Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj? Tönkre mehet...

Velem van a baj? Tönkre mehet így a házasságom?

Figyelt kérdés
9 éve vagyunk együtt a férjemmel, van két gyönyörű gyerekünk, mindenünk megvan. Mégis valami nem jó. A férjem rengeteget dolgozik, szinte mindig este ér csak haza fáradtan. Mire elrendezem a gyerekeket, és én is ágyba kerülök sokszor már alszik. Van hogy én alszok el hamarabb, de van hogy együtt. A lényeg, hogy nagyon ritkán szeretkezünk. Nekem ez nem volna baj, én meglennék nélküle. És ez a baj, szerinte ez nem normális. Tavaly nyáron szültem, és sokáis lábadoztam, mind fizikailag mind lelkileg. A testi öröm számomra már nem a régi. Az orgazmuskészségemmel nincs gond, egyszerűen nem kívánom a szexet. Örülök ha este végre alhatok. Ha mégis van akkor nagyon jó mindig. Csak nálam ez bőven elég lenne 2-3 havonta. Az a fura, hogy a párom alig kezdeményez, elvárná hogy én kitaláljam a gondolatait, és én ugorjak rá. Miért az én dolgom? Ha nincs semmi pedig ő elvárja (gondolatban), akkor megsértődik, és mindenfélével vádol. Pl. hogy én biztos megcsalom, nem elég jó nekem, nem szeretem már stb. Soha nem csaltuk meg egymást. Én ugyanúgy szeretem, csak huszadrangú dolog számomra a szex. Most is ez történt. Megsértődött, és sms-ben közölte hogy szerinte végérvényesen tönkrement a kapcsolatunk, mert nem érzi hogy szeretem, és hogy soha többé nem jön haza. Tegnap semmi szóváltás nem volt, este hazajött, vacsi, alvás. A telefont nem veszi föl, nem áll szóba velem. Mérgemben bementem a munkahelyére, és próbáltam vele beszélni, de nem lehet. Nem hiszi el hogy nekem ennyi szex elég, és neki ez nem jó. Én zokogtam hogy pedig szeretem, nem kell más csak ő. Most annyiban maradtunk, hogy sírva könyörögtem hogy este jöjjön haza, és azt mondta talán. Miért csinálja ezt velem? Azt állítja még most is szerelmes belém, de az ágyban soha nem közelít, és megsértődik ha én sem. Mégis mitévő legyek? Hogyan tudnék megváltozni? Mit csináljak hogy minden este tettre kész legyek, mert úgy látszik ez csak így működik? Tényleg bennem van a hiba? Amúgy még szoptatok, és emiatt gyógyszert nem szedek, a szoptatóst nem tartottam biztonságosnak. Ő gumit nem akar használni, csak a megszakítás jöhet szóba. De ez nekem nem olyan jó. Adjatok tanácsot, nem akarom a férjemet elveszíteni! Főleg abban segítsetek hogyan tudnám jobban kívánni a szexet, és hogy ne legyek olyan gátlásos az ágyban!
2009. szept. 23. 12:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Hát mindkettőtökben van hiba bőven.


Mi az, hogy nincs gumi? Akkor ne akarjon szexet, ez egy önző parasztság.


Te meg kezdeményezhetnél néha magadtól is. Szar érzés amikor mindig az egyiknek kell csak "másznia", a másik meg csak fekszik és "tűri".

2009. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Itt nem veled van a baj, hanem a pároddal. Szerintem egy kapcsolatban igenis annak a dolga a kezdeményezés és egyben a kedvcsinálás, akinek nagyobbak az igényei. Mivel azt írtad, hogy közben már nincs problémád, a férjednek lenne a feladata, hogy csábítóvá tegye ezeket az alkalmakat. Mivel a nemi vágy ébredéséért alapvetően hormonális dolgok felelősek, elég gáz, ha egy felnőtt férfi a másiktól várja el, hogy az kitalálja a gondolatait. A férjed egy önző majom, aki ráadásul még azt is elvárja, hogy Te érezd magad rosszul ebben a helyzetben. Mivel nem olyan régen szültél és szoptatsz is, a hormonjaid valószínűleg még nem álltak vissza a régi kerékvágásba, ne gyötörd magad emiatt. A szex két emberen múlik mindig, főleg az, hogy mennyire jó. A kezdeményezés hiánya miatt hűtlenséggel vádolni valakit meg egyenesen bunkó dolog. Ha szerelmes és kívánja a szexet, hódítson ő. A helyedben én nem alázkodnék meg előtte, de valószínűleg ilyen pasi nem is lenne a férjem soha.
2009. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Én megértelek. Nálunk is történ ilyen csak éppen fordítva. Én nem kívántam évekig a szexet, mert annyira stresszes volt a munkám, hogy este hullaként zuhantam az ágyba. A Férjem ezt sokáig tolerálta, majd egy szép napon (csendben) megjegyezte, hogy tönkre fog menni a házasságunk. Én még akkor sem kaptam észbe. Szerncsére Ő kitartó volt és megvárta, míg magam is rájövök, hogy az ember életében nem a munka/karrier a legfontosabb! Ahhoz, hogy tovább lépjetek, a leglényegesebb az, hogy tudjatok beszélni a problémáitokról. Nagyon jól tetted, hogy bementén a munkahelyére. Evvel is azt bizonyítottad, hogy fontos Neked a házasságotok. A gátlasaidat nem lesz könnyű feloldani, ehhez akár szakértő segítséget is igénybe vehettek. Gondolok itt egy szexualpszichológusra. A lényeg az, hogy ne söpörjetek semmit aszőnyeg alá. Nagyon klassz, hogy ennyire világosan átlátod a problémátokat. Hídd el, hogy 2 gyerkőc mellett is lehet kiegyensúlyozott házaséletet élni. Próbáljatok néha csak kettesebn lenni (nem, mint Apa és Anya), hanem, mint Férfi és Nő. Ehhez kérjetek segíséget nagyszülőktől, barátoktól, szomszédoktól, bárkitől. Próbálj magadra úgy tekinteni, mint egy Nőre, ne csak Édesanyai feladataidat tekintsd fontosnak. Tarts szem előtt, hogy az együttléteitek milyen kellemesek szoktak lenni. Vess be minden női praktikát (smink, magassarkú, szexi fehérnemű, finom vacsora). Próbáld meg visszahódítani a Férjedet! Ehhez sok erő, engia és kitartás szükségeltetik, DE megéri. Drukkolok Neked!
2009. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Hasonló helyzetben vagyok, mint te, csak a másik oldalon. Én szeretném gyakrabban a szexet, de a férjemnek kb. 2-3 havonta egyszer van rá igénye. Amúgy csak orális kielégítésre vágyik hetente, amit nem viszonoz. Én is sokszor úgy éreztem, hogy már nem kíván, mert nem akar velem lenni. Úgy gondolom, hogy nagyon kicsi a szexuális igényem, de az évi 3-nál mégis több. Nem egészséges, ha egy házasságban ennyiszer van csak szex és valamiért joggal feltételezi ilyenkor az ember, hogy a másik nem akarja őt, nem? Te miért nem akarod a szexet? Egyszerűen neked annyi elég vagy a férjed már nem úgy tetszik, mint régen? Ez tényleg érdekelne...talán én is jobban megérteném, hogy a férjem miért nem akar.
2009. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Megértem az álláspontodat, de egyvalamit figyelembe kell venni. Egy férfi a nap 24 órájában férfi tud lenni, és bizony ezt nekünk nőknek "figyelembe" kell venni. A havonta 2-3 alkalom nagyon kevés... hidd el, tudom miről beszélek, 4 hónapja szültem, az első hetekben nagyon fáradt voltam. De tudtam, hogy a férjemnek szüksége van rám, így engedtem neki. Nem erőszakról volt szó, én is akartam, csak ő feltalálta magát és a legkülönfélébb módokon próbálkozott. Ne utasítsd el a férjedet! Viszont azt se találom jónak, ha csúnyán írom! , de "aláfekszel"! Valahogy próbáld kicsit az együttléteket min. heti 1-2re visszahozni!

2009. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

"Főleg abban segítsetek hogyan tudnám jobban kívánni a szexet, és hogy ne legyek olyan gátlásos az ágyban!"


Ebben nem tudok igazán tanácsot adni, talán egy szexológus szakember...


Nem akarok ítélkezni felettetek, bár igazat adok az első válaszolónak, de rögtön kiegészíteném azzal, hogy

1, ez nem baj.

2, különben már nem is lennétek együtt.

3, mindenkiben van 1-2 hiba, csak még nem mindenkiben találták meg. :P


Viszont úgy látom, hogy a fő gond a kommunikáció ellaposodása kettőtök között. Az nagyon jó (nem viccelek!), hogy a férjed el tudta mondani, mi a baja. (Sokan erre is képtelenek, csak elmennek szó nélkül a szeretőjükhöz.) Csakhogy ez kevés. Két gyerek és sok év után talán hajlamosak vagytok elvárni egymástól, hogy a másik fél kitalálja még a gondolatotokat is. Ez a hülye Hollywood-i filmek káros hatása lehet. Hacsak nem vagytok mindketten gondolatolvasók, a legjobb módszer emberek között még mindig a beszélgetés. Igenis kell rá időt szakítani. A fentiekből úgy látom, hogy máris elég késő van, de még nem túl késő. Meg kell nyílnotok egymás felé. Talán szégyen, ha az ember csak későn jön rá, hogy mennyire nem ismeri a párját. Ennél már csak az a rosszabb, ha nem jön rá, és e miatt elveszíti. (Vagy rájön, de nem vallja be és a büszkesége miatt veszíti el.) Sok lehetőség van, anno én is azt hittem, hogy a sajátom milyen egyedi és különleges. Aztán láttam, hogy nem az, csak én akartam annak látni. Ennek van jó oldala is. Vannak erre specializálódott szakemberek, akik a tapasztalatukkal segíteni tudnak. Tehát ha nem vezet eredményre a beszélgetés kettesben (valahogy oldjátok meg, hogy a gyerekek ne zavarjanak, ez fontos és az Ő érdekük is!), akkor próbáljátok meg hármasban! Néha jó egy közvetítő fél.

2009. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy veszem ki, hogy Te sem kezdeményezel soha. Persze, hogy ő is úgy érzi, hogy nem szereted, meguntad őt. Néha igazán összeszedhetnéd magad, főleg, ha aztán olyankor neked is jó. Azt meg mondd el neki, hogy mivel ő sosem kezdeményez, te is úgy érzed, hogy megunt téged. A megoldás: mindketten aktivizáljátok magatokat.
2009. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Van fogamzásgátló szoptató nőnek is. Nem lehet,hogy Màr belefáradt a kezdeményezésbe??? A nagyobb hibás te vagy,mert elhanyagolod ilyen téren. Férjed kis idő múlva máshoz fordul (jogosan) és elváltok
2009. szept. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Az előttem szólónak igaza van legalábbis abban, hogy a hormonjaid nem álltak még vissza, ezért nem kívánod annyiszor a szexet, no ezzel én is így vagyok. Gumi helyett mi hüvelykúpot használunk, így nem kell megszakítás, de azért mindig figyelem az ovulációkat, hogy biztosabbra menjek. Nézz utána a neten, hogy milyenek vannak. Kicsit kellemetlen a szaga, de viselhető. A spontánszexet is megöli, no de gyerkőc mellett mi is betervezzük az időpontot, ez már csak ilyen, nem vagyunk már tinédzserek, de négy órán át hat, szóval a spontán szexre is jó végülis. Ami a kezdeményezést illeti, szerintem törődéshiánya és kicsi féltékenység van benne, mert a gyerekek nagyon lekötnek téged, te pedig fáradt vagy nem tudsz vele annyit törődni mint régen. Ezért a sértődés. Kérd meg, segítsen be hétvégén a gyerkőcöknél, hogy te pihentebb légy, éshát hátha jobban kivánnád a sexet is pihenten. Remélem segítettem valamit. Sok sikert.
2009. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

Hasonló cipőben járok én is. Ha havonta 1x van szex az már jó. Nem vagyok egy szexmániás nő, de azért a heti 1-2 jó lenne és régen ezzel nem is volt gond. 3 éve vagyunk együtt. Ő azt mondja fáradt, sokat dolgozik azért nem "akarja". Szerintem most sem dolgozik többet mint régebben, de ha ezt mondom neki besértődik.

Ha pl. most egy új kapcsolatba kezdene akkor ott baromi gyenge érv lenne a sok meló, mert az új, kezdőd kapcsolatoknál sokkal intenzívebb a szex mint évekkel később.

Sajni a bioritmusunk is más. :(

2009. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!