Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális anya viselkedése most?

Normális anya viselkedése most?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz a történet, előre is bocsánat.

Szóval...

Pénteken délelőtt mentem át a barátomhoz a szomszéd városba. Reggel készülődtem és közben vártam haza anyát, mert ő reggel 5től 8ig melózik... Nem jött, felhívtam fél10kor 2szer. Nem vette fel. Hívom 3/4 10kor. Felvette,hogy "jólvan már az utcaajtóban vagyok". Mondom oké. Bejön a házba, én közben vasalom a hajam. Megkértem, hogy vasalja ki az egyik felsőmet, amit vinni szeretnék, csak eléggé gyűrött. Erre elkezdte mondani, hogy ő de nagyon rosszul van, berúgott... Reggel. Mondom neki, hogy akkor nem vasalod ki? Meg akkor ezért voltál olyan sokat oda? Befeküdt az ágyába.. Én közben már indulásra kész voltam, erre anya beszólt, mikor mentem ki, hogy "de kibas_zott hülyén nézel ki, de béna vagy!" és közben nevet. Mondom oké, ezt meg sem hallottam. Kint láttam meg, hogy a fekete nadrágom tiszta szöz. Gyors visszamentem a házba átcserélni, mert nem akartam szöszös cuccban elmenni. Ahogy belépek anya elkezd kiabálni, hogy nehogy lecseréljem már a nadrágot, de idióta vagyok és ilyenek. odaszóltam neki, hogy jobb lenne ha befejezné és ő se jobb egy fokkal sem mint apám, ha iszik. Erre elkezdett még jobban és csúnyábban kiabálni, hogy egy semmirekellő vagyok aki 18 éves létére képtelen kivasalni egy felsőt(17 vagyok amúgy) és hogy feltüzeli az összes cuccom meg inkább haza se menjek és ilyenek... Visszakiabáltam neki, hogy "látom nagy gond, ha nem neked adok igazat és nem tűröm, hogy ilyen vagy velem és neked is megmondom mint anno apának" erre még hallottam fél füllel, hogy azt kiabálja, hogy én vele így nem beszélhetek.


Szombat hajnalban jöttem haza. Azóta nem szólt hozzám egy szót sem. Jóformán rám se néz, be van sértődve. apa kérdezte, hogy mi van. Elmondtam neki, de anya akkor sem beszél velem, húzza a száját. Tegnap este elkértem magam moziba apától, utána megkérdeztem anyát, erre rám se nézett csak vállat vont, mondom akkor ezt igennek veszem. Nem szólt semmit.


Jogosan van ő megsértődve rám? Mit vár most tőlem?


2013. ápr. 1. 18:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%

Most ez a kérdés komoly??? :)

Még te kérded, hogy normálise a viselkedése? Baromira nem!!

Egy anya hogy mondhat ilyet a lányának?... undorító a viselkedése.

Szerintem, sz@rd le a magasból anyádat, na menj utána, ne kérj bocsánatot.

2013. ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Ez durva.

Az igaz, hogy 17 évesen már illene tudni kivasalni egy felsőt, nem vagy már hozzá gyerek.

De minden másban nincs igaza anyukádnak. Gondolom alkoholista és az alkohol mindennél és mindenkinél többet ér. Ismerős szitu.:(

Amúgy nem, nem normális, hogy anyukád így viselkedik veled, de ilyenkor ne vedd a szívedre, csak az alkohol beszél belőle. Sajnos volt részem egy alkoholista apa mellett élni, korán el is kerültem otthonról ez miatt, anyukám is elvált tőle ezzel egy időben.

2013. ápr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem mondanám anyát alkoholistának. Apa volt az, de ebben az évben ő még nem ivott. Anya meg már 2 felestől padlót fog, de nagyon... Meg ritkán is iszik, de nem bírja elvilseni, ha nem neki adok vmiben igazat...

A vasalás tényleg olyan, hogy ideje lenne már megtanulnom, de még csak azt sem tudom, hogy hol tertjuk a vasalót, meg hogy kell bekapcsolni. Anya is jó, ha 2 havonta 1szer vasal vmit..

2013. ápr. 1. 18:48
 4/15 anonim válasza:
66%
Mit vársz egy alkoholistától? Az ilyen nem anya! Nekem apám az, anyámnak más agyi betegsége volt(meghalt)...de dettó. Érettségi után leléptem. Dolgoztam és eltartottam magam. Bírd ki valahogyan, amíg nem állsz a lábadra. Szükséges rossz az ilyen. Ők nem szülők, és nem nevelnek....megcsináltak és csak az életedet teszik tönkre. Próbálj tanulni szorgosan ( én szereztem 2 diplomát) férjhez mentem...szültem. Alig tartom a kapcsolatot apuval én most már 36 vagyok....ő még mindig iszik....semmit sem változott, csak rosszabb lett. Vársz még valami változást az ilyenektől? Nem fognak. Légy erős és szard le.....még nehéz, mert nagyon fiatal vagy. Kibírsz egy kicsit még velük. A kommunikációt szorítsd a minimálisra, úgysem fogja fel amit mondasz neki.
2013. ápr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De nem az!! Anya csak ritkán ilyen. De tény, hogy eléggé sértődékeny. Most meg hogy még ivott is pláne tett rá. Szóval amúgy vele nem vészes a helyzet. Csak nem értem ezt a helyzetet most, hogy elvárja, hogy én kérjek bocsánatot vagy mi?
2013. ápr. 1. 18:51
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Mivel az anyud nem alkoholista igy mellette vagyok. Most nem azért de 17 évesen el tudsz menni a barátodhoz és szombat hajnalban mész haza, de a vasalót nem ismered. Na ne már!
2013. ápr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a gáz, hogy soha nem voltam arra szorulva, hogy vasalót kelljen használnom. Mint írtam, anya is alig használ 2 havonta 1szer...
2013. ápr. 1. 18:56
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, csak szégyenli magát..Nem szokott inni, most megártott neki. Tegyél úgy, mintha nem történt volna semmi.

Végül is nem alkoholista, lehet, nem is reggelizett, fejébe szállt. Nem azt mondom, hogy piros pont!

Lehet, most ő sem tudja, mit mondjon Neked, hiszen furdalhatja a lelkiismeret is, milyen példával jár elől.

Javaslom, mintha nem történt volna semmi..

Vállalom a lepontozás súlyos következményét. :)

2013. ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én moziba is úgy kértem el magam, mintha nem történt volna semmi. De szóra sem méltetott. Az előb kérdezett valamit apától, amit apa sem tudott, de én tudtam a választ és mondtam neki. Erre mondja apának, hogy "na majd holnap akkor megkérdezem a főnököm" mondom de anya én most mondtam! és kiment a konyhába. Észre sem vesz!
2013. ápr. 1. 18:58
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

Mindketten hibásak vagytok. Anyukád azért,mert nem tanított meg vasalni és egyéb dolgokra,te meg azért,mert nem kéred meg,hogy tanítson meg,készen állsz rá.

Édesanyám fel sem említette,hogy úgy süthetek-e,hogy mindent én csináljak.. És látod? Tudok sütni.:)

Szerintem kérj tőle bocsánatot és mondd meg neki,hogy ebben te is hibás voltál,mert mindenki hibázik és nem úgy kellett volna veled beszélni. Meg kell neki mondani,hogy tinédzser vagy,most éled ki az életed,most vagy abban a korszakban,hogy ismerkedj járjál ide-oda (a bátyám bulizni jár). Szerintem ha így elmondod neki biztos megbocsált,ha mégsem ő a hibás. 13/L

2013. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!