Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt anyám? Nem...

Miért csinálja ezt anyám? Nem tudom felfogni.

Figyelt kérdés

18/L vagyok.


Szüleim már kb 3 éve elváltak. Anyumnak lett egy új barátja, de szétmentek, ennek is már 1 éve.

De nem értem. Van nem is kevés olyan alkalom, amikor anyám volt barátja felhívja anyukámat, és nekiállnak veszekedni....anyám meg mindíg bőg, sírva fakad, meg bizonygatja a telefonba, hogy ő XY dolgot nem mondott, meg stb.

A mérgét, ami emiatt felgyülemlik, meg rendre rajtam vezeti le.


Anyum 46 éves, de 18 éves fejjel nem értem, hogy miért nincs annyi "esze" (elnézést), hogy nem áll le telefonba vitatkozni valakivel, pláne ha tudja, hogy úgyis elsírja magát.

Ahelyett, hogy erőt venne magán, szépen leül a szobába, és nekiáll sírni a telefonba.



Félreértés ne essék!! Szeretem őt, de nem értem miért kínoztatja így magát állandóan. Hiába mondtam, hogy akkor legalább a dühét ne rajtam vezesse le, ne nekem mutassa meg, hogy tud kemény is lenni, nem érti meg.

Rendesen beszélni se lehet vele ilyenkor.


Szabályosan saját magát teszi tönkre idegileg, emiatt engem úgy kezel, mint egy neveletlen 10 évest.

A saját problémáját rám vetíti ki, szerinte én nagyon befolyásolható vagyok.

Holott nem, és pont ő az, mert ha nem lenne az, nem veszekedne.



Mit csináljak? Elköltözni jelenleg nem tudok. Engem kezel emiatt 10 évesként, nem tudok úgy elmenni valahova barátnőkkel, hogy egy nap ne hívjon 4-szer 5-ször.



Miért csinálja ezt anyám? És ez már kereken 1 éve így megy.


Miért jó ez neki?



2013. márc. 30. 14:12
 1/5 A kérdező kommentje:

Utána meg mindíg nekem mondja, hogy milyen naív és hazug vagyok, hogy ÉN nem tudok kiállni magamért....amikor pont hogy ő nem tud, de rám vetíti ki a problémát.



Miért rám vetíti ki a problémáit amik saját magával vannak? mert én nem vagyok naív, ő igen, de szerinte én vagyok az...

2013. márc. 30. 14:14
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyád társfüggő, és emiatt nem képes elszakadni az őt ócsároló férfitól, aki a porba tiporja az önbecsülését. Mivel ő megkapja a magáét a férfitól, de nem tud ellene semmit tenni félelmében, ezért, hogy valamelyest azt a látszatot keltse magában, hogy még ura az életének, téged próbál nevelni a legkülönbözőbb módszerekkel. Anyudnak önkép felismerési problémái vannak, olyanok elismerésére áhítozik, akiktől ezt nem fogja megkapni. Anyukádnak magyarázd meg, hogy az a pasi nem tiszteli, és csak lejáratja, legyen büszkébb és inkább foglalkozzon veled, akinek tényleg fontos.
2013. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De épp ezaz, hogy mondja h neki nem hiányzik. Nem szokták szidni egymást, csak veszekednek.

Most is vannak barátai barátnői, azokkal mindíg nevetgél stb.

2013. márc. 30. 15:29
 4/5 anonim válasza:

Hasonlót akkor tapasztalok, ha van egy normális, és egy inkorrekt ember egymással szemben.

Az inkorrektet nem érdeklik az indokok, magyarázatok, az igazság, és ha bárkit megbánt, a hozzáállása miatt neki nem jelent ez terhet, talán fel sem fogja mit tett.

Ezzel szemben a normális ember érvekkel próbálja az igazát bizonyítani a hazugságokkal szemben, vagy azok ellen, és teljes lelki megsemmisüléséhez vezet ha az ellenfél nem fogadja el, netán hazugságokkal vonja azt kétségbe, vagy vádolja az igaz mondót.

2013. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A társfüggőség lényege,hogy nem tud igazán elszakadni,se nemet mondani,akkor sem,ha rossz neki.Emellett úgy érezheti,hogy ha ebben a formában is de törődnek vele.Barátnő,gyerek nem pótólja a társat.Abaj az,hogy anya nem ismeri fel,hogy vele vannak gondok,így nem fog segítséget elfogadni.Szerintem te menj pszichológushoz,hogy könnyebben tudd kezelni a helyzetet,vagyis anya problémáját.
2013. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!