Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy már nem akarok bejárni az egyetmre, hanem szeptemberig dolgozni szeretnék?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok, otthon úgy beszéltük át, hogy csak vizsgák után hagyom ott a szakot, ahová járok.De találtam munkát, ahová felvennének, igaz, csak segédmunkásnak, de addig is legalább pénzt keresnék.

Jelenlegi szakom ilyen ruhatáros szak, amikor jelentkeztem, nem gondoltam, hogy ennyire csapnivaló.Jelenkeztem másik szakra, most felvételire tanulok, de suliba erre a 6-8 hétre már nincs kedvem bejárni, van úgy, hogy csak egy előadásunk van egy nap, és elmegy ;így az egész napom.


2013. ápr. 9. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

-Anyu, kaptam munkát, már nem járok be az egyetemre,inkább olyan dolgokra fordítom az időm,amik pénzt hoznak: Munka és a másik szakra való tanulás.


Ha azt a békát lenyelték,hogy másik szakra mész,akkor ez már semmiség lesz, sőt, én örülnék is neki,mint szülő. Őszintén, nincs is értelme bejárni.

2013. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
régi vágásúak a szüleim, ezért kérdem
2013. ápr. 9. 12:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha abban már egyetértés van, hogy ígyis - úgyis abbahagyod, akkor ennek már nem lehet akkora súlya.
2013. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SzilKa ***** válasza:

Ha vannak olyan targyaid ebben a felevben, amiket el tudsz majd fogadtatni a masik szakon, akkor erdemes lenne befejezned ezt a felevet.

Nem osszeegyeztetheto a munka a napi egy eloadassal esetleg?

2013. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem, mert 100 km van a két város közt, a jelenlegi szakom büfés jellegű, másik meg ápolói szak, tehát nincs azonos tárgy
2013. ápr. 9. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező előadásokra járni? Nálunk az utolsó 2 félév volt már ilyen. Meg amúgy se volt értelme bejárni de nem is sokan tettük. Nem foglalkoztak azzal hogy mit és hogy adnak le előadáson. Úgyis kiadták vagy könyvből kellett tanulni, amire meg nem arra bejártunk. Nálatok nem lehet ilyet? Amit lehet hogy beszámítanak a következő szakodon azt én megcsinálnám. Viszont a kreditekért fizetned kell és azt nem árt megnézni hogy mennyit és hogy van most mert nálunk mintha azt rebesgették volna az utolsó félévemben hogy mindért fizetni kell. Most ha pl. van 20 kredited azt hiszem 40-50 ezret. Annyiért már levizsgáznék ha nem kell bejárni. De kérdezz rá a TO-n hogy nem e teheted magad passzívra. Akkor legalább nem kell fizetned érte. Szüleidnek pedig állj elő ezekkel az ötletekkel. Ha úgysem fejeznéd be akkor mi értelme még ennek a félévnek? Semmi! Vagy ők miért akarják hogy befejezd?
2013. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Neked sincs még hallgatói szerződésed igaz? Mert az már külön probléma lenne. De ezekben csak a TO segíthet. Amúgy igazuk van az előttem szólóknak. Ha már azt lenyelték hogy váltasz és otthagyod akkor ezt is szerintem. ja és a TO-n lehet érdemes lenne megkérdezni hogy így megmaradna e az az egy félév mert ez is pozitívum. Érvként bedobhatod a szüleidnek. Kivéve ha fizetősön vagy.
2013. ápr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
külföldi vagyok, itt nem kell fizetni, viszont van pár óra, amire kötelező járni, és ha több mint 2 hiányzás van, már nem engednek vizsgázni
2013. ápr. 9. 12:57
 9/9 Shaddark ***** válasza:

Szerintem menj be vagy hívd fel a TO-t ott ahová menni akarsz, kérd ki a tanácsukat és tégy úgy ahogyan tanácsolják.

Így már otthon is mondhatod hogy azt tetted amit kell :)

2013. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!