Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szánalmas, h egyesek...

Nem szánalmas, h egyesek ennyire el akarják vetetni magukat?

Figyelt kérdés

Egyik kérdés alatt olvastam. Több nő is írta, h bár megkérnék a kezét, és mindent megtesz érte, takarít főz stb de a pasijuk úgyse fogja soha megkérni a kezüket.

Ez nekem olyan fura. Olyannal kezdek párkapcsolatot, akivel azonos a jövőképünk. Ha nekem fontos az esküvő nem leszek olyan pasi mellett aki nem akar házasságot és aztán évekig siránkozom h már minden ismerősömet elvették.

Ez csak nekem fura?


2013. ápr. 5. 00:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek.

Azt nem értem még, hogy együtt vannak x éve, de nyavalyog, hogy mikor kéri meg a kezét, meg fogja-e egyáltalán, stb. Megbeszélni a közös jövőt nem lehet??? Én fiatalon jól elvoltam az ex barátommal, amikor úgy láttam, hogy lassan szeretnék majd összeköltözni meg gyerekeket, egyszerűen megkérdeztem, hogy neki erről mi a véleménye. Közölte, hogy szerinte a házasság hülyeség, gyereket vállalni hülyeség, neki van egy a korábbi házasságából, neki több nem kell. Én meg nem sírtam 40 éves koromig, hogy mikor kéri meg a kezem, kerestem olyat, akivel azonosak voltak a céljaink.

2013. ápr. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez a téma inkább a nőket izgatja, ők jobban rápörögnek mint a férfiak.

Én is nő vagyok és boldog párkapcsolatban élek a párommal, van egy kisfiúnk is. Tudom, hogy nagyon-nagyon imád engem a párom, de sosem fog elvenni. Őt ez teljesen hidegen hagyja, abszolút nem ez az ő "világa". Én ezt elfogadom, nekem sem a papír számít. Néha eszembe jut, hogy milyen szép lenne habos-babos ruhában bevonulni a templomba, de nem kattogok ezen. Szeretjük egymást, ez a lényeg.

2013. ápr. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

idézek "5-ös! Ha nekem is megkérné a kezem a párom én is örülnék neki :D

De nálunk az sem valószínű hogy valaha ilyen meglepivel készül fog készülni mint a kedves kérdező, nem hogy mellé meg is kérjen... :("


"5-s vagyok: az enyémet se fogják úgy érzem, pedig sok mindent teszek érte. A finom vacsi most is készül... :)"


"Nálam is minden napos rituálé a takaritás elmosogatás, megágyazás, vacsi készítés, de hiába :( "

2013. ápr. 5. 01:10
 4/30 anonim ***** válasza:
36%

én egy időben szerettem volna házasságot. most már nem, és akkor sem lennék feleség, ha megkérnék a kezemet.

felesleges a papír.


szerintem sokan csak a cukormáz, nagy esküvői felhajtás miatt akarják..

2013. ápr. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes...Nálam a mosogatás, főzés alap dolgok, nem a gyűrűért csinálom. :)
2013. ápr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%

de azért hozzáteszem, hogyha egy férfi nagyon szeret egy nőt, és a nőnek az az álma, hogy elvegye, akkor..hát nem tudom, ezen lehet vitatkozni.

ki mit tesz meg a másikért..

2013. ápr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
71%

Azért mondjuk több évnyi együttélés után, ha tudja valaki, hogy a párja ellenzi a házasságot ahhoz, hogy azt remélje, majd megkéri a kezét, mert finom vacsit főz, már kell egy nagyfokú naivitás. :D

Nekem fontos a házasság, sokkal több, mint egy papír, szerencsére a férjemnek is. Pedig mennyien sápítoztak, meg hisztiztek az ismerőseink közül, hogy jaaaaaj, minekaaaaaz, én nemcsinálnáááám! Mi meg csináltuk. Ennyi. Nekünk komoly jelentősége van a házasságnak.

Viszont vannak, akiknek tényleg nem jelent semmit, vagy vannak, akik még irtóznak is tőle. Azért azt egy idő után észre lehet venni, ha teljesen más egy kapcsolatban a jövőkép akár ilyen, akár másmilyen téren és ezt tisztázni is kell. Aztán dönteni, hogy el tudja-e egyik, vagy másik fogadni a helyzetet.

Mert ha tényleg ki van mondva, hogy valamelyik fél nem fog házasodni, ha nem változik a helyzet évek alatt, akkor olyanban reménykedni, hogy valakit a megrögzött házasságellenes párja elvesz csak azért, mert ő éppen főz, takarít mint a kisangyal, nagy önámítás. Viszont mindenki szíve joga, hogy úgy csapja be magát, ahogy akarja.

2013. ápr. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudok válaszolni rá sajnos. Lehet, hogy nagyon alacsony az önbecsülésük és úgy érzik, hogy "kegy" lenne, ha megkérnék a kezüket, nem gondolják magukat főnyereménynek. Mondjuk én azt se értem, hogy miért alap a főzés és mosogatás a másik ember helyett, ha mind a két fél dolgozik.

De az biztos, hogy ha valaki így fölöslegesen kiszolgálja a másikat, azzal csak azt éri el, hogy amaz természetesnek veszi, és már nincs miért harcolnia, nincs mit megszereznie.

2013. ápr. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem az akarja mindenáron elvetetni magát korán, mert lusta/buta dolgozni."


Remélem ezt viccnek szántad de annak is rossz lenne!

Nem élünk olyan országban, ahol egy férj el tudna tartani egy családot egy fizetésből.

Itt az ifjú feleségekből nem lesznek háztartásbeliek a lagzi után.

Örülni fognak, hogy van melójuk és két fizetés mellett talán nem lóg ki a sejhajuk a gatyóból!


Az esküvő utáni vágy nem szánalmas de az tényleg elgondolkodtató, hogy sokan ennyire nem ismerik a társukat.


Egyesek nem beszélgetnek? Vagy ha igen akkor miről? Túl hamar egymás nyakába ugranak manapság a párok és nem térképezik fel a másikat kellőképpen.

Hetekig, hónapokig udvarolni, ismerkedni egymással,komolyan beszélgetni ma már nem szokás.


Néhány találkozás után smaci, etye-petye és elég ha a párjuk nevét tudják.

2013. ápr. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
36%

9-es!

Ezek szerint minden nő, aki házasságban él, csak azért ment férjhez, mert buta és lusta dolgozni? Na persze, mert mi nők nem dolgozunk, a férjek olyan jól keresnek, hogy eltartanak. De csak hogy tudd, nem is bírnám elviselni hogy ne dolgozzak és hogy itthon ülve várjam hogy eltartsanak!

Az ilyen felfogású emberektől mentsen mag a jó ég, mint te vagy....!

2013. ápr. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!