Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám azt mondja felesleges a...

Anyám azt mondja felesleges a 4. nyelvbe is belevágnom, nem engedi. Hogy vegyem rá? 16L

Figyelt kérdés
Ez az amiben jó vagyok, olyan mint másoknál a sport,éneklés...stb. Angol felsőfokú nyelvvizsgám, német középfokú, és portugál alapfokú van,és most el szeretném kezdeni a japánt vagy spanyolt még nem tudom pontosan,anyám viszont ki van akadva,hogy minek már megint,hülyeség,és akadjak le a témáról. Hogyan győzzem meg?
2013. ápr. 4. 18:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
98%

én is nagy nyelvtanulós vagyok. 16 éves koromban 3nyelven tanultam, 18 éves koromra mindegyikből lett egy középfokúm és kijöttem külföldre. Az egyiket már szinte tökéletesen beszélem, egyet sajnos kezdek elfelejteni. Közben fél évig tanultam dánul, de aztán átpártoltam egy 5. nyelvre mert a barátom anyanyelve és szeretném megtanulni. Amit bánok h annyiba belekezdtem de nem foglalkoztam velük és így tényleg magabiztosan csak 2 idegen nyelven tudok megszólalni. Egyszerűen nem megy h mindegyiket szinten tartsam, van más dolgom is...

szóval neked is azt tanácsolom h találd meg azt a 2-3 nyelvet ami tényleg érdekel és tanuld meg de rendesen az alapfokú nyelvvizsga kb semmire se jó és nem is garancia sokra. Nem is ölnék ilyenbe pénzt h letegyem. Dánul én is megtanultam intenzív képzésen alapfokra aztán fél év alatt ki is esett minden...jobban jársz ha komolyan veszel pár nyelvet mint h mindenbe "belekapsz" kicsit

2013. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
75%
Azért annyira az anyukát sem kellene szidni. Egy nyelvvizsga díj 30. ezer Ft, már csinált a kérdező 3-at így már 90. ezerbe került, csak a vizsgadíj. És lehet az anyuka azt is nehezen kuporgatta össze.
2013. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Elváltak,apum támogat,eddig mindet ő fizette,anyum meg szidja apumat,hogy "lefizet". :/ Viszont ha most elkezdem valamelyiket tanulni megint botrány lesz,hogy megint apám döntését helyeztem előrébb. Igazából mind a két nyelvvel jól el lehet boldogulni,ezért hezitálok :)

Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 4. 18:37
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

én a helyedben megtanulnám mindkettőt

a japán sem nehéz de a spanyol sem

hajrá

2013. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
77%

Hy Kérdező!

Én is voltam hasonló helyzetben.Nekem viszont apukám azt nem engedte először hogy az ő anyanyelvét megtanuljam(!!).Szóval ebből a szempontból még az is jobb ha egy ,,idegen" nyelv ellen van.

De amúgy mondd neki hogy nyelvtudás mindenhová kell,meg hogy angolból is van felsőfokúd és hogy már az is megy.

Különben:gimi után nyelvszakra akarsz menni vagy fordítónak/tolmácsnak?Ez csak érdekel.

De lehet egy idő után a te anyukád véleménye is megváltozik,mint az én szüleimé.

Ha meg nem,tanuld az engedélye nélkül.

Vagy arra is kéne engedély hogy tanárhoz akarnál menni?


Ezekre a kérdésekre ha válaszolnál,még pontosabb képet kapnék erről.

Szóval próbáld ezeket.


u.i.:Ha esetlen érdekel az én történetem,vagy valami,írj privibe.De amúgy nem fontos,csak ha esetleg érdekel vagy valami.


16/L

2013. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nem kéne az engedélye. Elkezdem valahogy, és ha le tudok nyelvvizsgázni belőle, akkor majd odaadom a kezébe az okmányt, hogy nézze meg. Ezt tenném.


Én most úgy vagyok a nyelvekkel, hogy már megvan az angol közép, májusban leérettségizek belőle szintén középszinten, ha jól alakul a dolog, akkor németből is megcélzom a közepet, meg idén nyáron megyek spanyol tanfolyamra. Utána vagy orosz vagy valami. Még azt van időm eldönteni.


Neked jó, hogy már ennyi ny. vizsgád van, csak így tovább!

2013. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

*ESETLEG


félreírtam.

2013. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a japánt válaszd. Gondold el mennyit kereshetnél japán-magyar szinkrontolmácsként, vagy fordítóként. És hidd el, lenne rá kereslet. :)


Szerintem gyönyörű nyelv, mindent megadnék érte, hogy tanulhassam, de nincs olyan nagy bátorságom, hogy elkezdjem, pedig idén érettségizem angolból, szóval nekem sincs rossz nyelvérzékem.


Hajrá, mindent bele. Ha anyud nem is akarja, tanulj nyelveket. Ezerszer többre mész vele, mint bármilyen szakmával! :)



16/L

2013. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
83%

Elég szomorú, hogy anyud a nyelvtanulási ügyeidet használja fel arra indoknak, csak hogy apukáddal csatározhasson.

De ez az én meglátásom.

És nehogy föladd a nyelveket! Szerintem nagyon jó eredmény 16 évesen 3 nyelvvizsga! Én büszke lennék rá.

2013. ápr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Rendben,írok privátban,érdekel :)

Katedrában kezdeném el, a portugált is ott kezdtem,1 évvel ezelőtt,anyum már akkor is húzta a száját,de nem értem minek,mikor apum fizeti,nem ő. Nem kéne az engedélye hozzá,igaz,csak nem akarok már megint balhét,ha pedig felhozom,hogy így jobban elhelyezkedek,azt mondja,bőven elég már 1-2 nyelv is ahhoz,hogy legyen munkám. Nem,nem szeretnék egyik sem lenni,vagy stewardess,vagy idegenvezető. Persze a tolmács sem rossz, részmunkaidőben el tudom képzelni,csak azt túl unalmasnak látom :)

2013. ápr. 4. 18:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!