Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az normális, hogy nekem kell...

Az normális, hogy nekem kell égőt venni a szobámba, mert a szüleimnek nincsen pénze?

Figyelt kérdés

Kiégett az összes égő, szép lassan már egy ideje. Az utolsó is kiégett. Szinte én veszek ablaktisztítót, portörlőt, meg miegymást. Nekem kell égőt venni, ami egy energiatakarékos az 800-1000 Ft. Úgy vélem nem olyan sok néha ez a pénz.

De nekem az már sokK, hogy mindig nekem kell kölcsön adnom a rokonaimnak, szüleimnek pénzt, mert nekem van(95.000 Ft). Hónap végére anyukámnak 200 Ft-ja marad. Nekem kell megvenni mindent. Ez normális? Mit tehetek ez ügyben?

14/F


2011. nov. 6. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Örülj neki, hogy neked van pénzed, és segítsd ki őket.
2011. nov. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

14 évesen miért van neked ennyi pénzed?: O

amúgy nem dolgoznak?..mert akkor inkább nem mondok semmit.

Az olyan szülő aki nem dolgozik és a 14 éves fiától veszi el a pénzt nem normális és hagy ne mondjak már semmit. 13/L

2011. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 aniko800 válasza:
22%
Egy égő 800-1000Ft.Es egy gyerekneveles szerinted hany ezer Ft???.En a te helyedben ha penzem van ra szo nelkul megvennem orulve annak hogy segithetek a szuleimen!!!
2011. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Válság van vedd természetesnek. Gondolom anyáék adják a 95 ezret.
2011. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
100 e fT-ot keresnek és tudjátok: hitel, rezsi, ruhák, élelmiszer fizetése. Mindig is nagyon nehezen kijövő család voltunk. Mindig is segítettem a családomnak, és ezután is fogok. Egy hónapban 1000 forintot kapok zsebpénzként, a mamámék kicsit jobban álnak és tőlük is szoktam pénzt kapni. Meg: ballagás (20.000Ft), névnap, szülinap, bolhapiac iskolában (pár ezer ft), versenyt nyertem (10 ezer forint). Régóta gyűjtögetem a pénzt nem nagyon költöm el semmire. :)
2011. nov. 6. 17:54
 6/13 anonim ***** válasza:

Kicsi 13/L.

Hallottál-e olyanokról, hogy válság, munkanélküliség??? Ne ítélkezz, és valóban ne mondj/írj semmit!


Kedves Kérdező!

Egyáltalán nem normális, de sajnos néha ez van. Nem ismerjük a háttered, de ha a szüleid nem elisszák/eldrogozzák/elgépezik a pénzt, hanem alig van miből gazdálkodni, akkor kénytelen vagy beletörődni, és reménykedni, hogy egyszer majd jobb lesz!

2011. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Meg: ballagás (20.000Ft), névnap, szülinap, bolhapiac iskolában (pár ezer ft), versenyt nyertem (10 ezer forint).

1 Ajánld fel hogy nem kérsz havi zsebpénzt hogy jobban ki tudjatok jönni.


2 Fel nem fogom hogy ha olyan szintű szegénység van hogy egy rohadás villanykörtét nem tudnak a szüleid megvenni, akkor a nagyszüleid miért téged nyomnak pénzel...


Egy rövid kalkuláció:

Ugye ballagás: 20k

név nap, szülinap mondjuk 5-5k (bár ha tényleg szegény családról lenne szó, ott általában ennyit sem tudnak adni)

Ez eddig 30E ft

Minden évben kapsz zsebpénznek körülbelül: 1000Ft szülőtől

2000Ft nagyszülőtől. (ezek csak tippek)

akkor az legyen évi 36 ezer

Ez 66 ezer ehhez hozzá számítunk innen onnan +10000FT-t.


Ez még mindig csak 76e ft


A fennmaradó 19 ezer honnan van. (ami szerintem még több mert nagyon felfele kerekített összegekkel számoltam.)


Egy évig nem költöttél magadra semmit?


Akkor valszeg a szüleid fizetik az:

étkezésed

ruházkodásod

buszbérlet

osztálypénz (ha van)


Tehát ezek után szerintem meg se szólalj. Eleve a leírás is nagyon zavaros, de ahogy látom a szüleid nagyon nem tudnak bánni a pénzel.


Fel nem tudom fogni hogy eleve egy szegény családban a gyerek hogy tud felhalmozni majdnem 100ezer forintot...

2011. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem normális, hogy egy 14 éves gyereknek ilyenket kelljen vennie, csak sajnos a mai gazdasági helyzetben simán előfordulhat
2011. nov. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mellékesen ha tudják, hogy van pémnzed, akkor hogy is mondjam, égeti a szebüket, számítanak rá, majd kérünk tőle, stb. Addig nincs baj, amig visszaadják. Csak amikor elkezdik nem. Bazssus te kuporgattad össze, és nem két hét alatt! Amint nem kapod vissza, a nagyobb részét tedd be bankba és kösd le. Így nem fognak hozzáférni, és számítani sem fognak rá.
2011. nov. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

tegnapelőtt 20:35


én meg azt nem tudom felfogni, hogy itt játszod az eszed, és tételesen kezdesz vájkálni más zsebében.

2011. nov. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!