Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet bármi beleszólása az...

Lehet bármi beleszólása az "apának" ebbe?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy egy olyan dolgot szeretnék végre elkezdeni, amire már évek óta kellett várnom. Nem is tudom, hogy bírtam eddig... lényeg a lényeg, hogy az életem múlik rajta, mert ha nem leszek túl rajta, akkor akár meg is halhatok, értelmetlen lesz minden. Nem szeretném leírni konkrétan, hogy mi ez.


Pénzre szükség van hozzá, de nem állunk jól anyagilag. A neten van egy ember, akivel már lassan 1 éve beszélgetek és felajánlott nekem egy kölcsönt. Még szerződést is írt, nem hosszú, nem is kacifántos, se nincs semmi negatív vonzata a dolognak számomra.


Na most az a helyzet, hogy nekem nincs bankszámlám, csak anyukámnak, így elmondtam neki ezt az egészet. Nehezen fogadta, de azt mondta mindenképp megbeszéli apámmal.


Na most a másik dolog az, hogy apám egy alkoholista, akivel nem beszélek évek óta SEMMIT, szó szerint. Elkerüljük egymást a lakásban, mikor itthon van. Semmi köze a dolgaimhoz. Akkor most neki mégis lehet beleszólása abba, hogy anyukám megadja-e a számlaszámát nekem és engedi a dolgot? Mert én nem úgy látom, hogy bármit is ő dönthetne el ebben a helyzetben.


Viszont ha az lesz a vége, hogy nem engedi anyukám a dolgot (lényegtelen, hogy apám miatt vagy nem), akkor felutazok ehhez az emberhez és személyesen veszem át a pénzt, mert ezt muszáj... máshonnan évekig nem teremthetném elő...



2013. márc. 30. 16:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem nyitsz saját bankszámlát?
2013. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Azt egyéb okból nem tehetem sajnos.
2013. márc. 30. 16:18
 3/33 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

Ugye tudod,hogy semmi nincs ingyen!!

Te hány éves is vagy és milyen nemű??

És a kedves kölcsönadó??

2013. márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%

A kérdés ez esetben az, hogy mennyi idős vagy.

Nagyon sokat nem árultál el, még a korodat sem.

Így nehéz is válaszolni a kérdésedre. Ugyanis ha még nem vagy 18 éves akkor igenis joga van apádnak dönteni, beleszólni, mert ha alkoholista ha nem az apád és az anyád a gyámod.

2013. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy ingyen van? Azért kölcsön, mert vissza fogom fizetni. A szerződésben az is le van írva, hogy amint anyagi helyzetem megengedi, akkor kezdem a törlesztést, illetve semmi jogi következményt nem vonhat maga után a dolog, se nem válhat egyik fél se a másik lekötelezettjévé.


18 vagyok.

2013. márc. 30. 16:23
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem a kölcsönről kell nekik dönteniük, hanem arról, hogy megkapom-e a számlaszámot, hogy utalni tudja a pénzt.
2013. márc. 30. 16:24
 8/33 anonim ***** válasza:
95%

Így olvasva nagyon naivnak tartalak téged..

Neten megismerkedtél egy emberrel (feltételezem hogy férfival) és ő minden további nélkül kölcsönt adna neked. Feltételezem hogy nem kevés pénzről van szó, hiszen ha kevés lenne akkor a szüleidtől is elkérhetnéd.

Komolyan azt hiszed hogy csak úgy minden hátsó szándék nélkül idegen adna kölcsönt??? Ezt te sem gondolhatod...


Mi az igazság? hány éves vagy?? Mi a fizetség hogy kölcsönt adjon egy idegen??

2013. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
8-as: Nem kell nekem hinni, de rohadtul nem vagyok kíváncsi az ilyen kommentekre, nem ezt kérdeztem és ha válaszolni nem tudsz, akkor erőltesd meg magad és menj máshova.
2013. márc. 30. 16:28
 10/33 anonim ***** válasza:
96%

8-as vagyok..


NAHÁT!! Milyen nagy szája van a kis 18 évesnek,,,de annyi esze nincs hogy tudja a számlaszám önmagában semmi gondot nem jelent ha megadják másnak... Ja és igen.. apádnak van köze hozzá, még akkor is ha alkoholista..


Te meg fogd vissza magad... Látom apád ingerlékenységét annyira megszoktad hogy te magad is így viselkedsz...

2013. márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!