Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem gyászol, meghalt a...

Férjem gyászol, meghalt a nagyapja. Nem tud elmenni a temetésre, furán viselkedik? Többi lent.

Figyelt kérdés
900 km-re lesz a temetés. Az apja elindult tegnap,én mondtam neki,hogy menjen vele,mi nem tudunk (6 hónapos a fiunk). Azt mondta nem megy,mert hívást várt egy munka miatt és mi van,ha behívják. Én mondtam,hogy meg fogja bánni,ha nem megy el. Azt mondta most a munka fontosabb. Ma egész nap flegma velem,nem jött el velünk a szüleimhez családi kajálásra,mert nincs kedve,nem éhes,blabla. Ha én ezt megcsináltam volna náluk,én lettem volna a legnagyobb pofátlan. Probálom átlendíteni a rossz gondolatokon,de nem kommunikál velem. Nem is lenne baj mindez,de tegnap a haverjához el tudott menni és ott ülni órákat. Most akkor mit gondoljak? hogy csak itthon,velem ingerült és bunkó,máshol elnevetgél,jól elvan?
2013. márc. 30. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én tutira elmentem volna,de ő tudja.

Ha annyira fontos munka,meg lehet érteni,mert mi van,ha e miatt rúgnák ki (ne adj Isten),ha nem lenne ott.


Sajnálom a férjedet...

2013. márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Hagyd békén, majd túl lesz rajta.
2013. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy vélem, hogy így próbálja meg feldolgozni magában ezt a tragédiát. A férfiak nem olyanok mint a nők, hogy kisírják magukat a másik vállán és valamivel megkönnyebbülnek. Egy férfi mindig igyekszik tartani magát. Jó lenne tudni, hogy mennyire volt jó a kapcsolatuk? Mert ha szinte semmilyen kapcsolat nem fűzte hozzá, akkor talán ezért nem tartja fontosnak, hogy elmenjen a temetésre. (Bár még akkor is illendő volna, hiszen azért csak a nagyapja volt!) Azért flegma mert nyilván ha bántja a dolog, másképp valamiért nem tudja kiadni magából. Elképzelhető, hogy nem akar ezzel terhelni Téged, az meg, hogy most nem ment el a családi kajázásra szerintem teljesen érthető, én sem mentem volna. (Legyek utána bármilyen "pofátlan"!) Ezt azért megérthetnéd...Én el sem várnám a férjemtől, hogy eljöjjön.

A haveroknál megisznak pár sört, kicsit ellazul, elvonatkoztat attól, hogy elveszített valakit. A férfiak többsége így próbálja kicsit felejteni a bánatát, legyen az szerelmi probléma, családi, anyagi...stb. Adj Neki időt, mert szüksége van rá!

2013. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hagyd békén ost, ne csesztesd, és ne hasonlitgasd senkihez sem.Ne tanácsolj neki semmit. Bárkihez is megy, szerintem most nem nevetgél.
2013. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
*Hagyd békén most
2013. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy kihez ment. És azt is tudom,hogy miért. Azért,hogy füvezzen,mert ettől "jobb" lesz neki. 2 éve karácsonykor elvesztettünk egy babát. Az ő családjánál voltunk.. Én voltam a pofátlan,hogy haza akartam jönni. Az anyja is megmondta,hogy ez bunkóság. Közben csak körbe voltam véve gyerekekkel és nagyon rossz volt. Őt meg sem viselte,azt mondta igazán még nem is akart gyereket... Mindegy,túl lettünk rajta,nem lényeg. De nem alapvető,hogyha valaki a PÁROM,,akkor megosztom vele,hogy érzek,mit érzek? Kb.2x beszélt a nagyapjáról,nem tudom mennyire volt jó kapcsolatuk. Tudom,hogy mindenkit megvisel,ha elveszíti egy családtagját,hogyne tudnám. De ezért velem kell flegmázni? Én nem csesztetem,nem faggatom,csak normál hangnemet szeretnék.
2013. márc. 30. 17:57
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Lehet szerelmes, akkor bolondulnak meg jobban mint általában.

Biztos a találkákról nem tud lemondani , azert nem ment a temetésre, te meg az agyára.

A havere falaz neki.

Hagyd ott

2013. márc. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bence_ ***** válasza:
95%

"ha valaki a PÁROM,,akkor megosztom vele,hogy érzek,mit érzek?"

Férfiból van. Egészen másként működik. Neki az a gyengeséget jelentené, ha elkezdené kibeszélni.

Férfinek erre az a megoldása, hogy elbújik a vackába.

2013. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5%

Hány éves vagy Bence? 19? Nagy élettapasztalat.

Nekem több van, 37 vagyok.

Ha annyira fontos lett volna a nagyapja elment volna a temetesre.

Nem ment el. Es flegma az asszonnyal.

Annak nöje van

2013. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bence_ ***** válasza:

Kedves anonim utolsó.

Tapasztalatokat az ember sokféle képen szerezheti.

Vannak akik megélnek dolgokat és ebből tapasztalnak aztán olyan is van, hogy ennek hatására elkezd olvasni és megint csak tapasztal dolgokat.

Így tapasztalatokat nem csak öregedéssel lehet szerezni.

Kifejtem én, hogy látom. Vázolok egy megoldást.

"Azt mondta nem megy,mert hívást várt egy munka miatt és mi van,ha behívják" Mivel olyan férfi aki felelősnek érzi magát a családjáért ezért a saját dolgait alá rendeli a családjának. Pénzből élnek ezért a pénz fontosabb mint az ő kedve, vágyai. Bántja a nagyapja halála, talán az is zavarja, hogy nem tud elmenni. Mivel nem tanulta meg, hogy fejezze ki az érzéseit. (érzelmi téren gondolom eddig sem volt szószátyár) Ezért flegma. Bebújik a világába és ott bent szomorkodik. Azért mert ezt a megoldást ismeri.

Ugyan így mint te kedves utolsó, csak te a sértegetés mögé bújsz.

2013. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!