Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy az emberek...

Miért mondják, hogy az emberek hálával tartoznak a szüleiknek azért, amiért az életet adták neki, holott senki sem kérte, hogy megszülethessen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem cinikus, sem provokatív. Legalábbis nem célom. Azonban egyik kérdésnél ez kiütötte a biztit: "A szüleid az életed, az életet adták neked. Hálával tartozol nekik ezért..."

Namost: ami jót tesznek értünk a szüleink, az valóban hálát érdemel. De miért felejtik el sokan, hogy azért nem a "lekvár csóválja a nagymamamát" :D azaz a szülők akarták, hogy legyen gyerekük és nem fordítva. Tudom, hogy hülyén hangzik, de végülis senki nem kérte, hogy megszülessen.


2013. ápr. 10. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ami nálad kiverte a biztosítékot, az csak egy hülye közhely, amit mindenki előszeretettel hangoztat, hogy jobb színben tüntesse fel magát. Az életet adták, blabla. Engem anyám pl nem is akart, akkor én kinek legyek hálás?:D
2013. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

a lekvár teszi el a nagymamát

a farok csóválja a kutyát :)


és azért nem tartozik senki hálával, csak amit utána kap tőlük (ha kap) amíg felnőtt nem lesz

2013. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem azért nem tartozol hálával, hogy életet adott, csak azért, ha becsületesen felnevelt.
2013. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem ezt a nagy okosságot.

Mi örökbe fogadtunk mindig megkapjuk, hogy milyen jót tettünk a gyerekkel, pedig csak önző érdekek vezéreltek, nem világot akartunk megmenteni, hanem magunkkal jót tenni :) Alap esetben is azért vállal valaki gyereket mert szeretne.

2013. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
"lekvár csóválja a nagymamamát" aahahhhahahha :DDD
2013. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8%
Nyilvan azert, mert nelkuluk nem leteznel. Mindemellett jol vagy rosszul, de felneveltek es ezzel lehetoseget adtak arra, hogy ugy eld az eleted, ahogy te szeretned.
2013. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Mert ezt ők is hallották valahol, és szeretnek "okosat" mondani.
2013. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

"A szüleid az életed, az életet adták neked. Hálával tartozol nekik ezért..." - na erre mondom azt, hogy fogolyhús... (a rabok ...t) - ugyanezzel a gondolattal azt is mondhatnám, hogy a szülők ebben a világban létezni kényszerítettek, amiért gyűlölettel tartozom... de mindkettő hülyeség, az utód létrehozásának folyamata az biológia, sem nem érdem, sem nem szégyen, állapot.

Amiért már lehet az emberben pozitív vagy negatív megítélés, hála vagy gyűlölet, az a neveltetés, az már tudatos dolog.


Egyébként a mi kultúrkörünkbe a Tízparancsolatból jön:

"Tiszteld atyádat és anyádat, azért, hogy meghosszabbodjanak napjaid"

2013. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nem azért mert életet adtak, hanem mert felneveltek. Szerintem....
2013. ápr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért mondják, mert nélkülük nem lennénk. Oké, kösz, hogy megszülethettem, de ennyi. Hálás nem vagyok érte, főleg úgy, hogy az utána következő "boldog család", "családban nevelkedés" nem történt meg.
2013. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!