Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám azt mondja felesleges a...

Anyám azt mondja felesleges a 4. nyelvbe is belevágnom, nem engedi. Hogy vegyem rá? 16L

Figyelt kérdés
Ez az amiben jó vagyok, olyan mint másoknál a sport,éneklés...stb. Angol felsőfokú nyelvvizsgám, német középfokú, és portugál alapfokú van,és most el szeretném kezdeni a japánt vagy spanyolt még nem tudom pontosan,anyám viszont ki van akadva,hogy minek már megint,hülyeség,és akadjak le a témáról. Hogyan győzzem meg?
2013. ápr. 4. 18:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, nyugodtan kezdj bele, ha ez a vágyad és a hobbid, viszont saját tapasztalatból azt tudom mondani, amit az egyik válaszoló is javasolt, hogy nagyon fontos a meglévők fejlesztése.


Mert szép az alapfok és a középfok is, elég arra, hogy nyaraláskor rendelj, vagy programok után érdeklődj, esetleg levelezz, olvass, de ahhoz, hogy pl. a munkaerőpiacon előnyöd legyen, még a felsőfok is kevés néha. Magam is szembesülök ezzel, felsőfokúm gimis korom óta van, szakmai felsőt egyetem alatt tettem le, most az adott nyelven dolgozom, és méh így is millióegy hiányosságot érzek, utálom felvenni a telefont, pl.


A két nyelv mellett, amit felsőfokon beszélek, még egyetem alatt elkezdtem egy harmadikat, gyenge középfokig jutottam, ám nem volt rá szükségem és munka mellett nem volt energiám folytatni hobbiként, így sajnos el is felejtettem szinte mindent...


Úgyhogy ha van kedved, hajrá, de a meglévőket is fejleszd!

2013. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a kihívásokat, akkor próbálkozz sémi nyelvekkel, héber vagy arab. Az írásuk nem egyszerű (elég sajátosan jelölik a magánhangzókat, néha ki sem teszik), de egy idő után rááll az agyad a szabályszerűségekre és szintén jó alapot biztosíthatnak a későbbi munkához jutásnál.
2013. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig a nyelvvizsgára adott pénz nem kárba vész, hanem igen is sikerül, addig anyád egy szót ne szóljon, főleg, hogy nem is neki kell fizetnie. Ha szerinte apád lefizet, akkor az egyiket fizesse ki ő.
2013. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért pontoztatok le?? Igenis bután viselkedik az anyja, ha visszafogja a gyereket a tanulásban, csak mert nem tetszik hogy az apja fizeti. Ez onzoseg es butaság.
2013. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
japánt tanulj és bejutsz majd fiatalon japán multihoz a fővárosba!
2013. ápr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon dicséretes, hogy ez a hobbid és már 16 évesen ilyen sikereid vannak. Ez egyáltalán nem hülyeség, ha van rá lehetőséged, akkor csináld.


Viszont - saját tapasztalat - hogy nem csak a nyelvvizsgapapír számít, hanem a jó nyelvtudás. Ami sajnos nem mindig esik egybe. Én két nyelvet beszélek nagyon jól, külföldön élek, napi szinten használom az egyiket, mindent megértek, de szerintem otthon egy középfokú nyelvvizsgáról úgy vágnának ki mint a szél. Másik nyelvből van magyar és külföldi nyelvvizsgám is, látom mire van igényük a munkáltatóknak, stb...


A középfokú nyelvtudás még csak alap, arra építeni kell. A legjobb az lenne, hogy miközben az angolt is szinten tartod, rendszeresen nézel tévét angolul, emellett még egy évig a németet és a portugált nyomnád. Az alapfok még sajnos nagyon kevés. A másik az, hogy egy alapfokú portugál mellett nem kéne egy spanyolba belevágni, mert keverni fogod. A volt kolléganőmtől érdeklődtem, mert a cégnél voltak ingyenes nyelvtanfolyamok, mi pedig mind a ketten erős spanyolosak vagyunk. Ő beiratkozott a portugálra, de egyrészt sokszor belekevert spanyol szavakat, másrészt sokkal gyorsabban haladt mint a többiek, mert pl. a ragozás meg a nyelvtan szinte ugyanaz.


Szóval szerintem még egy évet erősen meg kellene nyomni ezt a három nyelvet, a németet felsőfokra, a portugált középfokra, és csak utána gondolkozni a negyediken.

2013. ápr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég ügyes vagy, anyukád támogatása nélkül is meg tudsz tanulni egy nyelvet. A japánhoz kicsit nehezebb anyagot találni, de pl. egyetemi könyvtárakban többnyire van hozzá könyv. És persze a neten, csak azt kicsit nehezebb szűrni. Ráadásul, ha japánul tanulsz, karban tartod az angolt is, mert a japán nyelvkönyvek többnyire angolul vannak.
2013. ápr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Hogy káposzta is megmaradjon, meg a kecske is jól lakjon... tanuld meg a portugált és a németet felsőfokúig!
2013. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!