Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyire próbálnátok meg...

Ti mennyire próbálnátok meg rábeszélni a férjeteket a harmadik gyerekre, ha eredetileg is ennyi gyereket terveztetek?

Figyelt kérdés

Két óvodás kislányunk van, gyorsan érkeztek egymás után, alig 1 év korkülönbséggel, így kicsit tényleg sok volt a jóból. A férjemnek főleg, hogy munka után kezdődik a "második műszak" (tényleg rengeteget segített). Én azt hiszem "kipihentem" magam, dolgozok két éve, de nagyon szeretnék még egy harmadikat (lehetőleg kisfiút:)) A férjem viszont azt mondja ez így pont jó, a lányok már nem olyan kicsik, most jobban tudja élvezni az apaságot.

Eredetileg három gyereket terveztünk, anyagilag megengedhetjük magunknak.

34 éves vagyok, tehát várni nem nagyon lehet már.

Természetesen nem akarok egy gyereket a nyakába akasztani, ha nem szeretné, de nem tudom mennyire győzködjem. Ha esetleg rábeszélem annak később milyen hatása lehet. A gyereket biztos szeretné, hisz a másodikat sem akkorra terveztük, mégis imádja. De nem akarom hogy úgy érezze, hogy én "kényszerítettem" valamire.

Ti mit tennétek?


2013. ápr. 8. 09:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Foglalkozz kicsit a férjeddel is és ápold a házasságod, az élet nem csak arról szól hogy gyerekeket kell nevelnünk."


Ezt a mondatodat nem tudtam hova tenni. Mert ez így nem jellemző rám. Úgy érzem mindent megteszek én is a házasságunkért, illetve tényleg nem csak a gyereknevelésről szól az életem. Abba én is bediliznék:)

2013. ápr. 8. 10:21
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
Azt el tudod mondani, hogy miért is vágysz a harmadikra? Mit nem kaptál meg kettőtől, amit csak egy harmadik adhat meg?
2013. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
55%

Nekem másfél évembe telt mire "meggyőztem" a férjemet, hogy vállaljuk a 3. gyermeket is :) Mi is úgy voltunk mint Ti 3-at terveztünk de a férjem a második után megtorpant és kijelentette, hogy "Neked lehet, hogy lesz 3. gyereked, de nem tőle az biztos!" mondta ezt nekem viccesen :( Én ezt akkor nem találtam viccesnek, mert szívemből szerettem volna 3 gyereket, már kamasz koromban is ezt mondogattam, hogy nekem bizony 3 lesz.

Másfél éven keresztül, hol előjött a téma, hol apadt, de az én szívemben végig ott volt. Az igazsághoz hozzá tartozik az is, hogy én ennyi idő után már kezdtem feladni és úgy éreztem nem erőltethetem rá az akaratomat a férjemre egy ilyen fontos döntés meghozatalában. És akkor hirtelen megtörtént a csoda :) egy vacsora alkalmával (soha nem felejtem el!) azt mondta: "Vágjunk bele!" Én azt sem tudtam miről beszél, hiszen ekkor már vagy 1-2 hónapja nem is beszéltünk róla. Mondtam neki: "Mibe? :O " Erre Ő: "Gondolkodtam és Én is szeretnék 3. gyereket." Hát míg élek nem felejtem el milyen boldog voltam akkor..... Ma már a 3. is 3 éves múlt és igazi eleven, belevaló kis srác :) Imádjuk őket! És ma sem tennék másképp! Bárki bármit mondhat Nekünk így teljes az életünk! 3 csodálatos gyermekkel ajándékozott meg minket a sors, amiért minden nap hálát adok!

Szerintem ne add fel, ha szeretnél még egy gyermeket vállalni! Sok meghitt beszélgetés kell és türelem, ne erőltess semmit hisze ez tényleg fontos dolog és ebben nem dönthetsz egyedül. Ha jó a kapcsolatotok és erős, őszinte alapokon fekszik megoldódik ez a kérdés is hidd el. Légy türelmes!

2013. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Most attól függetlenül hogy mi van... nem lesz elég azt a két gyereket felnevelni?


Mi van ha 3 gyerekkel rúgnak ki mindkettőtöket?

2013. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!