Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szokta a párotok nektek...

Szokta a párotok nektek mondani, hogy anyám igy vagy úgy csinálja az ételt? - Kérdezd meg tőle.. Mire jó ez?

Figyelt kérdés
Az enyém nem ,de a barátnőm férje mindig mondja a barát nőmnek,hogy kérdezd meg anyámat mert ő igy stb csinálja.Pedig a barát nőm jól,és finomakat tud főzni sütni.... Már engem idegisit :::
2012. jan. 27. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer mondta. Közöltem vele, hogy akkor költözzön vissza anyukájához. Vagyis inkább azt mondta: "mi otthon ezt nem így csináljuk". Megbeszéltük, hogy most mi ketten vagyunk az "otthon", amennyiben a főztömnek jó az íze, ne kötözködjön. Egyébként ő is szokott főzni, úgyhogy kiélheti magát :-)
2012. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért kell ezen vitatkozni? Miért nem lehet kompromisszumot kötni? Lehet,hogy a mama receptje legalább olyan jó,mint az enyém. De az is lehet,hogy jobb.

Én is jól főzök,de több olyan étel van,ami az anyósom módszere szerint jobb.

Nem kell annyira büszkének lennünk a saját tudományunkra.

Egy ismerősöm felesége palóc. Ő a jól elkészített paprikás csirkét vastagon berántotta,mert náluk ez a szokás. A férj így nem ette meg. Megkérdezte az anyósát,és egyszer a saját íze szerint.máskor a mama módszere szerint főzte a paprikás csirkét. Ezzel a vita eldőlt.

2012. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Inkább akkor szokta mondani, hogy ha kér valamit hogy főzzek, és azt mondom hogy nem szívesen, mert nem csináltam még, nem tudom hogy kell.

Nagyon ritka az hogy valamit csinálok, és arra mondja hogy "De anyum nem így csinálja!", de én azon sem szoktam megsértődni.Vagy megfogadom a tanácsot vagy nem, attól függ tetszik-e.De ha nem fogadom meg, a párom sem sértődik meg.

2012. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na és ha azt mondja. Miért nem lehet elfogadni h neki az jobban ízlik. Nekem is volt h mondta párom h finom finom de az anyjáé jobb. Hát odamentem anyóshoz és mondtam h mutassa meg h hogy csinálja. Nem kell annyira elszállni h mien jól tudsz fozni mert akkor igen, rosszul fog esni ha ilyet mond a párod. Amúgymeg én szeretek az o szájízének fozni. én úgy is megeszem amit fozok akárhogy készuljon, ha meg neki úgy ízlik akkor miért legyek felháborodva
2012. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:
78%

Hát igen.

Szoktam mondani, hogy főzni lélekkel kell, és kellő alázattal.

A kellő alázatban az is benne van, hogy még a legbutábbtól sem szégyen tanulni!!

2012. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem hogy miért baj az ha a férfi szereti a hazait??

Én nő vagyok, külön háztartással, de van olyan amiből jobban szeretem anyukámét vagy épp apukámét mint bárki másét.És vagy megpróbálom olyanra főzni, de ha nem tudom, akkor megkérem hogy ha főz hozzon, mert az a finom.

2012. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!