Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Élnétek együtt két...

Nők! Élnétek együtt két házastárssal egyszerre?

Figyelt kérdés
Ha törvényes volna két férjet tartani.Eljátszottatok már a gondolattal?
2013. ápr. 3. 20:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

Lehet előnye, hátránya is, a résztvevőkön múlik.

Nem gondoltam még erre, de a megfelelő férjekkel valóban sok előnye lehet.

És ahogy előttem valaki megemlítette, nem duplán főzni, mosni. Hiszen három felé oszlik minden :)

2013. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Két férjet tartani? Eszemben sincs.


Inkább tartson két férfi engem :PP

2013. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jó lenne.Rivalizálás nélkül,megértésben.Mondjuk hajótöröttként egy szigeten,vagy más társadalomban működhetne.
2013. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem, soha! Én csak egy férfié szeretnék lenni, undorítónak érezném, hogy legyen más is azon az egyen kívül.


Valószínűleg abba is belepusztulnék, ha a férjem hozna a házhoz másik nőt. De lehet, hogy mielőtt elpusztulnék, inkább csendesen félreállnék, hogy ne bántson, hogy már nem vagyok elég.


De ilyen ne is történjen.

2013. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
98%

Én már elgondolkodtam ezen. Tibetben többférjűség (is) volt a kínai megszállásig. Még most is élnek idős nénik, akiknek több férjük volt/van, de persze most már nem lehet így házasodni. A házasságban nemcsak a szerelmet kell nézni, sokkal fontosabbak lehetnek egyéb szempontok, pl. a család, a családi vagyon fenntarthatósága, a család boldogulása szempontjából. Tibetben a többférjűség olyan formában volt a leggyakoribb, hogy fiútestévek, vagy idősebb nagybácsi, fiatalabb unokaöccs voltak a 2 férj. Így védekeztek a túlnépesedés ellen is, hiszen a nő egyszerre nem lehetett a 2 pasitól terhes. Vagy ha pl. az egyik férfi nemzőképtelen volt, akkor sem kellett elválni, a másik férfitől lehetett gyerekük. Ha az egyik férfinek hónapokra el kellett utaznia vagy esetleg meghalt, a nő akkor sem maradt magára özvegyen a gyerekekkel. Egy ilyen kapcsolatban sosem lehetett tudni pontosan, hogy ki az apa.

Nyilván sok hátránya is volt egy ilyen kapcsolatnak, pl. adott esetben ha a 2 férfiből az egyikbe tényleg beleszeretett a nő, de a másikkal is kellett együtt lennie, hacsak nem állapodtak meg máshogy.


Nem hiszem, hogy ma Magyarországon ez reális elképzelés lenne, a társadalom nem fogadná el, és nyilván jogilag is egy csomó komplikációval járna. A gyerekeket is csúfolnák, stb. A nőt meg csak simán le k-znák...

2013. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
31%

Én a 9-es vagyok és lepontozva.

Elgondolkoztató,hogy itt valóban mindenkinek ennyire rossz a házassága,hogy írtózna még egy férjtől??

Hogy azért ment hozzá,mert szerette és azóta akkor miért is változott meg,hogy ennyire rossz lett a véleménye a férjéről?? hogy még egy is sok!!??

2013. ápr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%

"Még csak az hiányozna, két férj szeszélyei, két férjre főzni, két férjre takarítani!!! Akkor már inkább jöjjön ide mégegy feleség, aki mos, főz, vasal, takarít, játszik a gyerekkel!!!!"


Mennyire korlátoltak vagytok, én egy pillanatig nem gondoltam arra, hogy főznék rá. Egyedül is meg tudja egy férfi oldani, hát még ha ketten vannak.

Férfi is tud mosni, főzni, takarítani, gyerekkel játszani.

2013. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem! Nekem ez elképzelhetetlen!
2013. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Bodnár Kingi válasza:
90%
Nem élnék! Így is 4 férfi szeszélyeit kell eltűrnöm! (a párom és 3 fiam) bőven elég!
2013. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én persze, most is két fiú tetszik. A "két férfira főzni" érvek ellenében hozzátenném, hogy én két olyan férjet szeretnék, akinek van keze, így nem nekem kell főzni rá...
2013. ápr. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!