte "ő keresi a pénzt, ő dönti el mi lesz vele".


A probléma, hogy ha a lányunk 2 éves lesz, akkor már semmit sem fogok kapni, így visszamennék dolgozni a lányunk pedig megy bölcsibe. Ő ezt nem akarja, szerinte nem tesz jót a gyereknek ilyen fiatalon a bölcsi. Én viszont már nem bírom ezt így, hogy ennyire ki vagyok neki szolgáltatva és ő ezt ráadásul még a képembe is vágja.


Ti mit tennétek?


2013. márc. 26. 16:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Összefoglalva: kevesli a keresetedet, de nem akarja hogy visszamenj dolgozni, viszont dirigálni akarna. Nézd, a keresetetekből ítélve, tanult emberek lehettek. Üljetek le, és mond ezt el neki. Hadd indokolja meg az álláspontját. Bár gondolom, nem a peluson, meg a kaján megy a vita.
2013. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

Visszamennék dolgozni. A gyereknek az nem tesz jót, ha az apa lenézi az anyát. Én 3és fél évet voltam otthon (két gyerekkel), soha nem volt ilyen problémánk. Ő kereste a pénzt oké, de közösen döntöttük el, hogy gyereket akarunk, és tudtuk, hogy ez bizony anyagi lemondással jár, kiesik a fizetésem jó része. Ugyanakkor mégiscsak jobban tudtam mi kell otthonra, mi kell a gyereknek.

Szerintem menj vissza és nézd meg változik e a helyzet. Remélhetőleg a férjednek megjön az esze.

2013. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%
Bocs, de hányok az olyan buta gondolkozású emberektől, mint a férjed. Az ilyeneket fel kéne akasztani a tökeinél fogva a lámpaoszlopra. Hogy képzeli az ilyen? Akkor miért nem marad otthon ő, ha szerinte nem jó a bölcsi? undorító egy alak. Remélem, egyszer ő is kerül majd kiszolgáltatott helyzetbe és akkor megtudja, milyen az, amikor kihasználják.
2013. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem mióta dönti el az egyik fél hogy mi legyen. Főleg házasságon belül...tudta hogy ez lesz, miért dörgöli az orrod alá? 100 ezer gyed nagyon nem rossz mi lesz ha csak gyest fogsz kapni? Mondd meg neki vagy leállítja magát vagy mégy vissza dolgozni ha tetszik a bölcsi ha nem. Azért nem kell hagyni magad...
2013. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
az utolsónak nagyon igaza van! a legközelebbi becsmérlő megjegyzés után ajánld fel neki,hogy maradjon ő otthon,te szívesen leszel a kenyérkereső,és akkor majd meglátja hogy esik,ha ilyeneket mondanak az embernek.
2013. márc. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Közös kasszán vagyunk az összeköltözésünk óta. Soha nem volt ilyen vita. Már akkor is volt közös megtakarítási számlánk amikor még nem is voltunk házasok és nem filléreztünk, hogy ki mennyit tett be.


Azt már mondtam neki, hogy maradjon vele itthon ő egy évet, nem ördögtől való az, az én fizetésemből is meg tudunk élni. Azt mondta, ő nem röhögteti körbe magát.

2013. márc. 26. 16:35
 7/35 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom nem ülsz egész nap, és amit otthon te elvégzel annak is van anyagi értéke (főzés, mosás, takarítás, gyerekfelügyelet) ezt nem értik meg az ilyen emberek mint a férjed, ráadásul meg is volt beszélve még előtte. Próbáld ezt elmagyarázni neki, ha másképp nem megy csinálj egy tervezetett:

-ha elmegyek dolgozni keresek 150000

-takarítónő (hiszen én is hozok pénzt) 4x3000

-plussz benzin/bérlet 10-12000

-óvódai költségek x (ezt nem tudom)

-plussz kiadás a kajára 25000 (hiszen én is hozok pénzt) nem kell főzni

-meló miatt ruhatárbővítés 40000

-gyerek nélküli idő :(

2013. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
44%
ja, hagyd szem előtt a papírt :)
2013. márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

?????????

Én nem értem, eddig jól megvoltatok, ennek semmi előjele nem volt és most egyszerre "megbolondult" a párod?

Nyilván nem lehet könnyen kapkodni gyerekkel, de gyerek nélkül egy ilyen gondolkodásmódú pasit kivágnék mint a sz@ró macskát...


Mi a párom jövedelméből élünk (szerencsére most nekem is van bevételem) de egy ideig nem volt...SOSEM mondott egy szót sem, mert nekem nem volt pénzem! SOHA! Soha nem dirigált és nem mondta, hogy ne költsek magamra vagy bármi...Nélkülem sem dönt semmiről.


Mi van akkor ha ő 420 at keres???:-O Te vagy otthon a KÖZÖS gyereketekkel, te rendezed a háztartást, sajnálja, vagy mi?


A párom kb. 4x annyit fog keresni, mint én...de sosem fogom ezt tőle hallani...



Üljetek le, beszéljétek meg. Mondd meg, hogy nagyon bánt Téged a hozzáállása.

Én visszamennék dolgozni ilyen körülmények mellett. Bár nem bírnám még a közös levegőt sem szívni...:(

2013. márc. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%
Én visszamennék dolgozni, amikor a gyermek 2 éves lesz és már nem kapnék semmilyen ellátást.
2013. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!