Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik nehéz anyagi körülmények...

Akik nehéz anyagi körülmények között, apa nélkül nőttek fel, komolyan úgy gondolják, hogy jobb lenne, ha nem is élnének?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran olvasom ezen az oldalon, hogy fiatal, egyedülálló, esetleg házas, de szegényebb kismamáknak az abortuszt javasolják, mondván, milyen nehézségeknek teszi ki magát és a gyereket. (15-16 éves kislányok esete más, felnőttekre gondolok.) Én is így nőttem fel, bár tervezett gyerek voltam, és apám sem lépett le, de a szegénységet, magányt stb. nagyon jól ismerem. Soha nem fordult meg a fejemben, hogy jobb lenne nem is élni... Nektek igen?
2013. jan. 14. 12:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem.Ez ostobaság:)
2013. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Emiatt konkrétan nem. A nyomorgásból származò elkerrülhetetlen megalázások miatt inkább.
2013. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Anyukám egyedül vállalt, 18 éves vagyok.


Megfordult e bennem, hogy jobb lenne ha nem élnék? Nem.

Az viszont igen, milyen jó lenne, ha lenne apám, vagy, ha nem kellene azon aggódnunk, hogy miből fizetjük ki a rezsit, nem lennénk elmaradva.

Én nem vállalnék tervezetten egyedül tervezetten gyereket.

2013. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az elsővel.


Apa nélkül nőttem fel, ma már boldog családos anyuka vagyok, és amikor mély ponton voltam akkor sem fordult meg ilyesmi a fejemben.

Akik az öngyilkosságra gondolnak szerintem nem az apjuk és/vagy a szegénység miatt.. Annak más oka van.

2013. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem, dehogy fordult meg ilyen a fejemben. Tinikoromban hagyott ott az apám (azóta se láttam), de előtte sem volt semmink. Anyám megtanított arra, hogy apa nélkül is el lehet jutni bárhova, gazdagabbak voltunk nélküle, mint bármikor mellette. Sosem jutna eszembe sem öngyilkosság, sem abortusz. Bár törekszem arra, hogy a gyermekem apja az életünk része legyen és az is maradjon örökre.
2013. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
sokszor gondolok arra,hogy jobb lett volna,ha meg sem születek,vagy örökbe adnak,apum meghalt,18 éves koromig rossz körülmének közt éltem,mióta diákmunkázom,jobb lett,de a kimaradt gyerekkort semmi sem pótolja
2013. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Én anya nélkül nőttem fel.

Eszembe sem jutott hogy jobb lenne nem élni ezért, de tény hogy rengeteg hátránya volt hogy nem volt anyám, csak apám. De az apámra ma is büszke vagyok, és nagyon szeretem. Ő igyekezett kárpótolni mindenben..

De az abortusz más kérdés. Ott sokan nem azért tanácsolják az abortuszt mert esetleg az apuka lelép és az anyuka egyedül marad. Hanem a leírt vagy elmondott szituációk miatt. Én sem szülném meg a gyerekemet ha minden nap a hitelezőkkel marakodnék, ha magam sem eszek már napok óta, ha csak azért élek hogy robotoljak.. Ilyen világba, ilyen nyomorúságba vétek egy gyermeket is beletaszítani. Ha nem tudom legalább a legszükségesebb dolgokat megadni a kis életnek akkor ne is szülessen meg. Annak semmi értelme hogy a karomban egy éhes szájjal állok a posta előtt a segélyre várva.. Ez nagyobb önzőség, és kínzás mint egy abortusz.

2013. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Én is apa nélkül nőttem fel, nekem megfordult a fejemben. Nehéz volt, mikor fogta magát és lelépett és soha egy fillérrel nem segített gyerekkoromban, akkor sem, mikor beázott a tetőnk télen, anyu csinálta meg a férfimunkákat is, ő meg sütkérezett külföldön a tengerparton. Meg hát fáj, hogy eldobott, holott semmit nem tettem, még kicsi voltam.

Emiatt nagyon félek, hogy nekem is ilyen férjem lesz, mert hát anyu se tudta előre, mert állandóan mondogatta, hogy mennyire szeretne gyereket (engem), figyelmes volt vele, aztán bekattant, mikor kicsi voltam, mert rájött, hogy hoppá, már hárman vagyunk, nem csak ő egyedül.

2013. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

Ezt nyilván senki nem is így értette!!

Ez így kicsit olyan "kiforgatod a szavakat"-dolog, mert senki nem azt mondta, hogy ha felteszed ezt a kérdést, akkor emberek százai fognak írni, hogy "igen, jobb lenne nem is élni".

Az abortuszt ilyen esetben azért javasolják, mert gyakorlatilag megpecsételődik így a nő és a születendő gyerek sorsa is, rossz esetben egész életükre, jobb esetben egy átmeneti időre.

2013. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem kiforgatni akarom a szavakat, sajnálom, ha félreérthető... de ha választanom kellene egy nehéz gyerekkor vagy aközött, hogy egyáltalán nem is létezem, hát inkább ezerszer a rossz gyerekkor (megvolt egyébként). Csak az jutott eszembe, hogy emberek túl könnyen dobálóznak az abortusszal ezen az oldalon. Ha a mi szüleink is így gondolkodtak volna, sokunk nem is létezne. És még egyszer mondom, nem vagyok abortuszellenes, sokszor tényleg az a legjobb megoldás, de nem jobb a nehéz élet, mint a semmilyen?
2013. jan. 14. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!