Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beteg vagyok? Miért bánik így...

Beteg vagyok? Miért bánik így velem anya?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-másfél évben történt velem pár dolog (csalódtam a legközelebbi barátaimban,elveszítettem a legjobb barátnőmet,az apám megutált,meghalt a cicám,aki már csecsemőkorom óta velem volt minden nap,stb),amik miatt eléggé megváltoztam.Nem bízom az emberekben,vagyis vannak barátaim,de nem mondom el nekik az összes titkomat és nem is bízom bennük annyira.

A suliban jól tanulok azokból a tantárgyakból,amik érdekelnek(5ös vagyok belőlük és van nyelvvizsgám is),de pl. a földrajzzal és a kémiával ki lehet kergetni a világból,ezekre néha be se megyek,vagy ha ott is vagyok,akkor se erőltetem meg magam.

Szeretek emberek között lenni és bulizni járni,de sosem viszem túlzásba,nem iszom annyit,hogy ne tudjak magamról vagy valami.

Anya folyton piszkál,hogy miért nem vagyok otthon és abba is bele köt,hogy miért hallgatok szomorú zenét,miért nem vagyok olyan,mint a többi lány,aki minden megbeszél az anyjával,még a gondjaikat is.Szerintem ha elmondanám anyának,hogy mi van a fejembe,akkor sírva fakadna vagy elmebetegnek gondolna...Nem vagyok lelkizős típus (régen az voltam),de rájöttem,hogy semmi értelme elmondani a fél világnak a gondjaimat.

Anya tegnap közölte velem,hogy nem normális,hogy ilyen vagyok és hogy szó szerint menekülök az érzelmek elől.De tőle is csak azt hallom itthon,hogy ezt csináljam másként,azt miért úgy csináltam,tanuljak jobban,öltözzek máshogy,az xy lánya olyan kedves másokkal,én miért nem,más gyereke kitűnő volt egész gimnázium alatt,én miért szégyenítem meg mindenhol...Csak ezeket hallgatom,már belefáradtam.Érzem,hogy valami nem oké velem,de ezt senkinek nem mondhatom el.

L16



2013. ápr. 7. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem szeretem, amikor egy szülő más gyerekét hozza fel példának... nekem ettől olyan porig alázott érzésem van.

17L

2013. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom neked egy szakember segítségét. Lehet hogy sokszor nem vagy otthon, vedd ki a részed a házimunkából. Mindennek van oka, kezd te, és tégy rendet a saját házad táján.
2013. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem az érzelmek elől menekülsz, hanem az elől, hogy anyukád előtt feltárd ezeket, ez teljesen egészséges ebben a korban, csak anyukád nem akarja tudomásul venni, mert úgy érzi, elveszít Téged.

De azért az ivást hagyd abba, mert nem gyereknek való!

2013. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sose kellett házimunkát végeznem,úgyhogy biztos nem ez a gond.

Ráadásul legtöbbször olyan emberekkel példálózik,akik a szülők és a felnőtt barátok előtt játsszák a jókislányt és a "Miss Ártatlanságot",de a fél város már végig ment rajtuk.

Nem iszom sokat,tudom,hogy hol van a határ.

2013. ápr. 7. 22:06
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
16 évesen SEMENNYIT NEM SZABAD inni! A közértben nem is adhatnak Neked el, bűncselekményt követnek el evvel.
2013. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Még jó,hogy nem a közértbe megyünk bulizni...
2013. ápr. 7. 22:09
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
SEHOL SENKI nem adhat el Nektek italt!
2013. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát,pedig nem az ásványvíztől rúgnak be az emberek.

Általában egyetemistákkal lógok,nekik pedig simán kiadják a piát,ráadásul a legtöbb helyen jól ismerik őket,de a koruk miatt mindenhol kiadnak nekik mindent.

2013. ápr. 7. 22:12
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, kérdezted, mi Veled a gond. Az gond, hogy iszol 16 évesen. Ennek van valami lelki oka, nem egészséges lelkület az, ha valakinek kell az ital akár felnőtt korában is.

Tényleg szakemberhez kéne menned, ahogy a másik hozzászóló mondta, anyukádnak is van igazsága, hogy látja, hogy valami nem stimmel. Én innen nem tudom megmondani, hogy mi lehet az, nyilván valami baj a környezetedben, de inni a leggázosabb dolog, sürgősen felderíteném a helyedben, hogy hogyan másképpen orvosolhatnám a rossz érzéseimet.

2013. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az en anyukám ugyan ilyen. Mi nagyon sokat veszekszunk. Volt egy idő, kb 11-13 éves lehettem amikor depressziós lettem amiatt, hogy folyton megvert . Akkor kb elvesztette a fonalat, ugy érzem O mar nem ismer engem. Mondjuk azóta mar javult a kapcsolatunk. Lenyeg a lenyeg, en is napi szinten hallgatom hogy nem vagyok ezért meg azért normalis, hogy ilyen vagyok, olyan, a Liza milyen tündéri egy kislány, en miért nem tudok olyan lenni.. Es a többi . En mar kezdek teljesen bele fáradni az egeszbe, miatta elmegy mindentől a kedvem. Remelem te jobban bírod a csesztetest! :) nekem ez mar nem megy.

15/L

(Ui. Mindezt csak azért írtam le, hogy érezd nem vagy egyedül.)

2013. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!