Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz családi körülmények...

Rossz családi körülmények között meg tudnátok lépni ezt? Avagy: kiutaznátok külföldre a hátatok mögött hagyva mindent és teljesen új életet kezdenétek?

Figyelt kérdés

Nem éppen mesébe illő a kapcsolatom a családdal, ráadásul a vőlegényemmel is most lett vége a kapcsolatunknak.

Fix állásom nincs, így azt gondoltam külföldön próbálok szerencsét. Persze nem szakítanám meg a családommal a kapcsolatot, de ritkábban találkoznánk.


Meg mernétek lépni ezt? Kiköltözni egy teljesen ismeretlen országba, teljesen egyedül, ismerősök nélkül?


2013. ápr. 5. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy mennék ha ott már meglenne a munkahely és lenne 200-250. ezer spórolt pénzem csak az ott létre.
2013. ápr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Engem a nyelv hiánya tart itt, de ha tudnék társalgási szinten beszélni mondjuk angolul, akkor simán mennék már májusban

20/F

2013. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Én inkább itthon keresgélnék. Nem kockázatosabb, mint világgá menni, és remélni, hogy kincset találsz útközben.
2013. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3: Nincsenek nagy elvárásaim és nem gondolom hogy külföldön kolbászból van a kerítés.:)


A nyelvi tudás megvan, angolból felsőfokúm van, nyilván ilyen nyelvterületű országba mennék, illetve félretett pénzem is van és egy ügynökség is, aki ugyan a kiutazás előtt nem biztosít még konkrét munkát, de költözés után segít elintézni a papírügyeket illetve segíti az álláskeresést is.


A hangsúly itt főként azon van hogy EGYEDÜL, és azon hogy egy teljesen ismeretlen helyen.

2013. ápr. 5. 18:56
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Mi a párommal neki indultunk úgy hogy se munka, se ismerős, se rokon nem volt kint. Bíztunk abban hogy a párom jó angol tudásával hamar kap munkát, és bár én egy szót sem beszéltem angolul, de a lelkesedésem (bármilyen munkát megcsinálok, hisz akarok dolgozni felfogással) szintén hamar kapok munkát.

Még internetünk sem volt hogy előre informálódjunk.. A párom pár napon belül egy nagyon jó munkahelyet szerzett magának ( jó angol tudás bizony kellett).. Én majdnem másfél évig (de lehet hogy volt 2 év is) nem kaptam sehol munkát, hiába volt a nagy lelkesedés. Ennek már lassan 8 éve. Még mindig kint vagyunk, mindkettőnknek jó munkahelye van..

Szóval lehet ismerős, rokon nélkül is neki indulni, de csak akkor ha van nyelvtudás, és talpraesettség..

2013. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Én megtettem és még százszor is megtenném! Munkát bárhol lehet találni, ha dolgozni akar az ember, a többi csak kifogás. Ha már munka van, onnan jönnek a barátok/ ismerősök/ haverok/ szerelem... Szerintem menj ki
2013. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

ma 19:02 vagyok


Az ügynökségekről annyit. Ahogy írod hogy van angol tudásod akkor ne fizess ügynöknek olyanért amit te magad is ingyen, és könnyedén megtudsz oldani. Ami kell az megvan neked: nyelvtudás.

Miért fizetnél a papírok intézésében?? Hiszen te magad is eltudod intézni. Ahogy a munkakeresést is..Nehogy ezekért pénzt adj ki.. Inkább fizesd bele a szobadíjba, és tovább van lehetőséged kint maradni munka nélkül..

2013. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon nagy valtozas lesz! Csak akkor gyere, ha lelekben eleg eros vagy!
2013. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha valóban jól tudod a nyelvet és tényleg van annyi félretett pénzed hogy kezdetben tudd finanszírozni a lakhatást és az étkezést + legyen mihez nyúlni ha baj van / hirtelen haza kell jönni stb. és kellően talpraesett is vagy, akkor szerintem menj nyugodtan, akár egyedül is.

De tényleg csak akkor, ha ezek mind megvannak! :-)

2013. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vagj bele, de tenyleg csak akkor, ha lelkileg eros vagy hozza, s van legalabb 250 ezer forintod kolteni (utazasi koltseg ezen felul)

5 evvel ezelott leptem meg parommal ugyanezt, de nem voltam egyedul, es ismerosom (volt osztalytars) intezett szallast es korbevezetett, hogy hova kell menni munkat keresni.

Nekem nem jelentett lelkileg gondot, mert csaladomtol, Magyarorszagtol, minel tavolabb akartam kerulni. Nem volt honvagyam.

Gondold at, hogy lelkileg ez mivel jarhat nalad, s ki fogod e birni. Ha ugy erzed, kibirod, akkor csomagolj.

En csak egy dolgot banok: 24 evesen jottem ki, mar 22 evesen tudtam, hogy ki fogok jonni, csak be akartam fejezni a fosulit. Na azt banom, hogy befejeztem es nem huztam ki akkor...mar elorebb lennek.

2013. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!