Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A szüleim...

Mit csináljak? A szüleim tiltanak minket egymástól.

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz helyzetben vagyok.18 éves vagyok,megismertem egy fiút,akivel nagyon egyezünk,szinte mindenben.Én elég jó tanuló vagyok,barátom is az volt,de jelenleg dolgozik,hogy tudja finanszírozni a további tanulását.Anyámék teljesen ki vannak akadva,hogy én egy munkással járok.Egy hónapja együtt vagyunk-felvetettem,hogy eljöhetne hozzánk,akár itt is maradhatna estére.Megbízom benne annyira,hogy tudjam,első éjszaka nem csinálna velem olyat,amire még nem állok készen.Anyámék azt szajkózzák,hogy nem kéne lefeküdnöm olyannal,akihez nem megyek hozzá.Megtiltották,hogy a barátom idejöjjön.Mit csináljak?Már nem bírom.Barátomnak nem akarom mondani,mert rettegek,hogy rámegy a kapcsolatunk.Adjatok valami tanácsot.

2013. ápr. 12. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Élőszőr talán egy kis ismerkedésre kellett volna hívnod. Azért amelyik nap bemutatni akarod ne akard, hogy ott aludjon. Anyukádat is megérthetnéd, hogy akit fél napja ismer nem akarja, hogy a házában aludjon.
2013. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már bemutattam a szüleimnek,természetesen.Ezt kifelejtettem.Hozzánk nem jöhetett akkor sem-másképp oldottam meg.Komolyan gondolom vele a dolgokat,és ez kölcsönös,tingli-tangli embereket nem mutatnék be nekik
2013. ápr. 12. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

18 vagy, nem vagy kénytelen otthon lenni. A te szüleid neked sajnos, ilyen elvekkel rendelkeznek, amíg nem önállósodsz (értem ezalatt, nem költözöl el, keresel magadra) kénytelen vagy beérni az ő szabályaikkal, és nem meghívni magadhoz. Kimozdultok, vagy ő meghív magához, ezek a lehetőségek vannak. Talán idővel, ha látják, hogy komolyan gondoljátok, és szeretitek egymást, akkor lehet megenyhülnek.

(Vélemény következik: eléggé nagy hülyeség, hogy házasságig ne feküdjetek le, meg kell ismerni egymást, az oké. Szégyelje magát az, aki ilyenen kiakad, hogy valaki egy munkás emberrel van. Tisztességesen dolgozik, még ha nem is akarna tanulni, akkor sem lehetne ellene semmi kifogás, de így...)

2013. ápr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha a barátodnak nem mered elmondani ezt, akkor valami dific van a kapcsolatotokban. Ha nem érti meg, hogy még nem aktuális a nálatok alvás, vagy, hogy a szüleid neheztelnek még kicsit, és emiatt elhagy, akkor azt tudom csak mondani: hadd menjen.

Én 18 évesen, majd egy évet várattam a páromat....és soha nem volt egy rossz szava sem irányomba.

6 éve vagyunk együtt ...

2013. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van egy barátnőm, akit 18 évesen sem engednek a szülei, hogy máshol aludjon, mint otthon. Elég rettenetes helyzet, ilyenkor kenyértörésre kerül a sor.


Voltak korábbi kapcsolataid, amik rossz emléket hagyhattak a szüleidben?

2013. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szüleid féltenek, hiszen hiába vagy már nagykorú még mindig az ő pici lányuk vagy, és az is fogsz maradni még élnek. De a szüleidnek el kell fogadniuk hogy felnőttél és saját döntéseket hozol. Nem tilthatnak meg jogilag semmit, mivel nagykorú vagy. Persze ez nem jelenti azt hogy mostmár tenned kell a véleményükre, de ha szereted a fiút akkor állj ki mellette, legyél öszinte a szüleiddel és mondd el az érzéseidet. Ha meg nem jön össze legfeljebb bocsánatott kérsz és elmondod hogy igazuk volt. Nem fog összedőlni a világ.
2013. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért nem mész te a barátodhoz?
2013. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
amig náluk laksz és nincs kereseted addig otthon az van amit ők mondanak. ettől még házon kívül azt csinálsz amit szeretnél.. menj te a barátodhoz
2013. ápr. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!