Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleimnek ez így jó, nekik...

A szüleimnek ez így jó, nekik ez jelenti a normális életet?

Figyelt kérdés

Szóval.16 éves vagyok,van egy húgom,aki 10 éves.A szüleim úgymond nyílt házasságban élnek.Apának van egy nője,ami nyílt titok,anya is tudja. Na,az én jó apám ezt a nőt rendszeresen csalja,de nem anyámmal,hanem egy harmadik nővel.

Anyámnak is van egy palija,akinek viszont családja van.Tehát anya úgymond egy szerető.Anya meg apa ezt beszélték meg,hogy mindenkinek lehet kapcsolata,de nem válnak el.Ezt mind-mind a húgom kedvéért,meg az én kedvemért.Nekem ez a feltűnő eljárunk erre-arra,pl: anya fél 9-ig a "barátnőjénél van,közben pedig gondolom nem sakkoznak a palijával.Szóval ez nekem feltűnő volt,és hát én leültettem a szüleimet,megkérdeztem tőlük ezt az egész sztorit,mondtam nekik,hogy ne is tagadják,mondják el kerek perec.Elmondták.Azt kérték tőlem,hogy ne mondjam el a húgomnak,mert akkor összetörne lelkileg,hogy válnak a szüleink. De igen ám,de a szüleim továbbá is élik a "tökéletes páros" szerepet,ugyanis ők ugyanúgy viselkednek,mint a házasok.Csókolóznak,szexelnek meg mi egyéb.Szóval azt szeretném kérdezni,hogy nektek erről mi a véleményetek,és hogy szerintetek nem kéne beszélnem velük,hogy ez így nagyon nem kóser,hogy mindenki mindenhova dug,úgymond csúnyán mondva. Ti mit tennétek?



2013. ápr. 6. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt kérdezed, mit tennék. Ezt: elfogadnám őket olyannak, amilyennek (nyilván olvasták valahol, hogy mekkora törést okoz a gyerekben a válás, de azt nem, hogy a nem társadalomkompatibilis minták mutatása mekkora kárt okoz), de nem követném azt a mintát, amit adtak. (Már ami a kapcsolatokra vonatkozik. Mert másban még lehetnek normálisak, arról nem beszéltél.) 39/F
2013. ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Nekem 43 évesen ez nem férne bele, de ha nekik jó, ő dolguk. Nincs jogod ítélkezni felettük, sosem tudhatod, te hogy döntenél hasonló szituációban.
2013. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem ferne bele, de mi ezt anno megbeszeltuk, hogy ha nem megy, valunk, nem kell a gyerekre fogni! Es miert nem? Jo pl a Te eseted, Mert ha a hugicad is lesz 15-16 eves, ugyan ugy at fogja latni mint most Te! Mi nem akarunk h*lyet csinalni a gyerekbol. Az lesz neki a rosszabb, ha idovel magatol felfogja.

Ha nekik ez igy jo, szerintem hagyd, az o dolguk, valahol szep, hogy egeszseges gyermekkort akarnak biztositani a hugodnak, de a kesobbi felismeressel nem szamolnak.

2013. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha ugyanúgy csókolóznak, szexelnek, stb, akkor biztos szeretik egymást. Viszont vannak, akik nem elégednek meg egy partnerrel az ágyban. A szüleid egymásra találtak, és mindkettejüknek jó ez így. Vagy azt kimondták kerek perec, hogy csak miattatok nem válnak? Mert azok nem nagyon csókolózgatnak, és végképp nem szexelgetnek, akik válni akarnak.
2013. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem a nyitott kapcsolattal van a problémám. Egy gyerekben hatalmas törést indít el a válás, de az is, ha megtudja, hogy szeretői vannak a szüleiknek.

Én megértem a szüleid, hogy együtt maradtak, részben értetek, részben szerintem egymást se engedhetik el olyan könnyen, hiába van már mindenkinek valakilye. Az együtt töltött emlék, ti a gyerekek és a köz9s vagyon nagyon sokat számít.

Csak ha már úgy döntenek nyitott kapcsolatban élnek, úgy kellett volna tenniük, hogy te se tudd meg.

2013. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jobb lenne válás, mert a húgod megtudja mástól, az rosszabb lenne
2013. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az ő életük úgy élik, ahogy akarják. egészségükre :)


amúgy mi a terük arra az esetre, ha már ti felnőttetek? akkor is így folytatják vagy akkor szétmennek? mert abból amit írsz nem úgy tűnik, hogy csak miattatok lennének jóban. inkább az, hogy egymásnak is fontosak, csak azért kellenek nekik mások is.

2013. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezzel az a legnagyobb baj, hogy sok szülő nem tudja, hogy mekkora törést jelenthet ez a gyerek életében és mennyire kihatnak a jövőjére. A volt barátom szülei össze vissza csalták egymást, nyílt titok volt, a barátom és az öccse is könyörögtek, hogy váljanak el, nem tették. Most a volt barátom már családot alapított, de még mindig lelki sérült emiatt, depressziós is volt kamaszkorában. Előttem is többször elsírta magát, amikor mesélte, hogy látta az anyját a szeretőjével sétálni. Amúgy ezen kívül csendes család voltak, a szülők sem veszekedtek, jól éltek, nem is voltak szerelmesek, de ugye mindig volt egy 3. és 4. az életükben. Erre rá is mentek a gyerekek, pedig ők fiúk voltak.

A másik az egyik legjobb barátnőm, akinek az anyja csalta az apját, kifelé mutatták a tökéletes család képét, senki sem gondolta volna, hogy ez történik velük, még a legközelebbi családtagok sem. Apa tudott a dologról, nem érdekelte. A barátnőm szintén kikészült emiatt.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ez nagyon kétélű fegyver. A szülők nem akarnak rosszat a gyerekeknek, de ahogy én láttam, ebben az esetben az együttmaradás csak tönkretette a gyerekeket.

2013. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!